Vostok Ekranoplan pomoc pri vybere

  • Zdravim vas. Som tu novy a celkom by sa mi zisla pomoc od ludi co sa do hodiniek rozumeju viac ako ja. Uz dlhsiu dobu sledujem svet hodiniek a pokukujem po novom modely, ktory by nahradil moje stare Casio edifice. Do oka mi padli vostoky, konkretne rada ekranoplan. ako som tu cital diskusie a snazil sa nejako zorientovat, dosiel som ku clanku kde si niekto chcel kupit tieto vostoky. http://www.mojehodinky.sk/hodinky/sk/Vos…no-OS2B-5469161
    v diskusii sa vela ludi vyjadrilo dost negativne, ohladom premrstenej ceny za tieto hodinky, pre ich strojcek atd atd. mna osobne zaujal tento model, a hoci aj kazdy den sledujem rozne stranky s hodinkami, nic krajsie som pre seba nanasiel. http://www.mojehodinky.sk/hodinky/sk/Vos…2432-01-5455157 . rad by som vedel ci je tam nejaky velky rozdiel medzi tymito dvoma modelmi, vidim ze maju rozdielny strojcek, ale ja osobne sa do toho ale absolutne nerozumiem :rouge: . tie co chcem ja maju mechanicky strojcek s automatickym natahom. je to za tu cenu adekvatny tovar? hodinky som pozeral do tej hranice okolo 400€. Dakujem za akekolvek rady

  • Ahoj, čo ti ja viem, za 400€ by som si radšej kúpil nejaké hodinky, s takým nápisom, že swiss made. Inak proti vkusu žiadna...
    Aký máš priemer zápästia? lebo na 47mm púzdro, potrebuješ mať aj ruku.
    pozri túto aktuálnu tému.

  • za 400 eur by som pozrel po niečom inom, Vostok asi nebudú zlé hodinky ale skús pozrieť možno nejaké Certiny, Steinharty.. na toptime myslím nájdeš v tejto cene niečo pekné

  • obvod zapastia mam 170 mm. remienok hodiniek by som chcel kozenny,takze tie seika nie. ako spravil by som zle ak by som isiel do tych vostokov s mechanickym strojcekom? a ako je to s tym mineralnym sklom? je dost odolne alebo sa lahko poskriabe?

  • ak máš obvod zápästia 170mm tak 47mm je rozhodne veľa. Maximálne pozeraj do 42mm. Ja mám 165mm zápästie a nosím 40mm - tie sú mi ideálne.
    za 400€ majú iba minerál, čo je ozaj málo. Ak ich chceš nosiť dennodenne tak ti treba zafír. A rozhodne sme za mechanický stojček, quartz nie.

  • S kratsimi nozickami je nositelnych aj 44mm, naopak ine 42mm mozu byt velke.. Treba vyskusat :) Vostoky su na fotkach zaujimave, ale nazivo ma sklamali svojou velkostou. Odporucil by som omrknut aspon videa.
    Mineral vs. zafir - tiez preferujem zafir, ale realne som ani jedny hodinky s mineralom neposkriabal (Seiko, Casio). Do beznych podmienok (kancel, decentny sport, ..) si myslim, ze staci aj mineral.

  • Súhlasím s myšiakom. S tou veľkosťou je to individuálne, je to skôr o pocite a ergonómii púzdra. Fakt ale je, že 47 na tvoje zápästie je už trochu moc.

  • no to je jasné, ale na začiatok som ho nechcel zaťažovať rozmerom lug to lug, keď mu nie je jasný ani priemer púzdra.

    mimichodom mal som 40-ky čo mali lug to lug až 52mm - čo je už sakra veľa.

  • takze nasiel som na internete moje momentalne hodinky, ktore mam asi 6-7 rokov. http://www.hodinky.sk/casio-edifice-ef-128d-7a ich priemer je 43,3. kludne by som si vedel na ruke predstavit aj 45 mozno 46mm, 46mm vostoky som mal dokonca na ruke a nevyzeralo to az tak zle. kazdopadne po vasich reakciach som na pochybach ohladom tych vostokov kedze vacsina odpovedi bola negativna. hlavne je tam mineralne sklo coho sa bojim, kedze aj na mojich casio hodinkach je mineralne a dost je tam vidno skrabance. skusim pohladat nieco swiss made s kozenym remienkom, popripade ak mate nejake typy sem s nimi :)

  • takze nasiel som na internete moje momentalne hodinky, ktore mam asi 6-7 rokov. http://www.hodinky.sk/casio-edifice-ef-128d-7a ich priemer je 43,3. kludne by som si vedel na ruke predstavit aj 45 mozno 46mm, 46mm vostoky som mal dokonca na ruke a nevyzeralo to az tak zle. kazdopadne po vasich reakciach som na pochybach ohladom tych vostokov kedze vacsina odpovedi bola negativna. hlavne je tam mineralne sklo coho sa bojim, kedze aj na mojich casio hodinkach je mineralne a dost je tam vidno skrabance. skusim pohladat nieco swiss made s kozenym remienkom, popripade ak mate nejake typy sem s nimi :)

    Proti Votokom tu podľa mňa nikto nič nemá. Problém je v cene, ktorá príliš zmysel nedáva.

  • len by som chcel k tej cene podotknut ze sice hodinky nemaju zafirove sklo, ale maju osadene v indexoch a rucickach tricium za co uz sa oplati priplatit. Co sa tyka toho sklicka nemyslim si ze zafir je az taka vyhra (vsetci ste tu uz asi velmi zhyckany :) ), sice je odolny voci skrabancom ale je aj krehky, navyse vymena mineralneho skla je jednoduchsia co sa dostupnosti tyka a pri takom velkom rozmere a hrubke aj o dost lacnejsia.
    Ak mozem doporucit skus tie hodinky najst niekde v kamennej predajni a vyskusaj si ich, je pravda ze rozmer hodiniek nieje az taky dolezity, zalezi aj ako ti sadnu na zapastie. 47mm Anchar-y ja nosim na obvode 18,5cm a nemyslim ze by mi boli velke. K strojceku sa vyjadrovat nejdem kedze ho nepoznam.
    Ak by si chcel nieco od VE skus pozriet na stranke ruskychornograf.sk , ja som odtial bral svoje a dostal som tusim 10% zlavu + silikonovy remienok podla vlastneho vyberu (na webe nebola zadna akcia, bolo mi to vsetko ponuknute po mailovom dotaze na hodinky)

  • ja by som do minerálneho fakt nešiel. Jeden môj ujo nosí quartz chrono seiká a druhý IWC.. tie IWCčka sú staršie a na tom sklíčku nie je ani ťuk.. tie seiká vyzerajú hrozne. Keď pôjdem do žiliny a budeš stále rozmýšlať či zafír alebo minerál tak sem postnem nejaké fotky aby si videl ako vyzerajú tie sklíčka po rokoch nosenia.

    (je mi jasné že je v cene rozdiel 6000 ale hodinky so zafírom zoženie aj do 400)

    skús pozrieť aj Hamilton-y nejaké :)

  • krehky, no jo, avsak este som nikoho nevidel s rozbitym zafirom, zato s poskrabanymi mineralmi habadej... a vymenu skla som raz videl u hodinara - mineral 10€ a zafir 30€. moj osobny nazor je, ze zafir by mal patrit k standardu do kazdych slusnejsich hodiniek...


    múdro hovoríš - súvislo, až mi je to divnô... ::d