Omega a její nová certifikace

  • V prosinci loňského roku oznámila Omega spolupráci se švýcarským federálním institutem pro metrologii - METAS, podle které se budou všechny hodinky s Co-Axiálem testovat novým způsobem a obdrží i zvláštní certifikaci.
    Nová certifikace představuje vyšší nároky na přesnost hodinek. A nejen to, hodinky Omega Coaxial budou zároveň i nově testovány na antimagnetismus a vodotěsnost, které bude METAS zaštiťovat svým certifikátem, jako potvrzením nestranného kontrolního úřadu.
    Mimo jiné budou hodinky s Coaxiálem muset prokázat svou nezměnou funkci po vystavení magnetickému poli vyššímu než 15.000 Gaussů. A nejen to, musí udržet svou odchylku v rozmezí 0-5 sekund za 24 hodin při testech v různých teplotách i polohách. Dále budou testovány na dosažení oznámené rezervy chodu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Najpozivítnejšie z toho sa mi zdá byť zmena normy na 0-5s, nakolko nemám rád, ak idú hodiny do mínusu, nejkú tu s do plusu prežijem.
    V tejto metodike si bude v podstate Omega testovať hodinky sama vo vlastnej fabrike, akurát bude to testovanie kontrolované METASom. Inač pre mňa nie je takéto certifikovanie príliš dôležité, nakolko -4 alebo +6s už považujem za biedny výsledok na hodinky s cenou cez 3 000€ napríklad, verím, že ak je to kvalitne vyrobené a zregulované, malo by to ísť dobre, ak nie, vždy sa to dá zregulovať, ale ponovom to aspoň zaručí, že nepôjdu do mínusu.
    Cez ten METAS by inač vraj aj malo dať cez internet podla sériového čísla pozrieť aký výsledok mali konkrétne hodinky.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Pre mňa bola vždy ikona v testovaní hodiniek firma Breitling. Nejaké porovnanie s týmito Omegami by ste mohli dať ? Lebo o tomto neviem skoro nič. :rouge:

  • Breitling tiež testuje v COSC a k hodinkám dávajú COSC certifikát, ktorý ale nie je COSC certifikát, iba papier od nich, neviem čo by z nich malo robiť ikonu v testovaní hodiniek.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Neviem ale mal som to tak v hlave zafixované. Zas som o niečo múdrejší. :)

  • Breitling tiež testuje v COSC a k hodinkám dávajú COSC certifikát, ktorý ale nie je COSC certifikát, iba papier od nich, neviem čo by z nich malo robiť ikonu v testovaní hodiniek.


    Myslím, že boli prvý kto certifikoval všetky vyrobené hodinky.

  • Zase keby do predávali po 49€, mal by to každý a už by to nebolo tak hodnotné. Oproti cenám Rolexu sú stále relatívne lacní a v súčasnosti je asi ich hlavný ciel priblížiť sa Rolexu, takže ak budú zvyšovať kvalitu a dávať ďalej hodinkám pridanú hodnotu oproti Rolexu, je to podla mňa správna cesta.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Podle zdroje Watchpaper by se měl zatím nový způsob certifikace týkat těchto modelů:

    Již jejich značení na číselníků odpovídá použití nejnovějších antimagnetických materiálů Nivagauss a Amorphous.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja som hlavne zveavý, či budú po Basel worlde 2015 montovať antimagnetický master co-axial aj do Planet Ocean, a či spravia aj Master co-axial 2 500, lebo kvoli hrúbke momentálne plánujem kúpiť Seamaster 300m s 2 500, tak neviem či mám čakať na novinky, lebo potom by ma to mrzelo, keby spravili o pár mesiacov verziu s novým movementom a testovaním.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches