Tactico ANKO for ClubOkieS

  • Tactico ANKO for ClubOkieS
    Zdroj: Pbase, Oceanic Time

    Španělská značka Tactico ve spolupráci se španělským hodinkovým fórem ClubOkieS a milovníky značky Seiko představují model hodinek skládající hold jedné z ikon potápěčských hodinek značky Seiko, modelu s označením 6159-7001.

    Díky novému modelu značky Tactico nezůstane tento svatý grál mezi potápěčskými hodinkami značky Seiko již jen postupně mizející vzpomínkou, ale povedlo se oprášit jeho původní designové tvary. Klenuté safírové sklíčko s vnitřním antireflexem, či konstrukcš umožňující WR 1000 metrů, která byla testována v Německu, dodávají hodinkám moderní směr i funkčnost. Strojek je Seiko TMI SII NE15, průměr hodinek 42mm.

    .............................................................................
    Nedá mi to, abych nenapsal co se mi honí hlavou. Zatímco jiní výrobci hodinek zneužívající design slavnějších značek ke svému obchodnímu úspěchu jsou označováni dokonce až za fejkaře, skupina nadčenců se domluví se značkou, která nemá se Seiko nic společného a obšlehnou jejich, jak sami říkají, svatý grál. Na jednu stranu je to super nápad, ale já se domnívám, že k jeho realizaci měli přizvat značku Seiko a nikoli Tactico. Potom bych byl absolutně bez výhrad. Je to jen můj soukromý názor, nemusíte se mnou samozřejmě souhlasit. Hodinky vypadají na obrázcích i podle popisu dost zajímavě a za cenu 475 éček to není věru špatné.
    .............................................................................


  • Fuha, silne slova: "zneuzivajuci design slavnejsich znaciek...". Idem sa hanbit do kuta, mam dvoje takych hodiniek, oprava troje :)

  • Teď se dívám a připadá mi, že chlapci si nějak popletli modely, hranatý indexy přece měly 6105, tyhle maj mít kulatý, já už ničemu nerozumim.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Fuha, silne slova: "zneuzivajuci design slavnejsich znaciek...". Idem sa hanbit do kuta, mam dvoje takych hodiniek, oprava troje :)

    Ty se nikam hanbiť do kouta nechoď, jsi jen číslo v úspěšných (proč asi) statistikách prodeje, nemyslím, že jsou to silná slova, spíš výstižná.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tactico ich narozdiel od Seiko neposlu do teplych krajin s napadom na 150 kusovu limitku podla navrhu z fora (cislo som si vymyslel) :) Mne sa taketo reinkarnacie pacia, original model uz nezodpoveda dnesnym standardom - ci uz materialovo, velkostne, vyhotovenim, v slusnom stave sa uz ani zohnat neda.. Nadsenci si navrhnu daco lepsie, krajsie, presne podla ich poziadaviek, ini nadsenci im to vyrobia a super hodinky su na svete. S predlohou si ich urcite nikto nepopletie, rozdielov tam je dost vela.

  • Ako som o nich nieco hladal, sa mi tusim aj zapacili (ako v poslednej dobe skoro vsetko "lacne" :mrgreen: ).. Velkost ok, zafirova luneta, BGW9 lumi, 22mm tah, mikroregulacia, zlte zlato na hodinkach este nemam. No nic, email do Tactico poslany, uvidime kolko kusova limitka to bude :) Este napravim cenu, 475e je bez dane, v ramci EU to bude 570e.

  • Podla info co som nasiel bude kovovy naramok za extra priplatok, cena sa nam nejak splha hore.. :)

    Dagaz a yobokies ponukaju to co originalu chyba, minimalne by som vyzdvihol zafir s vnutornym AR, alebo sklenenu vlozku lunety so Superliminovou. Vyskladat si takmer lubovolny paskvil tiez nie je na zahodenie :)

  • Zrovna mně to povídej :) musím se představit: Paskvil Paskvilovič Paskvil, těší mě. ::d
    No jo, ty origoš kusy jsou starý jak metuzalém, v tý době se mohlo o safíru jen zdát...to se ostatně dnes u Seika zřejmě děje stále, že skoro všude dávají toho svýho hybrida - část pružnosti z minerálu, část tvrdosti ze safíru, tak buď je to kosmickej matroš, nebo to stojí za houbeles, každý s tím máme zkušenosti, podle mně je safír nejlepší cesta, ale je pravda, že pružnost sklíček většinou nezkoušim :D , naopak jejich tvrdost jako každý z nás občas jo.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Hardlex ako taky mi az tak nevadi, skor neprekusnem hlinikove/plastove lunety, alebo uzke naramky v porovnani k velkosti hodiniek (MM300 napr.). Tactico ale zatial taktne mlci, takze mi dilemu mozno vyriesia :mrgreen: