Potápky pro každou příležitost, ale...

  • Nesplňuje, ale obávám se, že ani ten Roamer. Mimo to, jsou z roku 2008, nemají je už ani v nabídce. Mojí vysněnou kombinaci nenajdu, rozhodně ne v mojí cenovce.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • ja viem, to bol len príklad toho čo chce ale odmieta zaplatiť

    samozrejme, aj som to tak pochopil :) ja len ze na tento model by sme tu asi viaceri stali v rade :) kludne by som si ich dokazal predstavit aj ako definitívky . akurát datum by som presunul na poz.č.6 , inak krasa, fantazia, dokonalost. ta luneta je uplne vymakana, bezchybna, no suprova. nadherne matne puzdro, vyrazne rucicky aj indexy, skvela citatelnost, lumi. jednoducho maju vsetko co maju mat. a vyrobca - no nic, vratim sa radsej spat na zem :)

  • Nesplňuje, ale obávám se, že ani ten Roamer. Mimo to, jsou z roku 2008, nemají je už ani v nabídce. Mojí vysněnou kombinaci nenajdu, rozhodně ne v mojí cenovce.

    no.. to je to, vieš presne čo chceš ale tie požiadavky sú fakt nabušené.. to je ako keby napíšem že hladám hodinky do 2 000.. nové, swiss made, ručný náťah, chrono, mesačná fáza a v zlate :mrgreen: skús z niečoho ubrať, alebo počkaj, teraz nekupuj nič a potom keď došetríš kúp presne také ako chceš.

    Prípadne mi ešte napadá že niektoré značky robia hodinky na mieru. Povieš si čo chceš a oni to nejak spravia.. myslím že TOURBY watches to tak majú. Skús ich pozrieť.

  • Jednu takovou značku také znám, má v iniciálech dvě P :)
    Já nemyslím, že by moje požadavky byly nějak přehnané, jen jsou kompletně v jedněch hodinkách, je to hodinářský oříšek :)
    Si vzpomínám, že jedny takový už jsem měl, jen strojek byl jinej - Eco Drive ::d
    Je to tak, že všechno se časem vytříbí nějak samo. Tohle ne, takže budu muset koupit srdcem a ne hlavou, no a pak zas půjdou z domu. Nebudou první ani poslední. Jsou to přece jen hodinky, moc to žeru ;)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Sinn - EZM3; EZM3F; 104St Sa
    Archimede Sporttaucher
    Limes Endurance
    MuhleGlashutte S.A.R. - trocha nad cenový limit.
    Mido All Dial Diver M8730 4.58.9

    Možno by som sa pozrel aj na mikro brandy ako Halios, Helson, Benarus a pod.

  • Díky :amen:

    Sinn - EZM3; EZM3F :super: bez debat
    104St Sa fajnový hodinky, v chronu jsem je měl v ruce 14 dní zpátky
    Archimede Sporttaucher rozhodně NE
    Limes Endurance méně rozhodné, ale stále ne
    MuhleGlashutte S.A.R....guma jak na autodromu dobrá, ale luneta ani vnější, ani vnitřní...ostatní modely jsem si v reálu prohlížel v Drážďanech
    Mido...tahle značka umí i za slušný peníze, ale s vnitřní lunetou tu máme LLD jako prozatimního favorita, jen to šroubování lunety mi nevyhovuje, venkovní má přeci jen přednost
    Certina...jo, ta už tam neni, ale tak nějak mě napadla v týhle třídě...dělá pokud mě paměť neklame potápky i z titanu, kterej je sám o sobě antimagnetickej...ale je to takovej bazmek mezi PO a Subama

    Ještě stále nikdo nezavedl řeč na Doxa Sub...tak hlásím předem, že mám prošlý i ty s rezervou chodu.

    Ještě jednou díky :amen: za čas i nápady, ale hlavně čas, ten je život.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • tyyyjo, ty este stale hladas? ja ze uz mas davno vybavene... ved si pamatam est snad pred roka a pol ked sme to na chronomagu preberali... :)

    ak mozem byt taky drzy a smely, skusil by som prehodnotit niektore zbytocne obmedzujuce poziadavky :

    - antimagnetizmus - neviem kde sa pohybujes, no bezne netusim kde by sa mi hodinky zmagnetizovali, a ak sa nejako nahodou zmegnetizuju, v ktoromkolvek lepsom hodinarstve ti ich za babku/zadarmo odmagnetizuju...

    - keramicka/zafirova luneta - ja neviem ci mam nejake brutal stastie, no F aj L maju obyc hlinikovu lunetu a nikdy nikde ziaden sram a to ich nosim denne roky a nesetrim... (klop klop samozrejme! :D )

    - rezerva chodu - wtf?? naco?? ako, moze to byt fajn sa na to kukat pri manualnom natahovani ako sa rucicka dviha hore, ale inak... useless... :)

    tak som ti to trosku zredukoval a ulahcil, nemas zaco... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    No a konkretnejsie, skusim dat svoj tip: par stovak prisetri na nove colty od B, su to vydarene univerzalky, maju historiu, image, kvalitu, chronometer, univerzalny dizajn s tah/gum/kozkou ich mozes nosit roky ku vsetkemu a nezovsedneju ti nikdy... ;) alebo tie Damaska, tiez myslim ze by si bol spokojny... akurat tu by mi chybal tah a mozno trosku az moc tool vzhlad na elegantne prilezitosti...

  • Díky za poradu. Jo stále se v tom plácám. Za tu dobu jsem vystřídal na ruce x hodinek převážně levnýho segmentu, když nepočítám občasné ponošení těch ultra drahejch. Toho se ale člověk i bojí. K radám vypustit to či ono, tak to nefunguje, to víš sám. Jde o ten vlastní pocit z toho. Nechávám to už zase spát. Zas koupim něco co mi přijde pod ruku a zas to prodám. Stejně zjišťuju, že jak bloudím v segmentech chci každou chvíli něco jinýho. Proto ty vyšroubovaný požadavky. Nechci dělat kompromisy ale přitom vím, že právě o nich to je. No nechme to být. Všem díky :)

    Ps...Béčka dobrý :super:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Nie sú to zbytočné požiadavky. Také hodinky sú v podstate luxusný statok, ktorý je v definovaný tým, že človek má niečo, čo nepotrebuje, ale chce to, takže ak to z akéhokolvek dôvodu chce, nie je to zbytočné. A z tých troch je minimálne keramická/zafírová luneta a rezerva chodu sú logické požiadavky.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches