Potápky pro každou příležitost, ale...

  • Potápky pro každou příležitost, ale...

    Dovoluji si prostřednictvím tohoto vlákna pozdravit všechny vážené kolegy, kteří do něj zavítají.
    V této sekci se příliš často nepohybuji a mám k tomu své důvody. Jedním z nich je zmatek ve vlastní hlavě, situace, kterou neznám jistě jen já sám :) , motající mé myšlenky stále dokola nalezeného svatého grálu.
    Jenže já jej stále nenacházím, takže bloudím v temnotách neukojeného chronochtíče, jenž mi nedává klidu ani v době spánku, jinak přinášejícího tolik zasloužený klid a mír, kdy má mít dušička pokoj, můj mozek jí to ovšem nedovoluje a šrotuje stále dokola a dokola tu samou písničku.
    Písničku, která již je tolikrát obehraná, že se divím, že ji stále nikdo z profesionálů nezkomponoval. Zní mi v hlavě již spíše jako nikdy nekončící chrono-blues, zoufalé, teskné...a prázdné.

    Podělím se s vámi o jeho tóny, třeba již dávno znáte odpověď a já se trápím zcela bezesmyslu :) :

    Potápky, jak jednoduché, jak rozšířené...jsou na každém rohu v krámku s hodinkami, ale jsou tam i ty moje vysněné???

    Cena...do 1.500,- éček
    Země původu...nejlépe Swiss, ale nerozhoduje
    Značka...nerozhoduje
    Velikost ...super 39 - 42 mm
    WR... min. 100m

    Zatím to jde, že :D

    tak přitvrdíme:
    Univerzálnost...tah, guma, řemen
    Divers luneta...ideál venkovní, vnitřní nevadí...venkovní ideál v keramice nebo safíru a podobně...ale klasika v hliníku nevadí

    Ještě stále nic moc, že :D

    Dobře, pokračujeme:
    Provedení...ochrana proti nárazům, animagnetic, teplotně i tlakově odolné

    Již přituhuje že, ale stále není nejhůř, teď již ovšem bude :mrgreen: :

    Strojek...Swiss made...nebo něco snesitelnýho
    mechanický s ručním nátahem, nebo
    mechanický s automatickým nátahem a ukazatelem rezervy chodu
    hacking

    Jak jsem si to přečetl, nejsem zas až tak náročný i chlup bych byl ochoten pustit, konec je v duchu začátku, ALE...

    Díky za každý nápad :amen: :amen: :amen:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

    • Official Post

    Nepodarilo sa mi nájsť hodinky ktoré by s hrdosťou dokázali obhájiť každý jeden parameter ktorý si uviedol vyššie. Od návštevy u Peťa mám však v oku jeden model, ktorý sa podľa mňa celkom hrdo môže hlásiť k väčšine tvojich požiadaviek. Konkrétne je to model Ternos Ceramic od značky Davosa.

    Cena ✓
    Swiis ✓
    Značka Davosa (kedže nerozhodovalo toto kritérium dávam ako vyhovujúce) ✓
    Veľkosť 40mm ✓
    WR 200m ✓
    Univerzálnosť ✓
    Keramická luneta ✓
    Ochrana proti nárazom, antimagnetic, teplotne a tlakovo odolné ?? skôr asi X
    Strojček ETA 2824-2 ✓ rezerva X
    Dátum ✓

    Toľko asi z mojej strany :)

  • Díky, tyhle samozřejmě vnímám a jediný spor který mám je rolex s Davosa na číselníku. Jestli se s tím dokážu vypořádat nevím, kromě toho vlastně splňují ty body, které dokáže splnit kde co. Ale ty body co nesplňují, to je oč tu běží. Myslím, že na veškerou běžnou produkci můžeme zapomenout, už jen z toho důvodu, že ji znám.
    Ještě jednou díky :amen:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pri tých požiadavkách mi napadli len 2 možnosti.. buď Certina Action Diver (sú o mm vačšie ako chceš, ale to by snáď šlo prežiť) alebo potom jednoznačný kandidát BALL. Len u nich si nie som istý cenou, jediné také ktoré by sa možno zmestili do limitu sú tieto -

    na chrono 24 sú za 1600 dolárov. Majú vnútornú lunetu ale

  • Ale ! pokial netrváš na vyslovene potápkach tak BALL (aj lacnejšie modely) splňaju všetko z toho čo chceš. Keď som rozmýšlal nad novými hodinkami naposledy tak sa do finále dostali formule a tieto bally.. síce nemajú lunetu, ale majú prijemnú velkosť (40mm) ale sú antimagneticke, protišokové, univerzalne..

