Whippet - moja kolekcia hodiniek

  • V Auparku na kupony z casopisu EVA, 20% zlava. Remienky su HIRSCH.

    No to bocne sitie nie je na dobrom mieste. Radsej by som to aj odstranil, no neviem ci neuvolni aj ozdobne pozdlzne sitie. S tym nemate skusenosti?

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • Tak pani je tu LETO v plnej parade, teploty cez niektore dni atakuju hranicu 30C. Dozrel cas na potapky!
    No nevydrzim (ako ked Misoo si objedna nove hodinky :) ), uz sa musim pochvalit, ze dnes "I place my order"
    pre moje prve Divery.

    Pokracovanie zajtra :) .....

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • "whippet" wrote:

    Tak pani je tu LETO v plnej parade, teploty cez niektore dni atakuju hranicu 30C. Dozrel cas na potapky!
    No nevydrzim (ako ked Misoo si objedna nove hodinky :) ), uz sa musim pochvalit, ze dnes "I place my order"
    pre moje prve Divery.

    Pokracovanie zajtra :) .....


    Tak toto mám najradšej,začne a nechá tak... :)

  • Pilotky sa zmenili divery? Pravý hodinkomaniak :mrgreen: . Inak, keď sme pri príprave na leto, dnes mi prišli tie pilotky od Hamiltonu, čo si sa na ne pýtal ;) .

  • Mam pocit, ze dlzim "hodinkomaniacke" vysvetlenie :rouge:.

    Tak som sa tu naucil, ze pravy hodinkomaniak musi mat aj pilotky aj divery ::d.
    Kedze nahle prislo toto pekne pocasie a uz spekulujem aj o dovolenke, rychlo
    sa zmenili priority. Hodinky s kozenymi remienkami isli do winderu a bola tu jasna
    potreba, treba doplnit kolekciu niecim na leto a k vode. Tak som si objednal prave
    certifikovane divery (uz v duchu vidim rozprudenu debatu o tomto a mojom vybere :mrgreen: )
    s kovovym tahom a plus nahradny originalny kaucukovy remen. So svojim vyberom
    som stotozneny, ako spravny hodinkomaniak velmi dlho som vyberal, kym som dosiel
    k pre mna spravnemu vyberu :).
    Do uzsieho finale sa dostali tieto hodinky:
    - Rolex DeepSea Sea-Dweller
    - Steinhart Ocean 44 Automatic
    - TAG Heuer Aqauracer 500m Calibre 5 Diver (vyskusane v obchode)
    - Breitling Superocean 44 (skusana verzia s gumenym tahom a cerv. sek. rucickou)
    - Eterna Heritage Super KonTiki Diver
    - Longines Legend Diver
    - plus "zatial" nezname tajomne :)
    Nakoniec, aj ked to pri srdcovych zalezitostiach neznasam, zauradovala aj podmienka
    rozumnej ceny. Uz rok prerabam v centre byt a verte mi, ze pri mojej naklonnosti
    k dokonalosti to hlta neuveritelne financie.

    Pozn.: Spenovi sa ospravedlnujem ale spolu s nim sa tesim z jeho pilotiek. Snad sa dockame
    od neho aj recenzie a fotiek. Ja kupu pilotiek som odlozil na jesen a dufam, ze uz aj byt
    budem mat hotovy. Potom sa uvidi ci Hamilton ci IWC, ale dopredu to nechcem zakriknut :).

    Teraz prajem kazdemu krasny vecer a dufam, ze zajtra novy prirastok do mojej zbierky
    doruci UPS a najde sa cas aj na kratku, rychlu recenziu a par fotiek ...

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • "whippet" wrote:

    Pozn.: Spenovi sa ospravedlnujem ... . Snad sa dockame
    od neho aj recenzie a fotiek.


    Síce neviem za čo, ale je Ti teda odpustené, keď som v takom dobrom rozmare :ange: :mrgreen:.
    Ako som Ti písal, recenzia je skôr v nedohľadne, ale pár postrehov som nahodil do vlákna a v prípadnej diskusii rád zodpoviem prípadné otázky ;) .

    "whippet" wrote:

    spolu s nim sa tesim z jeho pilotiek


    Vďaka :)

  • Tak zasielka uz ma caka doma, vecer sa to rozbaluje! :mrgreen:

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

  • Tak nazov vlakna nemusim menit ::d

  • Tak som sa rozhodol, ze prave mi ide o typicky tvar potapiek. Zvitazilo to v pomere cena/radost z hodiniek, ako sa mi to paci a co mi to da, naco to potrebujem. Urcite nie su moje posledne, radsej potencial a rezervy necham na neskor na ozajstne tuzby, PAM312 a IWC Big Pilot. Takze som z tyhto potapiek maximelne vyteseny, zatial nenasiel som na nich jedinu chybu. Moj vyber trosku aj ovplyvnili moje Certiny DS-1, z doterajsých hodiniek ich najradsej nosim. Neskor na tieto DS Action napisem aj kratku recenziu a postrehy :).

    (Inac som si vsimol na foroch, ako keby trosku vladol odpor k vstupnym svajciaskym znackam ako Tissot, Certiny, naopak vyraznejsie su oblubene japonske hodinky Seiko, Casio. Kazdy ma svoj vkus, ja zas neviem prist na chut tychto znaciek, zatial ani na nemecke. No ale preto je krasny svet, lebo kazdy ma moznost si vybrat to, comu inklinuje.)

    A za gratulacie dakujem :)

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic