• Vimen pruzinku
    Ja som to urobil a hodinky na jeden natah teraz držia viac ako 24h

    Pekný remeň si im dal
    Apropo jak dopadol tvoj cenník od Prim už ho máš ?

    MemoPad HD 7


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • Stroj-vyčistení, seřízení, bez výmeny součástek (tolerance chodu za den -30+60s za den dle smernice), Montážní práce, vyčistení a oživení pouzdra, renovace číselníku, leštení a broušení víka, čistení ruček, nová korunka, nové příchytky, vložka strojku, kožený černý nebo hnědý náramek s logem Prim.

    Doba renovácie 3-4 mesiace

    spravili cenu 6050 Kč, čo je veľa dať za staré primky aj tak aj tak.

  • V podstate by si od nich dostal skoro nové hodinky
    Preto tí dali taký cenik
    [ tieto primky sú visoko cene buď rád že ich máš v takom stave i ked tá patina neni nič moc máš skvelé obvlkovky (y) ..]


    MemoPad HD 7


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • hej to mám v pláne , síce nie priamo v Prim, a víde to o dosť lacnejšie a budem mať hodinky hneď a nemusím čakať 3-4 mesiace. A tá patina sa nepáči ani mne


    ...počuj základné čistenie musíš stihnúť tak do 20 min. a určite to je lacnejšie, obzvlášť ak si to urobíš sám. Nie je to žiadna veda, otvoriť viečko, vybrať dve skrutky, potom celý strojček aj s ciferníkom a ručičkami, následne premyť, vyčistiť a vyleštiť púzdro a sklíčko, vyfúkať ciferník (aby ti tam nezostal prach, vlas alebo niečo iné) a opačným postupom zložiť... Fakt to nie je to žiadna veda.

    Tempus Fugit

  • Pri týchto fotkách som musel zatlačiť slzu. Korunka sa ešte stále tak ťažko vyťahuje ?

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • veľmi pekné hodinky, už som po nich poškuľoval, keď si ich @EDY predával.
    Raz by som si ich chcel určite vyskúšať.
    Inak tá odchýlka je konštantná? keby sa strojček vyladil tak by boli bez chyby.

  • Krásny kúsok :super: Blahoželám.

  • síce mi hodinky prišli iba dnes a nestihol som ich ponosiť, ale už musím o nich čo to napísať :)
    takže, jedná sa o vzácne raritné vintážky:

    Zodiac Astrographic SST Automatic
    Kaliber: 36.000 Vph alebo 10 kmitov/sekunda,
    rok výroby modelu od 1971 - 1983
    Šírka púzdra: 40 mm
    Výška: 12,5 mm
    Lugs: 18 mm
    SST - Split Second Timing
    Mystery dial, gold plated, date on ,,12,, Antimagnetic, Water and Shockresistant

    Už prvý pohľad na hodinky prezrádza že nejde o obyčajný model s klasickými ručičkami ale volačo mystery. Mystery dial, čiže hodinky nemajú klasické ručičky, ale tri rotujúce sklenené disky a na každom z nich je jedna ,,ručička,,. (červená bodka je sekundovka a chodí krásne plynulo po okraji ciferníka :) Na púzdre sú viditeľné škrabančeky, sklíčko je original pôvodné a má tiež dosť šrabančekov, čo je samozrejmé nakoľko už majú niaky ten rôčik za sebou (43-44 rokov). Čo sa týka fungovania tak idú vynikajúco, jediné čo nefunguje je rýchle prehodenie dátumu, musí sa prehadzovať ručičkami. a presnosť vyzerá tiež zatiaľ super, uvidím o pár dni. Remienok nebol originálny, a bol v hroznom stave, cestou domov som už kúpil nový :)

    Marketingový slogan v 1971: ,,The Swiss have put a little red dot in orbit´´ :mrgreen:










  • od včera sa teším z mojich prvých pilotiek :)
    veľmi dobre mi sadli na moju ruku, stále sa na nich pozerám :mrgreen: neviem od nich odtrhnúť oči. páčia sa mi čím ďalej tým viac :)
    jediné čo by som im vytkol je rotor, ktorý je trošku počuť keď sa roztočí.

    Orient Automatic Aviator Flight
    Kaliber: Orient 48743, automatický náťah, 21 kameňov,
    Rezerva: 40 hodín
    Funkcie: hodiny, minúty a sekundy centrálne, dátum
    Púzdro: oceľové
    Priemer: 42 mm bez korunky
    Výška: 12 mm
    Sklíčko: tvrdený minerál
    Vodotesnosť: 100 m
    Korunka: šróbovacia
    Remienok: 22 mm čierna koža s čiernym prešitím, oceľová pracka s nápisom Orient
    Garancia: 1 rok