• Official Post

    Roby: no, v niektorych pripadoch az tak ani nie :mrgreen:
    Kibi: nato ma nejako neberie, ked uz tak normalny nylon remen, ten co som mal na seikach bol fajn, len tieto nylony su dost tenke a k vyssim a robustne posobiacim steinom by to chcelo nieco hrubsie... skusim pohladat nejaku decentnu gumku :)

    • Official Post

    tak som bol vyskusat nejake tie gumene remienky (oproti dvom levom v BA) a musim povedat ze mi to prislo dost zle... ci uz na nejakom s pruzkami, alebo aj na jednoduchom... fakt sa ku pilotkam guma nehodi... :( takze ako sme sa smiali, budem to musiet riesit "niecim na gume" :mrgreen:

    inac jeden poznatok - hodinky sa mi vratili uplne zamastene a zaprasene, neviem co s nimi ten chlap robil, no cistota pracoviska, hygiena a vztah k hodinkam su mu cudzie... X(

  • to ti tam ako nahadzoval remienky na hodinky, ty si ich skusal a potom si mu povedal, ze jeho remienky nechces? ::d

    ..kolko si za taku sluzbu vypytal? :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

    • Official Post

    jasne, teta bola fajn, vybrali sme dva gumene a som sa spytal ci mi ich mozu nasadit ze si vymenu zaplatim (tipoval som ze to stoji cca 1€ sak to je pre hodinara sekunda), teta ze neni problem, tak som dal jeden, druhy a videlo sa mi to divne, tak som povedal ze sa mi to nepaci ze zaplatim len tu vymenu. teta ze to je vporiadku, tak som velmi pekne podakoval a odisiel ::d

  • "misoo" wrote:

    tak som bol vyskusat nejake tie gumene remienky (oproti dvom levom v BA) a musim povedat ze mi to prislo dost zle... ci uz na nejakom s pruzkami, alebo aj na jednoduchom... fakt sa ku pilotkam guma nehodi... :( takze ako sme sa smiali, budem to musiet riesit "niecim na gume" :mrgreen:

    inac jeden poznatok - hodinky sa mi vratili uplne zamastene a zaprasene, neviem co s nimi ten chlap robil, no cistota pracoviska, hygiena a vztah k hodinkam su mu cudzie... X(


    Sorry za OT, ale práve tento "ujo hodinár" - tým netvrdím, že je zlý hodinár - ma "prinútil rozobrať a zložiť prvé hodiny. Dal som si totiž u neho opraviť mechanické krbové hodiny cca zo šesťdestiatych rokov, ktoré som mal od rodičov - hodnota hodín malá, oprava 50 Euro, záruka 6 mesiacov. Koťuhy po siedmych začali zastavovať... Investovať do hodín bez hodnoty som nemal chuť, tak som ich rozobral, vyčistil zložil a odvtedy ma to drží... Hodiny do dnes fungujú, akurát tak ako sa aj tu v teórii píše, hodiny neviem dostaviť, pretože idú rýchlo... zmagnetizoval som vlások :pleur4: ...

    Tempus Fugit

  • Chlapi, ja som v spominanom obchode kupil pred 18timi rokmi ako decko spolu s mamou moje prve CASIO perception hodinky. Prve "skutocne" quartz rucickove hodinky s displayom na "sklicku". Vsetci spoluziaci sa nevedeli v tom case vynadivat na graficke mapy, ktore boli zobrazene pri "twin" funkcii (dual time). Mladsie rocniky sa mozno len pousmeju, ale na tu dobu to bol naozaj skvost.
    V tom case bol tento obchod cisty monopol v BA. Minimalne na CASIO hodinky. Po 2 rokoch som si dal v rovnakom obchode vymenit bateriu, no po par tyzdnoch skoncili hodinky v kosi (a to v tej dobe nestali malo..). Navstivil som niekolko hodinarov, ale hodinky nebolo mozne po tomto zakroku "resuscitovat"....
    Nakoniec som skoncil u G-shockov, ktore som tu davnejsie vlozil do fora a vydrzali viac nez 10 rokov. Vymenu som si vsak od kupy riesil sam :hehe:
    Nebol som v spominanom obchode snad 16 rokov, ale verim, ze ten obchod pamata este Lenina :mrgreen:

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • ..realne by som to videl niekedy na buduci tyzden, mam toho teraz celkom dost a mozno ma caka este jedna sluzobka do AUT :(

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Chlapci, ktorí vlastníte Steinharty a podoné pilotky nepremýšľali ste nad tým, že si dáte ušiť klasický vintage letecký remienok (ten s dvomi vrstvami). Ja si počkám, kým mi dorazia moje pilotky a možno tak aj urobím. Vyzerá to bombasticky. Prikladám foto z netu.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • "Tommy_PP" wrote:

    Chlapci, ktorí vlastníte Steinharty a podoné pilotky nepremýšľali ste nad tým, že si dáte ušiť klasický vintage letecký remienok (ten s dvomi vrstvami). Ja si počkám, kým mi dorazia moje pilotky a možno tak aj urobím. Vyzerá to bombasticky. Prikladám foto z netu.

    ..ja uz ano, aj som komunikoval ohladne toho remienka so Zrnom ale nejak som od neho upustil - asi to bude pre mna aktualna tema ked zoderiem origo remienok

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Ja som tiež písal so zrnom a povedal mi orientačnú cenu 800-900 Kč, mne sa hrozne páči len neviem, či to bude moc praktické teraz na leto, dve vrstvy,hmm. Asi počkám do zimy.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Mal so ho,manželke sa to pacilo,čo som sa divil,ale z môjho pohľadu nepraktické,dve vrstvy,vysoké,stale to zadieralo o košeľu,kovová pracka sa tam stale motala...išiel preč.

    • Official Post

    Novy remen od majstra Zrna :) Chcel som decentnejsiu variantu k originalu, cize v podstate to iste ako origos, len bez nitov. Remen je hruby namiesto 4,5 len 4mm, takze je tvarnejsi a jemnejsi ako masivnejsi origos a trochu aj praktickejsi. Material a struktura koze je drsnejsia a vraskavejsia co sa mi paci. Koniec remena je hranatejsi. Spona original Setinhart, rovnaka aku mam na origos.
    S komunikaciou, dodavkou a kvalitou samotneho remena od Zrna som max spokojny, vrelo odporucam !! :super:
    PS: trosku rozmyslam, ci do buducna nedam spravit (vzhladom ze cifernik je vacsinu tmavomodry vdaka odleskom) to iste, len velmi tmavomodry so sedym alebo rovnakym tmavomodrym presivanim. ale musela by to byt fakt tmava modra, na prvy pohlad takmer cierna. :cote:
    Co vravite? Hodi sa? :]