Perrelet Pilot Watch

  • dnes som si pozrel na nete jedne zaujimave pilotky
    ich cely nazov znie
    Perrelet Turbine Pilot Watch
    je to sice swiss made a asi starsi kus roku viroby no stoja za pozretie ... aspon podla mna
    clanok a fotky su v tomto linku ...

    http://www.ablogtowatch.com/perrelet-turbi…ot-watch-hands/

    + video na porzretie

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • Ceny Perreletov sú podla mňa práveže velmi dobré vzhladom na to, že je to značka založná 1777 hodinárom, ktorý zrejme vynašiel automatické hodinky. Čo sa týka extravagantných hodiniek to môže byť podla mňa kludne alternatíva k UN, aj keď ako značka asi až na úrovni UN nie sú, ale minimálne na úrovni Panerai podla mňa určite (ak keď robia úplne iné typy hodiniek).
    Prečo sa ale rozhodli spraviť konkrétne túto sériu, to fakt netuším: http://www.chrono24.sk/perrelet/turbine-black-dlc-erotic-44-mm---100--new--id1978625.htm?countryIds=CH&dosearch=false&manufacturerIds=197&maxAgeInDays=0&models=864&picnum=1&resultview=list&searchexplain=false&sortorder=0&tab=pics&urlSubpath=%2Fperrelet%2Fturbine--mod864.htm&watchTypes=U

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • na ňu som tiež pozeral a tiež neviem. možno nejaký majitel bordelu by si ich dal.. :D

    ja netvrdím že perrelet má vysoké ceny, ja len vravím že perrelet je trochu vyšší level. Na živo som skúšal iba seacrafty a tie boli úžasné a bezchybne spracované.

    jedna od veci vec :D to ich logo je super, na tých prackách a sponách :3 pecka

    robia aj pekné hodinky bez tej turbíny - sú lacnejšie asi o polovicu

  • Za mňa taktiež palec hore, určite by som si vedel tieto hodinky predstaviť na svojej ruke. Keby som ale mal možnosť výberu tak od Perreletu jednoznačne model moonphase. :)

  • U mňa sú momentálne tieto A1064/2 na druhom mieste v poradovníku, verím, že v priebehu budúceho roku by som ich mohol mať, možno ich aj posuniem na 1. miesto. Za njekých 2 500€ je to podla mňa perfektná kúpa.

    BTW tiež je to A10 ako v tých Steinoch čo som si objednal :), takže Perrelet "in house movement" je vlastne Seiko :D Nejako mi to ale nevadí a Prelettu ale verím, že tam budú nejaké modifikácie. Hlavne v tejto úprave je to podla mňa úplne nádherný movement... to zdobenie s tým logom... nádhera.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Čiastočne to je pravda. Je to Soprod A10 a to je okopírovaný Seiko 4L25 alebo 4L75. Dokonca sa špekuluje, že Soprod A10 je japonská výroba, ale tomu príliš neverím (predáva sa to ako Swiss made samozrejme). Perrelet teda od roku 2012 používa Soprod A10 vo všetkých hodinkách s rôznymi komplikáciami.
    Ten dekorovaný hore je Perrelet P-331
    Toto je Soprod A10-2

    a toto Seiko 4l25

    Ale považujem to za pozitívny fakt, Je to movemnt, ktorý sa používa aj v Grand Seiko hodinkách a high-end Credor hodinkách, a zatial som čítal len všetko pozitívne referencie a vraj je to teda lepší movement ako 2892. No a keďže Soprod vlastní rovnako ako Perrelet Festina group dá sa to snáď s úpravami považovať aj za in house.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • :mrgreen: Veď podstata celého toho môjho príspevku je, že je to rovnaký caliber, akurát premenovaný. Sú tam drobné rozdiely, napríklad wheel bridge je trochu iný, ale inač je to to isté.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak rozdiely sú samozrejme velké, popisovať čo všetko môže byť movemente iné by bolo na dlhé strany, najznámejšie calibre sa dajú rozonať aj cez priehladnú zadú stranu, najväčši maniaci to majú v oku. Do hĺbky sa to tiež dá porovnať buď tým, že to niekto rozoberie, alebo výrobcovia zvereňujú technické nákresy. Napríklad Soprod A10-2 http://soprod.ch/index_htm_file…V-2_A10SQ-2.pdf

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja som na tom podobne veru ako Myšiak, veľké rozdiely vidieť hneď na prvý pohľad ale inak nula, zero, prdlajs... väčšinou si všimnem len zdobenie a to niekedy fakt stojí za pozornosť.
    A to zverejňovanie technických listov to je normálna vec? Všade asi nie, to mi je jasné ale nemalo by to byť u väčšiny kvázi akési výrobné tajomstvo? Či vlastne, keď si ho "ktokoľvek" rozoberie tak ho dokáže spraviť, asi preto to nie je také strážené. Tak?

