• ja som bral od nich pred 2 mesiacmi Monstery a nebol žiadny problém. možno aj preto, že som im dodal výpis z paypalu na plnú sumu,, hoci na balíku bola nižšia cena, potvrdzujúci mail od predajcu o prijatí platby, napísal som o čo ide, zaplatil clo + dph z plnej sumy /clo nie je problém, lebo je len 1.8 €, dph potom klasicky 20% :( /
    ono asi colníci vedia ako to chodí, a keď už balík zachytia, tak sa každý musí rozhodnúť, či prizná plnú cenu alebo bude špekulovať s neistým výsledkom.

    Idem na to rovnako. Ked to pride a budu chciet papiere, od pripadnej nizsej sumy na fakture sa distancujem (nic take som s predajcom neriesil) a dam to preclit podla realnych sum na paypal prevode a aj vypise z bankoveho prevodu. Takto som to uz raz robil (no z JPN) este aj s osobnym telefonatom na colnicu a colne jednanie bolo na druhy den uzavrete.
    Snad budu normalni aj teraz...

  • Nikto Ti nič nezabavil. Podľa paragrafu 64 colného zákona Colný úrad môže zaistiť tovar alebo vec ak sú nevyhnutne potrebné na preukázanie skutočnosti dôležitých na riadne vykonanie colného dohľadu alebo ak sa bezprostredne použili v súvislosti s tovarom alebo vecou o ktorých sa tieto skutočnosti zisťujú ,alebo na prerokovanie colného priestupku alebo colného deliktu ......
    Pokiaľ si dal menšiu faktúru a prišli Ti na to , máš problém asi ťa vyriešia za colný priestupok. Teraz by si mal zavolať tomu kto je napísaný, že to vybavuje na rozhodnutí o zaistení. Určite je tam lehota, do ktorej by si mal preukázať skutočnosti ktoré požadujú. Pokiaľ by mali podozrenie na fake , musia osloviť zástupcu spoločnosti / SEIKO /, ktorý sa do 10 dní má vyjadriť či je to fake alebo nie. Ak sa vyjadrí asi to fake nebude a tak ti ich nezabavia a nezlikvidujú. Je v tvojom záujme doniesť im všetky podklady na stanovenie colnej hodnoty a vypočítania cla a DPH. Zaistenie tovaru nie je zabavenie. Dúfam , že ti to dopadne dobre a hodinky budeš mať čoskoro doma .

    P.S. ešte odkaz pre Begiho. - nevieš o čom hovoríš. Colníci nosia pre tento štát viac ako 55% príjmu štátneho rozpočtu, ak si o tom nevedel . Ako sú prerozdelované ďalej je už iná káva. Ak máš vedomosti o tom ako unikajú peniaze z kotajnerov tiež podnikateľov je tvojou povinnosťou nahlásiť tieto poznatky ako podozrenie zo spáchanie trestného činu / ako , - vyhľadaj si napr zelenú linku na internete / ak máš gule a nie iba trieskať slová do vetra ....

    diky, uplne menim nazor a tesim sa ze aj svojim drobnym individualnym dovozom som prispel k vseobecnemu blahobytu. peace

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago


  • ... P.S. ešte odkaz pre Begiho. - nevieš o čom hovoríš. Colníci nosia pre tento štát viac ako 55% príjmu štátneho rozpočtu, ak si o tom nevedel . Ako sú prerozdelované ďalej je už iná káva. Ak máš vedomosti o tom ako unikajú peniaze z kotajnerov tiež podnikateľov je tvojou povinnosťou nahlásiť tieto poznatky ako podozrenie zo spáchanie trestného činu / ako , - vyhľadaj si napr zelenú linku na internete / ak máš gule a nie iba trieskať slová do vetra ....



    Colníci "nosia" pre tento štát 0,19% príjmu ŠR na rok 2014. Ak ich zásluhou sa vyberá DPH a spotrebné dane tak sa to blíži k 49%.

  • no to by zaujimalo aj mna, ako tomas dopadol...

    ja som este minuly piatok posielal podklady na preclenie mojich SKX013, sumu som deklaroval realnu z prevodu a nie tie drobne co udali na fakture... dodal som vypis z paypal a aj vypis z bankoveho prevodu. este som na DHL aj volal, povedali ze ok, vsetko v poriadku.
    Dodnes mi pri trackovani svieti status "zásielka bude doručená po zaplatení príslušných poplatkov príjemcom". Volal som. Vraj colne konanie je zo strany DHL ukoncene, no musi to prejst este colnou kontrolou. Neskutocne... Hlavne ked som bral hodinky z japonska (EMS, na SK slovenska posta), tak colne konanie trvalo jeden den po tom ako hodinky pristali na colnici a na dalsie rano som ich mal doma. Cize ono to nejako ide, len zjavne nie vsade rovnako...

  • tlapka: „ Colníci nosia pre tento štát viac ako 55% príjmu štátneho rozpočtu, ak si o tom nevedel .“

    Tak to som teda nevedel ani ja, skôr pobavilo. Peniaze do rozpočtu nedávajú colníci, ale ľudia, ktorí platia všetky dane, odvody a podobne. A z tých daní a odvodov sú platení aj colníci. Proti ich práci nič nemám, ale Tvoj pohľad je zjavne zaujatý.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

    • Official Post

    Mám taký pocit, že to tu už nikam nevedie, tak to radšej zamykám:-) Sorry guys..

    edit: po dohode vlakno nezamykame, no poprosim diskutujucich, aby diskutovali slusne bez osobnych invektiv a negativnych emocii :hurt5: ;)

  • Ked uz som tu zacal o colnici aj ja, dokoncim svoj pribeh. Cele dorucenie trvalo 10 pracovnych dni, z toho 5 riesilo DHL v BA colnicu (podklady odo mna dostali okamzite obratom).
    U mna teda vsetko ok. Co zakladatel vlakna? Ozve sa ako dopadol nakoniec on?

  • cely system je zalozeny na individualite kazdeho pripadu... kontroluje sa kazdy jeden balicek, to je jasne.
    mensie a lahke, kde je uvedena cena pod hodnotou na zacatie konania rovno dostanu zelenu peciatku.
    ostatne (velke alebo tazke a samozrejme tie, kde je cena nad) otvaraju a zacina konanie...

    objednavam toho vela z Japonska, Hongkong, Singapur - modely a diely na RC. Obchodnici standardne neprikladaju faktury a na colnu deklaraciu uvadzaju gift/10USD...
    Zrejme zalezi, ako to na colnika zaposobi... bezne sa mi stava ze mi prejde motor alebo elektronika v cene 200usd ale zadrzia mi stavebnicu (velka krabica) za 25usd...

    ale to je v poho, uz som zvyknuty, viem ako na nich nech to boli co najmenej. Co ma vsak neustale vytaca do nepricetna je, ze colny dlh vypocitavaju aj z postovneho a aby toho nebolo malo, tak vyberaju este aj poplatok za colne konanie. To je v mojich ociach cista uzera a ludmi za takuto legislativu zodpovednymi pohrdam najviac ako viem. :mrgreen:

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • Tak dnes ma cakalo prekvapenie. Po mnohych mailoch a mojej ignoracie zavolal kurier ze mam pre vas balicek, bude treba doplacat 10,70 €. A hodinky mam doma! Dakujem za nazory a podporu. Uz si naozaj z nasich colnikov tazku hlavu robit nebudem ;)

  • No tak to si dobre a lacno obisiel :) potom sa pochval aj fotkami a skusenostami...
    dufam ze tak ako si mal stastie na colnici, tak ze ho budes mat aj na bezchybny kusok :)

  • tak zaujimavy vyvoj, moje hodinky skocili do statusu zasielka v preprave dnes rano. to by mohlo znamenat ze dnes alebo zajtra dorazia :)


    Super, to cakanie a potom radost - tak to ma byt :) no som velmi zvedavy co to bude :)
    a nech ten cas cakania ubehne co najrychlejsie... aspon pre mna boli tie posledne chvile akosi pridlhe :)