1wachmaker a polemika a Rolexkách..

  • Esqueleto prosím uprav názov z 1st len na 1watchmaker (ja nie som prví, len jeden hodinár z mnohých).
    Ďakujem. Ako Ti viem napísať súkromnú správu?

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • To Spartan - klobúk dole. Máš pravdu, že luneta nikdy nebola vykladaná s diamantami. Všetky Rolexky, na ktorých sú takéto lunety sú vyrobené zlatníkom.


    To je jasné, Rolex nikdy lunety diamantami nevykladal, ale ja som písal, že špecificky edícia SANT BLANC na ktorú sa tamtie hodinky vemi podobajú vyzerala úplne rovnako okrem tých diamantov na lunete, takých kusov bolo vyrobených niekolko k nejakému ich výročiu, ale Sant Blanc v íných verziách vykladal diamantami aj lunetou, preto ide na 95% o úpravu firmou Sant Blanc. Normálne sa mi "iced" hodinky nepáčia, hlavne v žltom zlate nie, ale niektoér kúsky od Sant Blancu sú skutočne nádherné:
    (39mm day-date platinum ref. 18956 za 235 000€, momentálne najdrahšie nové Rolexy na predaj na svete)

    Áno, servis Rolexov je strašne drahý a pritom sú to zrejme najlepšie servisovatelné automatické hodinky vôbec.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Keď by som mal tie peniaze (ktoré mať nikdy nebudem :D ) Tak by som siahol jednoznačne po klasických ROLEXkách bez diamantov a úprav. Podľa mňa to tie hodinky kazí, aj keď sú to diamanty :)

  • Normálne sa mi "iced" hodinky nepáčia, hlavne v žltom zlate nie, ale niektoér kúsky od Sant Blancu sú skutočne nádherné:

    Tieto by som bral. Pri tých zlatých som písal, že to bol černoch - farár

    Súhlasím so Spartanom. Sú najlepšie servisovatelné hodinky. Samozrejme
    aj tieto majú svoje chybičky. Najmä ak majiteľ "neviem koľko mám
    penazí" zahrá si v nich golf, alebo tenis a potom príde, že hodinky
    neidú. Otvoríš a v najlepšom prípade odtrhnuté závažie automatu a potom
    oska zotrvačky. Medzi drahé chybičky patria reversné kolesá (zase chyba
    pravidelnej generálky).

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1: