• takto nejak som vyberal svoje prvé hodinky aj ja a skončil som pri Dstaroch.. možno skús pozreť aj tie. 200m WR, keramická luneta (velmi velmi pekná), zafír, priehľad, kvalitný ťah, modrá lumi z ktorej ale asi uplne neodpadneš, dobrá spona, su elegantné a aj divery. Robia sa aj v čiernom. Nevýhoda je že dáš k nim len original gumu / ťah.

    toto je len alternatíva lebo som kedysi riešil to čo ty, ale na tvojom mieste by som sa pozrel po niečom od Ball-u. Síce v tej cene to budeš mať zrejme bez lunety ale to by ti nemuselo vadiť.


    fotky Dstarov :

  • Takze radsej sa vyhybat novovzniknutym firmam (Steinhart, Damasko, Dievas, Archimede, Glycine...) a ist do osvedcenej klasiky (Davosa, Longines, Fortis, Oris...)? Musim sa priznat, ze ma lakaju prave Steinhart kvoli Soprodu A10-2, keramika, lumi, "priehlad" aj ked ten nieje podmienka. Maju zvucnejsie znacky specialne upravene a vyladene tie Ety 2842-2?

  • Takze radsej sa vyhybat novovzniknutym firmam (Steinhart, Damasko, Dievas, Archimede, Glycine...) a ist do osvedcenej klasiky (Davosa, Longines, Fortis, Oris...)? Musim sa priznat, ze ma lakaju prave Steinhart kvoli Soprodu A10-2, keramika, lumi, "priehlad" aj ked ten nieje podmienka. Maju zvucnejsie znacky specialne upravene a vyladene tie Ety 2842-2?

    Hoci som priaznivec starých značiek, myslím si, že pokiaľ ide o kvalitu, máš to jedno. Respektíve určite neplatí - nová značka- horšie hodinky. Napríklad Longines je taká masovka, že neverím, že sa s tými strojčekmi nejako špeciálne babrú. A s tými štajnami určite chybu nespravíš.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Takze radsej sa vyhybat novovzniknutym firmam (Steinhart, Damasko, Dievas, Archimede, Glycine...) a ist do osvedcenej klasiky (Davosa, Longines, Fortis, Oris...)? Musim sa priznat, ze ma lakaju prave Steinhart kvoli Soprodu A10-2, keramika, lumi, "priehlad" aj ked ten nieje podmienka. Maju zvucnejsie znacky specialne upravene a vyladene tie Ety 2842-2?


    To už právě záleží na tom, co od hodinek všechno chceš ("potřebuješ" :) )
    Protože od těch nově vzniklých (nebo starých a přeprodaných značek apod.) dostaneš téměř vždycky "víc masa" za stejný peníz ;) typický příklad je Damasko.
    Ty starší Ti zase dají "pocit", možná i jakousi "garanci" a tak podobně.

    S hodinkama to prostě není vůbec jednoduché ::d

  • Takze radsej sa vyhybat novovzniknutym firmam (Steinhart, Damasko, Dievas, Archimede, Glycine...) a ist do osvedcenej klasiky (Davosa, Longines, Fortis, Oris...)? Musim sa priznat, ze ma lakaju prave Steinhart kvoli Soprodu A10-2, keramika, lumi, "priehlad" aj ked ten nieje podmienka. Maju zvucnejsie znacky specialne upravene a vyladene tie Ety 2842-2?


    Ja nevidím dôvod prečo sa im vyhýbať, aj môže sa stať, že im nejaká dobnosť pri výrobe ujde, ale to sa vraj stáva aj tradičnejším značkám.
    Soprod je podla mojich zistení najlepšie, čo sa v tejto triede montuje, spolu s ETA 2892-A2, úpravy 2824-2 sú väčšinou minimálne, Davosa a Fortis - tam budú stock strojčeky, Oris používa SW-200 namiesto 2824 a u longines bude možno iné balance wheel alebo možno pružinka, ale inač nič mimoriadne. Soprod A10 bude lepší ako hociktorý upravený 2824 už len kvoli systému manuálneho náťahu, aký má 2824, ale aj 2824 je úplne v pohode a výhoda bude, že to vie kdekto servisovať.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak teda Longines Legend Diver su celkom ze mnam... ale aj ta cena :( Pomalicky dostavam chut na Longines Hydroconquest. Stara verzia sa mi vidi viac elegantna-neutralna, ale nova ma zasa ETA 2892-A2 (Incabloc). Dnes som bol kuknut Oris Aquis Date, krasne sedeli na ruke a blistali sa :)... len zasa uz cena :( Tiez sa mi velmo zapacili Rado D-Star 200, to su naozaj elegantne diversy, ale zasa cena:( Bud to budem musiet ist smerom Longines, alebo Steinhart, Damasko, Dievas, Davosa, Archimede, Glycine, Fortis, Alpina... No nic... budem musiet este pochodit obchody, dat si to vsetko pekne dokopy a rozhodnut... No mohli by ste trosku priliat do ohna, nech to nemam take lahke :)

  • Kolko stáli tie Aquis Date? Z grey marketu sa to dá zohnať o dosť lacnejšie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Kolko stáli tie Aquis Date? Z grey marketu sa to dá zohnať o dosť lacnejšie.


    Nuz 1.500 € na kaucuku ... neviem, ci su hodne. Taktiez som si nie isty, ci z grey marketu by nasledne nebol nejaky problem s pripadnym servisom, alebo nebodaj by to neboli nejake fake hodinky. Mozno este Traser classic automatic master. Tie sa mi vidia tiez elegantno sportove. Mozno este Doxa in to the ocean. Je to poriadna motanica. Hladam aj nieco troska prestizne, co si myslim ze Longines HydroConquest splna ako aj Rado D-Star 200. Za peniaze hladam asi aj nieco viac ako uplne obycajnu 2824-2 (min. elabore). Nech to ma aspon vyssiu ochranu Incabloc, resp. A10-2 alebo 2892-A2. Steinhart splnuje vsetko okres toho viac elegantna a aj € moc nekostuju. Momentalne som si nie isty nemcami (Damasko, Dievas...) a svajciarmi (Davosa, Glycine...).

  • 1 500€ je strašne vela na gume, tu sú za 1 110, mal by to byť overený a spolahlivý grey-market predajca s externou zárukou http://www.watchdeal.de/Oris-Aquis-Dat…-4-26-34EB.html , v budúcnosti odtial plánujem kupovať hodinky. 400€ je taký rozdiel že osobne by som už preferoval grey-market predajcu, ale to je samozrejme individuálne.

    Steinhartu okrem prestíže značky v podstate nič nechýba, tie hodinky majú v podstate všetko čo by si mohol v dostupnej cene priať.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Napadá ma trošku možno blbá otázka od témy, ale ako mám chápať ten "grey-market" ??

  • Predajca, ktorý legálne predáva pravé, nové nenosené hodinky, ale nie je autorizovaný díler. U týchto predajcov sa dajú kúpiť hodinky za ovela menej peňazí - až o 1/3 lacnejšie, neplatí u nich však továrenská záruka (ak nie je orazená servisná karta od nejakého AD), väčšinou ponúkajú externú záruku.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja som ešte o AD, ktorý by dal takú zlavu, že by to bolo na úrovni grey marketu nepočul, zjednávať sa samozrejme dá aj u AD, marže majú obrovské, takže priestor tam rozhodne je. Akurát u Rolexu je velmi zložité dostať zlavu, tí to majú premyslené velmi dobre a ich stratégia v predaji cez AD je hlavný dôvod prečo sa im podarilo vybodovať takú značku napríklad oproti Omege, ktorá dala AD velký priestor na zjednávanie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • U týchto značiek, ktoré povolujú predaj cez internet to nie je až také dramatické, nemajú náklady na prevádzku predajne a tiež majú menšie náklady na marketing, takže si to môže dovoliť. Ja som mal na mysli skôr také značk, ktoré zakazujú predaj cez interne ako Rolex, Omega, Zenith, Breitling a podobne.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ved to vravim, ze su AD a ceny mali o 30% nizsie ako vsade inde ked som ja kupoval. :) Ale ako pozeram teraz narychlo ich stranku, zdrazeli a uz sa drzia na urovni -10/15% oproti inym.