    Alebo ak nič z tohoto, tak možno by si mohol pozreť orisky, tam do 1500 vyberieš pekne. Aquisy na ťahu.. potom môžeš kúpiť gumku a je to.. a nie su opozerané

  • Pánové, moc děkuju za vaše nápady, upřímně děkuju. Zároveň musím upozornit, že většinu z produkce znám, všechno co člověk může projít, mám za ta léta prošlý a stále hledám :(
    Damaska, ale DA-44 jsou jedny z těch co zvažuji a dokonce jsou to jediný hodinky který bych si pořídil i přes svůj odpor v celočerné verzi, těm chybí k dokonalosti jen opravdu málo, WR 100m je perfektních, nemíním se potápět s lahví hlouběji, než by to přežily a i kdyby, sundám je, počítač je stejně lepší (no ne, já to fakt řekl 8| ), k dokonalosti jim chybí nejmíň, ale stále tápu.
    Ball, ceny jsou obvykle vyšší než moje možnosti, ale mohl bych je koupit z druhé ruky, rozhodně nejsou tím co hledám, Oris Aquis, jak jim to na mé ruce sluší, jen mě až do nepříčetnosti vytáčí ten tah. Za svojí cenu nenabízejí nic z toho co požaduji. Na druhou stranu spona na jejich gumě je famózní, ale nestačí to.
    Běžnou produkci mám opravdu prošlou, na Orientech mě vadí ta velikost, jinak mají všechno, jedny opravdu z mála i rezervu chodu.
    Díky pánové :amen: a omlouvám se za to, že to se mnou není vůbec jednoduchý. Nakonec skončím u nějaký sériovky, protože nic se zřejmě vymyslet nedá.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • tak to som prijemne prekvapeny ze prichadzas s takouto novinkou a ze si sa odhodlal k takemu zasadnemu kroku. :) priznam sa ze som celkom zvedavy ako sa toto vlakno bude vyvijat a k akému zaujímavému vysledku sa dopracujes. Tvoje kriteria su viac ako slusne, zacnem asi trochu z opacneho konca - dufam ze moja otazka nevyznie ako nevhodna, ale ktorych z parametrov si ochotny sa pripadne vzdat a ktore su pre Teba takpovediac zakladnym kamenom. zatial ma po prvej uvahe napada model Sinn EZM 3, vybaveny ETou 2824, vodotesnost habakuk 500 m, vonkajsia luneta, zafir, obojstranny antireflex, argonova kapsla, antimagneticka uprava, shock resistant, odolnost voci podtlaku a velmi dolezity udaj na zaver - myslim si ze idealny priemer 40mm (na ofiko stranke uvadzaju 41, predajca 40mm). na slusnom tahu, cena mierne nad Tvoj limit, ale nie prilis - 1625€ ale to uz je cena vratane tahu, na kozi sa vmestis aj do limitu. vyrobca ho ponuka aj na gume ale predajca tuto variantu neuvadza. no osobne si myslim ze ten tah je pre tento typ v "zakladnej vybave" vhodnejsi. chyba day/date, rezerva natahu, luneta nie je klasicka divers, ale s minútovou stupnicou (pre mna osobne plus, ale hodinky kupujes Ty) a material lunety som v rychlosti nezistil. pripajam link z oficiálnej stranky Sinn

    https://www.sinn.de/en/Modell/EZM_3.htm

  • Braňo, je to týden, co jsem si je prohlížel, takže mi čteš myšlenky, těžko bych si zvykal na tu korunku i když uznávám, že z hlediska pohodlnosti je to paráda. Pro mně je Tebou vybraný model konkurencí k Damasku...to nabízí navíc day a lepší cenu, soustřeďme se na tu rezervu chodu nebo na ruční nátah. Jestli něco najdeme, můžeme ve výběru pokračovat dál.
    A děkuju :amen:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • :) no ta korunka napadla aj mna. ale tie Damasko maju predsa len viac z toho co pozadujes, minimalne ten day/date. ako si ich prave pozeram, su vazne dobre. celkovo mi zapadaju do ramca Tvojich poziadaviek. taku vec akou je kupa poriadnych hodiniek si treba v klude uvazit , predsa len nejdes kupovat mixér alebo topinkovač ale D44 su myslim dobra a velmi racionalna volba. to by si mal hodinky jak lusk!

