1wachmaker a polemika a Rolexkách..

  • Viem vyložiť aj viac fotiek o tých Rolexkách, len bolo tu písané, že len jedna fotka. 8|

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • Skor mam pocit, ze chalani narazaju na to ze nie su prave.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Viem vyložiť aj viac fotiek o tých Rolexkách, len bolo tu písané, že len jedna fotka. 8|

    Daj ale prosim kvalitnejsie, uz sme tu jedneho takeho mali, co pridaval fotky hodin za X tisic € fotene 32 eurovym mobilom..

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Ako som písal som hodinár, FAKE hodinkám sa nevenujem :nono:. Uvádzam fotku vo väčšom rozlíšení. 18karátové zlato, s briliantami vykladaná luneta a čiastočne číselník.

  • Je to model 30110 Rolex Day-Date, alebo "Presidential". Samozrejme číselník (originál prerobený) a luneta sú custom made, Rolex nevyrába takéto. Dátum mám presne nastavený v mobile. Fotka je z roku 2012.

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • Ak sú teda pravé tak sú to zrejme Rolex Day-Date President pravdepodobne referncia 18238 + "SANT BLANC custom iced", či je to fake ťažko povedať, je to celkom oblúbená predloha fejkov.
    // tak som teda asi netrafil :) ale pod takým ref. číslom som žiadne Rolexy nenašiel.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nechcem v tom moc vrtat, ale si si isty tym modelovym cislom? Co presne je "original prerobeny" cifernik? Nic v zlom, ale ked nie je original cifernik, ani luneta a velmi napadne sa podobaju na tieto.. :) Pripomina mi to pokec typu "nasiel som na povale u babky tieto zarucene prave Rolex" :)

  • Prikladám link: http://beckertime.com/product/mens-r…amond-watch-21/
    len ten číselník a náramok je iný. Prečo mi nechcete veriť, že sú pravé?, len sú prerobené.

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • Na hodinkách, ktoré si vyložil aj takto vidno, že nie sú pravé. Rolex nikdy nepoužíval na puzdre a náramku takúto textúru (čiže žiadnu). Číselník je originál, ale prerobený. V USA je to bežné, že zlatníkovi dajú originál odmontovaný číselník, aby tam zasadzoval kamene. Za to som napísal, že je originál, ale prerobený. No idem spať, zajtra pokračujeme. Dobrú noc.

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • Popravde na tvojich fotkach toho moc nevidno (co byva tiez klasicky priznak)..:) Najdes mi prosim link na taky zeleny original cifernik? Moze byt aj bez diamantov, mne sa to nedari. Tak zo zaujimavosti, ako sa dostali k tebe?

  • Prepáč, ale je skutočne ťažké veriť, že to nie sú fejky, nevedel si ani ich referenčné číslo, na linku čo si dal je úplne iná edícia, číselník nie je originál, je to edícia sant blank a tá diamanty na lunete nikdy nemala... to že si vraj hodinár a maniak a máš značné medzery o svojich hodinkách za min. 25 000 vzbudzuje značné pochybnosti o ich pravosti keď zoberiem množstvo fejkov, ktoré sa ich vyrobilo.
    // toto by mali byť oni, ako som písal, je to ref. číslo 18238 ale on tam napísal len nejaké hausnumero.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nedáte mi zaspať. Ozaj sú origánál. Gratulujem mysiakovi k otázke "ako sa dostali k tebe". :mrgreen: Keďže v podmienkach nebolo uvedené, že selfie musí byť s vlastnými hodinkami, tak som si vybral tieto. Sranda je v tom, že hodinky doniesol Baptistický farár ešte v USA do dielne do opravy (mimochodom černoch - nie som rasista :malin1: ). Dal si prerobiť hodinky (vykladať s diamantami). Keď nám poslali späť číselník a nasadil som na už opravený strojček, tak na druhý deň sa zastavili. Vysvitlo sa, že cíp jedného diamantu je dlhší, než by mal byť, takže odmontovať a poslať ich naspäť do firmy. Hovorím, tieto hodinky si musím vyskúšať (priznám sa, nikdy by som nenosil takéto hodinky - sú príliš "zdobené" na môj vkus. Už len z toho dôvodu, aká tam bola váha. Keby som musel takéto hodinky nosiť celý deň, dostal by som herniu chrbtice). Dúfam, že som sa nikoho nedotkol. Mojim zámerom bolo oživiť tu trošku diskusiu, lebo vidím, že málo fanatikov prejavilo záujem o vstupenky. Dnes je 9. októbra, čiže tri dni do konca losovania a sú tu vyložené len 4 fotky. Ak administrátor povolí, vyložím selfie s vlastnými hodinkami. Ozaj som sa nikoho nechcel dotknúť. Spartan - luneta je bez diamantov ;) .

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • To Spartan - klobúk dole. Máš pravdu, že luneta nikdy nebola vykladaná s diamantami. Všetky Rolexky, na ktorých sú takéto lunety sú vyrobené zlatníkom. A zaujímavosťou je, že ak pošlete takéto hodinky do autorizovaného servisu na opravu do Dallasu, vrátia Vám ich bez opravy s odôvodnením, že bol vykonaný hrubý zásah do hodiniek (predsa len tá luneta pritláča tesnenie sklíčka k puzdru). Preto tí majitelia, ktorí chcú servis od Rolexu, predtým, ako ich pošlú do Dallasu, nechajú si prehodiť lunetu (takýchto ľudí je však málo). Opravám sa venujem hrubých 20 rokov. Mimochodom, oprava strojčeka spomínaných Rolexiek v roku 2012 vyšla u nás v dielni na 900USD. :]

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • 1watchmaker - mozno keby to boli lepsie fotky alebo si dal spravne referencie/info na prvy krat.. Nechcem sa ta dotknut, ale internet je plny podobnych fotiek a historiek o tom ako ich niekto dostal/zdedil/nasiel a su zarucene prave. Samozrejme je to diskusie uplne mimo temu sutaze a netvrdim, ze s takou fotkou sutazit nemozes. Len je to cele moc "podozrive" na nase pomery.
    Btw. 900USD za opravu strojceka (i ked pravda, ze neviem co s nim bolo) a nasadenie ciferniku v neautorizovanom servise? Wau.. Co som pozeral ceny, tak je to drahsie ako velky servis u AD s prelestenim a pod. :)

  • Prikladám foto pár hodiniek ktoré som opravoval tento rok. Vidno na nich cena opravy bez ND. Cena na tých Day-Date bola vysoká lebo sme museli meniť viac súčiastok. Vonku je to tiež tak ako u nás, že hodinky nosím do vtedy kým sa nezastavia. A potom sa čudujú, že prečo je taká drahá oprava. A sú ešte aj pišný, že hodinky majú 15-20 rokov a ešte nikdy neboli v oprave - česť výnimkám. Samozrejme nechcem nikoho presviedčať. Som jednoducho šťastný, že môžem opravovať aj takéto hodinky. Keď ich opravujem mňa nezaujíma design, ale STROJČEK (duša), čo je vo vnútry.

    Images

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1: