Foto hodiniek z " webu "

  • Tak zrovna u áut je to celkom jednoduché. Low end: Dacia, Daewoo, SsangYong, Lada, atď

    Mainstream: WV,Toyobaru, H/K, Honda, Mazda, Renault, Stellantis (okrem Mase), atď.

    Premium: MB, BMW, Audi, Lexus, Cadillac, LR/Jag, Porsche

    Lux: RR, Bentley, niektoré modely z Premium

    Super sport: Lambo, Ferrari, McLaren atď. + niektoré modely z Premium a Mainstream

    Hyper sport: Rimac, Koenigsegg, SSC, niektoré modely z Super sport

    Niektoré značky produkujú modely ktoré presahujú do iných tried, ale to nemá zásadný vplyv na zaradenie celej značky do danej triedy. Napr to že Honda má NSX, z nej nespraví výrobcu super sport. Tak isto Touareg z VW nespraví výrobcu Premium... Atď

  • ja by som GS kludne postavil technologicky a spracovanim nad Rolex, cenovka vsak hovori o opaku

    Tak GS nemá ani zďaleka takú image ako Rolex. Bežný človek, ktorý hodinky nerieši a tých je 98% GS ani nepozná, naopak o Rolex počul skoro každý a vie že sú to kvalitné a drahé hodinky...

  • Tak GS nemá ani zďaleka takú image ako

    Tak tato tema je dost narocna, Martin_K to napisal dobre :thumbup: nam chronomaniakom je jednym z voditok samovzdelavanie a dalsim vyskusanie, resp. vystriedanie vacsieho mnozstva hodiniek v roznych cenovych kategoriach…toto voditko je vsak financne daleko narocnejsie ^^

  • Tak tato tema je dost narocna, Martin_K to napisal dobre :thumbup: nam chronomaniakom je jednym z voditok samovzdelavanie a dalsim vyskusanie, resp. vystriedanie vacsieho mnozstva hodiniek v roznych cenovych kategoriach…toto voditko je vsak financne daleko narocnejsie ^^

    Uznávam, že je to náročná téma. Ale myslím si, že na to tu takéto fórum je. Aby sme tu polemizovali, špekulovali, kládli otázky a dávali odpovede. Proste aby tu bolo živo. Možno som to tu začal v zlom vlákne. No skôr určite. Ale už sa stalo... Ale poďme rozobrať nesmrteľnosť chrústa a myslím si, že kopec ľudí sa niečo nové naučí, niečo nové dozvie. Aj z tých, ktorí to tu len citaju/pozerajú obrázky...

  • Uznávam, že je to náročná téma. Ale myslím si, že na to tu takéto fórum je. Aby sme tu polemizovali, špekulovali, kládli otázky a dávali odpovede. Proste aby tu bolo živo. Možno som to tu začal v zlom vlákne. No skôr určite. Ale už sa stalo... Ale poďme rozobrať nesmrteľnosť chrústa a myslím si, že kopec ľudí sa niečo nové naučí, niečo nové dozvie. Aj z tých, ktorí to tu len citaju/pozerajú obrázky...

    Podme si to presunut do samostatneh temy:

    Vnimanie brandov a.k.a. nesmrtelnost chrusta 🙂

  • LV robi hodinky uz nejakych 20 rokov. Pri prvych im pomahal Zenith. Dizajn a hodnota znacky v hodinkovom svete je na debatu ale cisto technicky vzate to nie je uplne lacny smuk. Su sucastou koncernu LVHM takze hodinarske know how cerpaju od Zenithu, TAG Heuer, Bulgari a Hublot. Neviem ci sa netreba za to hanbit ale mne sa tieto divere, hlavne tech chronograf celkom pacia...

  • Tak co som cital minuly tyzden: LVMH, the world’s largest luxury group led by the world’s richest man Bernard Arnault, is reportedly considering a takeover of Swiss-based luxury holding company Richemont.

    Richemont is currently the fourth-largest luxury company in the world by market cap with a portfolio of 26 maisons including Cartier, IWC, Van Cleef & Arpels, Jaeger-LeCoultre, Panerai and Vacheron Constantin.

    Tak budu mat dost know how ak to vyjde.

  • Nadhera :!: :) V suvislosti s nedavnou diskusiou, je toto hommage ci nie je to hommage :?:   :D

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.