  • Já vím, stejně jako mnoho z dalších, jen by bylo tohle vlákno úplně zbytečné. Držme se ručního nátahu, nebo automatů s ukazatelem rezervy, to mám vysněný a na tom se staví dál. Vlastně stavělo by, ale spíš to tím končí...uvidíme :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vrtá mi hlavou myšlenka, že je dobrý vědět, že se mi hodinky nezastaví v ten nejnepotřebnější a nejnečekanější okamžik, u ručního nátahu je to jasný, mám takový dvoje, každý ráno, teda ve dvě v noci, když vstávám si je hezky lehounce a s citem natáhnu a hned se mi vstává líp. Copak vim, kdy se mi zastaví automat, třeba se mi v práci ani nenatahne (i když se mi to zatím s žádným nestalo...hmm, spíš místo Watchesfan jsem měl zadat Mr. Monk :) , z kolika věcí měl fóbii, ze 150? Tak nějak).

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • ja som asi v tomto smere prilis konzervativny pretoze mam rad pokial mozno co najmenej komplikacii. i ked som sa stretol s odbornym názorom ze uz aj samotna sekundovka je povazovana za komplikaciu. ale sekundovka musi byt, to je bez debaty! to minimum komplikacii u mna vychadza z praktického rozmeru a predovsetkym opodstatnenych dovodov ako napr. ze logickym dôsledkom hodinárskych komplikacii je prirodzene aj technicky komplikovanejsia konstrukcia kalibru a s nou suvisiaci Murphyho zakon : "co sa moze pokazit to sa pokazi" , esteticke a prakticke hladisko - mam rad ked dokazem cas odcitat uz len puhym perifernym pohladom (ved to je predsa ucel hodiniek, nie?), skutocnost ze zbytocne komplikacie ako mesacne faze ci chronograf aj tak nikto realne nevyuziva, atd. no je tu isty paradox - komplikacie okrem ineho znizuju rezervu natahu :) zaroven ale clovek oceni ked ma prehlad o tom v akom stave sa hodinky nachadzaju, pretoze nikoho nepotesi ak sa mu hodinky zastavia v najnevhodnejsi cas (problem s vybitou batériou na mobile ked ho najviac potrebujeme asi kazdy z nas doverne pozna :) ) a tak prave ukazovatel rezervy natahu, teda komplikaciu clovek aj realne vyuzije :) takze trochu zdlhavy opis, mozno stacilo napisat ze Ta uplne chapem :)

  • No a já vlastně ani hodinky kvůli času nepoužívám, to je ten největší paradox, desetkrát se na ně podívám a stejně nevím kolik je, to koukám na mobil, ale co používám často je luneta, proto má vnější přednost před vnitřní, její nastavení musím udělat co nejrychleji, takže nějaký šroubování korunky by bylo na obtíž. ˇUplně vidim jak to dopadne, koupim potřetí SKX 007 :), když mi nic nenabízí to co chci, proč kupovat něco co nechci, jenže to můj problém nevyřeší.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • pocuj Honzo, Ty si ale fakt srandista :) :) v konecnom dosledku clovek po case aj tak zisti ze ideálnymi hodinkami s adekvátnou odolnostou a potrebnymi komplikáciami su digitálky :) popreda co ma a kupi si G-Shocky Multiband 6 so solarnym dobijanim, zrusi si konto na vsetkych hodinárskych forach a šmytec :) a moze pokojne spavat :)

  • Díky Kubo007, nemam tu klanícího smajlíka. :)

    O Orientech jsem se již zmínil, v úvahu by připadal model Saturation Diver, snad jsem to z hlavy pojmenoval dobře, ale je moc přerostlej. U tvého modelu mě vůbec nesedí ten design, hlavně tvar lunety a ty šrouby. Někde jsem ho viděl, nebo jemu velmi podobný v červené verzi, byla mi bližší, ale není to to co hledám, spíš je to jedna z alternativ, která by stejně neměla dlouhého trvání. Což je u mně normální, nakonec nechám zrenovovat Igeny z roku mého narození a bude to :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1