Seiko SBBN031 "tuna"

  • Nikdy nehovor nikdy.. Vzdy ked som videl fotky tuniakov, tukal som si na celo ako toto moze niekto nosit. Ani neviem ako a od dnes si tukat prestavam a vy mozete zacat :D

    Parametre s komentom:
    Telo - ocelove s diashieldom (volaka turbo vec na styl tegimentu od Sinnu)
    Tah - ocelovy asi s diashieldom - hodinky su pouzivane, ale tah nenesie ziadne znamky poskodenia
    Spona - hrkotava marinemaster, extenzia je vymakana, len skoda, ze nie je skryta pri vysunuti
    Sklo - dvojita lupa hardlex, vdaka nej je radost na hodinky pozerat, ale peklo ich odfotit
    Priemer - 48mm, realne posobia na ruke asi ako 43-44mm. Oblekovky to ale urcite nie su :)
    Hrubka - 14,7mm - taka bezna na potapky tejto kategorie
    Lug-to-lug - odhadom 49mm - v podstate nozicky nemaju, preto sa daju nosit aj na mensom zapasti
    Vaha - 189g
    Strojcek - 7c46 quartz (5 rokov baterka, tusim sa da regulovat presnost)
    Lumi - novinka novej modelovej rady tuniakov, je to snad radioaktivne

    Zopar foto na porovnanie s inymi hodinkami, snazil som sa zarovnat spodne nozicky. Neslo mi o umelecky dojem, skor o porovnanie s tym co mozno poznate. Mne samemu to pomohlo vo finalnom rozhodnuti.

    43mm, 48mm, 42mm

    43mm, 48mm, 44mm

    Casio vs Seiko

    Povinne wristshoty

  • Ja som asi vadný ale mne sa tie hodinky sakramensky páčia :malin1: keby sa robili v menšej veľkosti tak mi veľmi poskočilo srdce. Fotky si spravil pekné a tá lumi mi skoro vypálila oči :super:

  • Kokos ta lumi to je riadny očipáľ. :thumbup:
    Som nečakal že budú tou výškou tak jak Casio, to som teda prekvapený.
    Ako sa poznám ja, dal by som ich aj k obleku, šak nech trčia, hoviadka :mrgreen:

  • Ja som asi vadný ale mne sa tie hodinky sakramensky páčia :malin1: keby sa robili v menšej veľkosti tak mi veľmi poskočilo srdce. Fotky si spravil pekné a tá lumi mi skoro vypálila oči :super:

    ... Adam.. robia sa aj menšie..:o) https://monochrome-watches.com/review-seiko-p…srp653k1-price/ - priemer 47mm a hrubka 14mm... btw, ja si tiež nemožem pomôcť, ked vidím tieto "tuniaky", alebo aj ich konkurentov od Citizenu - https://www.google.nl/search?q=BN2021-03E&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiX8Nin-6XPAhUEVxoKHXnyBnoQsAQIIA&biw=1366&bih=631

    Ale, človek ma len dve ruky /aj to uživa pre hodinky sotva jednu/, a podobne to je aj s peňaženkou, aj keď má veľa priečinkov, ale čo na tom, keď su poloprazdne..:o/