• Damasko DA37

    Zdravim chlapci, pred par dnami som sa konecne dockal novej hracky :) Ide o Damasko DA37 s full lume cifernikom. Sluzit budu ako nastroj do nepohody, ale aj pohody hlavne vdaka svojim parametrom WR100, antimagneticke do 80000 gaussov, narazuvzdorne a samozrejme safirove sklicko s AR vrstvou. Nebudem tu rozvadzat siahodlhe elaboraty, ale uvediem ze svojou povrchovou upravou su mimoriadne odolne voci skrabancom a vonkajsiemu poskodeniu. Ceresnickou je ETA 2824 v Top prevedeni s velmi dobrou presnostou.

    Na pisanie moc niesom a tak par foteciek :)

  • gratulujem k novej hracke. Tiez mam casom zalusk na Damasko, konkretne DA36. Sem tam sa podel so skusenostami ;)
    Kde si prosim ta kupoval remienky?

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Damasko je jedna z firiem, kde by som si dokázal vybrať aj so zavretými očami a určite by sa mi daný model páčil, pretože všetky sú naozaj pekné. Takže blahoželám k prírastku! ;) Časom nám napíš skúsenosti s púzdrom. Lebo niekde som čítal, že nie je až tak odolné.. :| Ale verím, že sú to iba mýty..

  • gratulujem k damaskam. musim uznat ze tie remene k da37 neskutocne pristanu. dnes by som siel asi aj do tejto bielej verzie.
    co sa tyka odolnosti puzdra, je na tom ovela lepsie ako bezny standard. na mojich ale uz skrabanec ci dva mam :o stalo sa no. antireflex som nacal este skor takze asi budem nesika.
    puzdro od damaska ma konkurenta snad len u sinn.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • ja som kupil svoje z druhej ruky cize maju uz cca 2 roky. na puzdre su uz 2 male skrabanceky ale to je podla mna moc dobry vysledok na to ze ich predchadzajuci majitel nosil denno denne 2 roky v pohode aj nepohode.. skrabance mi na puzdre ale nevadia. skor ma tesi vodotesnost a antimagnecne vlastnosti.

    no a aby som len nekecal :)

  • Fíha, pekné remienky, fakt. Ak budeš raz predávať, daj vedieť :cote:

    A mal by som jednu otázočku: si si istý, že Damasko dáva ETA Top Grade? Lebo som našiel (na US fóre) odpoveď od Nadje Damaskovej na otázku, akú úroveň vyhotovenia strojčeka používajú:

    Quote

    We use a standard movement at ETA 2836-2.
    But we change the rotor and use one of our rotors.

    ... teda, že používajú štandardný strojček, ale vymieňajú bežnú zotrvačku za vlastnú in-house (ak sa nemýlim).

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Fíha, pekné remienky, fakt. Ak budeš raz predávať, daj vedieť :cote:

    A mal by som jednu otázočku: si si istý, že Damasko dáva ETA Top Grade? Lebo som našiel (na US fóre) odpoveď od Nadje Damaskovej na otázku, akú úroveň vyhotovenia strojčeka používajú:


    ... teda, že používajú štandardný strojček, ale vymieňajú bežnú zotrvačku za vlastnú in-house (ak sa nemýlim).

    vdaka :)

    co sa tyka kalibrov v damasko tak to je rozne. neviem z akeho roku je odpoved Nadje, no z rozhovoru/clanku ktory som niekde cital (fakt uz neviem kde) tak damasko v roku 2009 a aj predtym pouzivalo top grade kalibry. v sucasnosti to tak uz zvacsa asi nebude kedze je coraz tazsie zhanat eta strojceky v tomto prevedeni.. myslim ze toto bol aj jeden z dovodov ktore viedli konrada k tomu aby zacal pracovat na inhouse.. (ale to je len moja domnienka)

  • "jankoxxx" wrote:

    no z rozhovoru/clanku ktory som niekde cital (fakt uz neviem kde) tak damasko v roku 2009 a aj predtym pouzivalo top grade kalibry. v sucasnosti to tak uz zvacsa asi nebude kedze je coraz tazsie zhanat eta strojceky v tomto prevedeni.. myslim ze toto bol aj jeden z dovodov ktore viedli konrada k tomu aby zacal pracovat na inhouse.. (ale to je len moja domnienka)

    Hej, aj ja som to niekde čítal, že na začiatku používali Top Grade a potom prešli na Standard Grade. Neviem... No zmena zotrvačky znamená úprava k "lepšiemu", čiže v podstate zmena úrovni, či?

    Každopádne dôležitejšie je mať "presné" hodinky, či už s alebo bez Top Grade-u :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.