  • Tajomstvo to nie je, najpoužívanejšie movementy sa datujú do 50-tych rokov 20. storočia (ETA 2824), novšie sú zo 70-tych rokov (ETA 2892), takže patenty sú dávno neplatné, hocikto môže spraviť kópiu 1:1 je nič sa nestane. Normálna vec to je, ono je to v podstate servisný manuál (sú tam mazacie značky keď si všimnete) a katalóg dielov, ETA napríklad zverejnila pre najpoužívanejšie movementy aj takýto interaktívny manuál, je to zaujímavá vec http://www.eta.ch/swisslab/2892a2/2892a2.html
    Strážené to nie je, lebo sú to vypršané patenty a rozobrať to môže kadekto, takže to nie je velká vec. Vtedy boli dokonca celé hodinky chránené patentami a nie dizajnovými copyrightami, preto môže dnes v hodinárskom priemysle hocikto kopírovať hocikoho, spraviť 320-tú kópiu Submarinerov a nič sa nestane

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • takže sopord je Seiko (japonský) strojček postavený vo švajčiarsku ?

    takže každá značka môže obšlahnúť "lacný" spolahlivý strojček, dať do svojej produkcie a pytať za základné modely 4 000 eur ?

    ja som bol v tom že tie turbine perrelety majú inhouse..co ich double rotory ? aj to je nejaký seiko stroj ?

    a z toho čo píšeš je teda sopord v 600 eurových steinoch lepší ako ETA 2892 ?

    sopord je teda niečo ako eta pre swatch group akurát pre festinu ano ? v čom je presne lepší ? je presnejší ? má vačšiu rezervu ?

    sory za tolko otázok, toto ma fakt zaujíma :mrgreen: a ak je to mimo témy tak sa ospravedlňujem

  • takže sopord je Seiko (japonský) strojček postavený vo švajčiarsku ?


    Je to movment založený na Seiko 4L rodine, nie je to 100% kópia, ale rozdiely sú minimálne ja som osobne našiel iba rozdiel na tom wheel bridge. Vo švačiarsku s najväčšou pravdepodobnosťou vyrobený je, ale špekulovalo sa aj o tom, že priamo Seiko dádávka, ale nemyslím si to, je to velmi nepravdepodobné, celý vrátane escapementu by mal byť vyrobený firmou Soprod v Švajčiarsku.

    takže každá značka môže obšlahnúť "lacný" spolahlivý strojček, dať do svojej produkcie a pytať za základné modely 4 000 eur ?


    Lacný stojček to nie je ani omylom, či to môžu úplne okopírovať beztrestne neviem na 100% povedať, ale pravdepodobne áno, pýtať za to môžu kolko chcú. Ale 4 000 myslím až nestoja. Tie double rotor čo si chcem ja kúpiť ide zohnať okolo 2 500€ a myslím, že úplne entry level to nie je.

    ja som bol v tom že tie turbine perrelety majú inhouse..co ich double rotory ? aj to je nejaký seiko stroj ?


    Veď práve double rotor je Soprod A-10. Od roku 2012 používajú všetky Perrelety soprod vrátane chrona (ako je to s tourbillionom neviem) Inhouse sa to nazývať môže, nakolko je to upravený stojček ktorý vyrába firma vrámci vlastníckej štruktúry, či je to skutočne "in house" je vecou terminológie. Velkú vec by som z toho ale nerobil aj Ulysse Nardin dáva do hodinik upravený ETA 2892-2 a pýta za ne o dosť viac ako 4 000€, Omega tak isto (Cal 2500).

    a z toho čo píšeš je teda sopord v 600 eurových steinoch lepší ako ETA 2892 ? sopord je teda niečo ako eta pre swatch group akurát pre festinu ano ? v čom je presne lepší ? je presnejší ? má vačšiu rezervu ?


    Áno, je vraj lepší, v spracovaní a mechanickom dizajne, vysvetlovalo by sa to relatívne zložito, ani ja to celkom presne neviem, ja som ho osobne rozobratý nevidel, ani žiadne video kde by to servisovali, ale všade kde sa k tomu hodinári vyjadrovali písali, že je lepší ako ETA 2892. Rezervu má 42 hodín rovnako ako 2892, ale podla rezervy sa celková kvalita stojčeka v žiadnom prípade hodnotiť nedá.
    Áno, Soprod je pre Festina group niečo ako ETA pre Swatch group. Verí im ale kadekto, teraz ich používa napríklad aj stowa, majú velmi širokú ponuku komplikácii takže ja Soprod hodnotím velmi pozitívne a preto som si aj kúpil hodinky so Soprodom.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches