Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Nestihol som si všimnúť že sa tu riešili stroje, tak sa vyjadrím dodatočne. Myslím z väčšine ľuďom je to jedno čo je vnútri. Mne asi ako kedy. Pri prvých hodinkách ktoré som kupoval som riešil stroj dosť. A je tam top garde ETA a som úplne happy s ňou. V ostatných hodinkách stroje riešim do takej miery do akej má zaujímajú ich vlastnosti. Napr moc nemusím los beat strojčeky, ak sa mi dané hodinky extrémne nepáčia (ako moje seika a orienty). Ak sa dá preferujem vyššiu frekvenciu, a čo najvyššiu rezervu (aj keď max mám 50 hodín ?). Nedavno som si všimol že Hamilton spravil nové Khaki Field s mechanickým náťahom ale s novým strojom - powermatic 80 - čiže 80 hodín rezerva ale nižšia frekvencia. Viac sa mi páči keď je tá seknundovka plynulejšia. Ale ako bolo povedané - každý má svoje preferencie. Ja nemôžem vystáť SKX - zdajú sa mi drahé na to aký stroj v nich je. V 5kách mi vôbec nevadí lebo tie stoja tretinu.

  • Skx jsou o tretinu levnější než moje pětky, z toho vidno, že nejsou pětky jako pětky :D, ale rozumim Ti, je to o strojku a ten mam o třídu vejš.

    Ja to mám celý nějaký komplikovaný. Design ten člověk vidí každej den, je teda podstatným, protože hodinky můžou mít superstroj, ale když jsou hnusný, nepomůže jim to. Strojky vyhledavam mechanicky s automatickym natahem a hackingem. Ruční natah mě nezajímá, můžu zvýšit frekvenci otáček na winderu a pak snížit na doporučovanou úroveň. Frekvence mi nijak nevadí, ale kdybych někdy zblbnul a koupil zase quartzky, musela by vterinka licovat na indexy po celem obvodu. Je mi jedno jestli to je nebo není inhouse, ale čím dražší hodinky tim vic musi mit moderní strojovnu, antimagnetickou a protinarazovou, křemík a podobný materialy vlásku a pérovníku. To u většiny značek ovšem znamená inhouse, nebo překopanou Etu. To má teď vlastně jen Mido, začali to tuším dávat i do Tissotu, ale nekoukal jsem, jestli cosc tissot powermatic je stejnej jako u Mida, protože už v základu není. Základ má stejnej jako Hamilton, ale zas nevim o tom, že by Hamilton měl cosc potapky. Vlastně mě zajímaj jenom potápky. Absenci lunety bych nedal. Používám ji v práci i doma. Kdybych chodil do hospody, měla by další využití, ale nechodim.^^

    Se to všechno špatně píše a popisuje, na srazu s váma tady by to šlo líp, no mám to trochu z ruky a času málo. To určitě znáte sami ;)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • pridam svoj osobný názor na hodinkové strojčeky...strojček je pre mňa dôležitý z dôvodu presnosti jeho chodu a rezervy náťahu...preferujem strojčeky Eta práve pre spomínané atribúty a ich trvalú spoľahlivosť..aj keď dnes prevláda tvrdenie že Sellita je identická s Etou, osobne o tom nie som úplne presvedčený...myslím že ako u všetkého aj tu platí že keď dvaja robia to isté, nie je vždy to isté...osobne nemám so Sellitou príiš dobré skúsenosti..mal som dvoje hodinky s SW 200 (už mám iba jedny) a u oboch boli so strojčekmi problémy, resp...garantovaná rezerva náťahu je podľa mňa iluzórna, keď nosím hodinky celý týždeň v priemere 12 h. denne, mali by ísť v "kuse", napriek tomu mi v priebehu dňa občas zvyknú zastať..nehovorím o víkende, keď ich v piatok večer dám dolu z ruky a v sobotu ich mám na ruke povedzme 2-3 h., v nedeľu ráno spoľahlivo stoja..U Ety sa mi to v živote nestalo, ale to som možno iba ja..Aj keď sa jedná o kópiu kalibrov Eta, vačšina výrobcov v hladine do 2000 CHF montuje do hodiniek strojčeky Sellita v úrovni Ebauche (odchylka +-20 sek/deň), čo, povedzme si, nie je žiadna hitparáda, nie kvôli odchylke ale použitým materiálom..presnosť a kvalita podľa mňa začínajú (alebo sa dajú porovnávať s Etou) u SW 300 (Eta 2892), kde však dané (doma ešte upravené) strojčeky používajú výrobcovia vo vyššom cenovom segmente (Breitling, IWC)...samotnou kategóriou je Omega (koaxiálny krok) a samozrejme in-house kalibre, ktoré sú v drvivej väčšine na úrovni chronometra a nie je im čo vytknúť...frekvenciu moc neriešim, dnes je štandardom 4 Hz, ale čoraz viac pri šajčiarskych strojčekoch sú používané frekvencie 3 príp. 3,5 Hz s vyššou rezervou náťahu bez výrazného ovplyvnenia presnosti ich chodu... Dúfam že som nenudil:mrgreen:

  • Hosi taka divna otazka... viem nejako "zatmavit" to biele presivanie, aby to viac sedelo k bezovemu ciferniku? ^^

    Napadlo ma zatial len chytanie spinavymi prstami, ale bojim sa ze si ufulam aj kozku okolo a to by nevyzeralo zle.

    Dufam v tajny trik ako napr. za mesacneho svitu natriet stetcom namocenym do psieho mocu.... :/

  • misoo - raz som potreboval zamaskovat kusok bieleho kriveho sitia a pouzil som na to trapne ciernu fixku.. :) Zober deckam volaku bezovu/telovu fixu a skus najprv zo spodnej strany zatriet. Ked budes s vysledkom spokojny, zopakujes z vrchnej strany. Alebo mozno teda aj uhlik by fungoval - z ohoretej zapalky/spajdle..? :)