Longines vs Breitling

  • Longines!

    Okrem mojej väčšej osobnej sympatie :o) sa mi zdajú ucelenejšie a sú menšie. (Dnes zostanem len pri subjektívnych hodnoteniach nemerateľných parametrov :o)

  • Mne osobne na vacsine Breitlingov vadi, ze su take "kolotocarske". Snad sa majitelia neurazia. Tieto konkretne maju podla mna velmi zle vyriesene napojenie tahu - neviem preco koncovky nekopiruju puzdro. Chapem to pri aftemarket tahoch, ale original..? Ale vsak ked sa ti pacia a mas na ne ruku, preco nie.. :) Pripadne klasicka rada, zober oba modely ::d Na chmagu su akurat Longines na predaj..:)

  • Jednoznacne Longines... Pre mna sympatickejsia znacka... brajtle su z mojho pohladu kolotocarske (okrem heritage kolekcie) ako uz bolo povedane. Okrem toho dnes uz kazdy "polointeligent" nosi fake breitling, rolex, omega na nerozoznanie od originalu, takze sa velmi tazko identifikuje, ci sa jedna o original alebo fake...
    Neviem cim to je (mozno moj osobny problem) ale ked vidim niektore zo spomenutych znaciek v kaviarni a ma to na ruke kazdy 3ti zakaznik, pride mi to velmi komicke...
    ..nic proti znacke Breitling ako takej... urcite je dovod, preco maju 2nasobnu hodnotu oproti longiness....len moj osobny postreh "z kaviarni" za poslednych cca 12 mesiacov ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Z brietlingu možno emergency a SOH 46 MM blue na meshi :)

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • za mna jednoznacne brajtle ak na ne mas prostriedky. longines je fajn, ale za brajtle pre mna hovoria 2 velmi vyznamne fakty:

    1! antireflex ktory je u B namakany (longines nula bodov)
    2! tie brajtle maju velmi dobry superquartz kaliber ktory vynika slusnou presnostou

    v podstate absencia antireflexy je jediny dovod preco by som si nekupil ziadne hydroconquesty. na rovny zafir patri AR!

  • asi sa budete cudovat, ale za mna jednoznacne B :mrgreen:

    ano, je pravdou, ze nie je na to racionalne vysvetlenie, je to o pocite.. cela aura okolo Breitlingu, salajuca historia, nespocetne mnozstvo krasnych videi pri ktorych clovek bez problemov stravi cele doobedie, kvalita spracovania..

    neda sa to vysvetlit, ale ja ich milujem - kto ma pozna vie, ze nie som kolotocar ani kavickovy panko z kaviarne ci pretrcac sa v nakupnych centrach - bud ich clovek miluje alebo nimi opovrhuje len preto, ze to vsetko okolo nich nikdy nevyskusal..

    ja by som to ale pohnal este dalej a kupil si mechanicky model, ten dokonaly sulad techniky ktory dokaze vycarovat radost kazdy jeden den ked ich zbadas na svojej ruke

    ci sa rozhodnes tak ci tak, drzim palce aby si objavil ten svoj pravy a nepredajny GRAL :super:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Znacku ako taku nezatracujem ani nou neopovrhujem, iba sa mi vacsina modelov nepaci (ani na ne nemam ruku :P ). Nehladal by som za tym nic viac.. ;)
    S mechanikou plne suhlasim, ak vyslovene nepotrebujes quartz, nekupoval by som ho..

  • Pekne si to napisal Cretino... Nechcel som mojim prispevkom nikoho urazit..nedajboze nim opovrhovat. Respektujem historiu, kvalitu a celkovo marketing Breitling, rovnako kolegov na fore, ktori hrdo nosia na zapasti hodinky tejto znacky. Myslim, ze sa tu pozname natolko, ze nemame dovod pochybovat o "charaktere" kolegov (az na par vynimiek), ktori tu pravidelne prispievaju svojimi originalnymi kuskami... S antireflexom ma Cretino pravdu.. vzdy som bol proti obojstrannemu AF, kedze hodinky dost prasim... no ked som videl "bezsklickove" DA36 prvy raz tak som si povedal ze to stoji za tych par mesiacov kym AF "zlyncujem" a pojde dole...
    Ako som pisal, voci znacke Breitling nemam osobne nic, ale kazda znacka (nejde len o hodinky), ktora je casto fejkovana pre mna tak nejak straca to "caro" originality. Lepsie to vysvetlit neviem. Proste mi to pride tak, ako ked o nas "iphonistoch" tvrdia ze sme ovce.. V mojom okoli nosi minimalne 5 ludi brajtle... pocitam ze len 1 z nich nosi original (Colt quartz 44mm). That's it...

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Mne sa nazivo nove Colty velmi pacia, Longiny HC su vynikajuca klasika a tiez sa mi pacia. No z tychto dvoch by som asi zvolil Brajtle (automaty). Nazivo totiz vyzeraju ucelenejsie a jednoduchsie ako na fotke, su fakt krasne...
    Len pozor na velkost, 44 a 41 je fest rozdiel...
    Ak stoji otazka konkretne, B quartz / L mechanika, tak jednoznačne L!!

  • Pokial ide o to že sú v obľube u niektorých ľudí fake Rolex,Breitling a pod.to ma netrápi,ja viem čo mám na ruke a to je dôležité. To by si človek nemohol kúpiť už žiadne z týchto značiek. A kto sa naozaj význa, myslím že vidí či sú fake alebo nie. Aj ked fake môžu byt slušne urobené. Na živo sú B naozaj krásne,krajšie ako na fotkach.

  • jednoznacne Vitamin B

    [youtube]H5XsjF7jrIg[/youtube]

    na bezne nosenie su akurat ,,,

    [youtube]6dIu63D_jtU[/youtube]

    mzno som trochu divny ale Longines sa mi skor hodia pod sako ako na bezne nosenie ,,, tot podla mna ..


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • otazne je, komu pride ako bezne nosenie "pod sako" alebo k "casual wear"...

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Zdielam tvoj názor:) Longines sú naozaj fajn,ale ked som dal na ruku Brajtle,L mi pripadali ako chudobný príbuzný:) ako niekto spomínal že by išiel ešte ďalej v B ale ďalej sa dá ísť ked na to človek ma:) B môžem mat za dobrú cenu, vďaka novému kamosovi a to fungel nové. Proste asi niektorí z vás poznajú ten pocit nových hodiniek. Ešte ich poskusam ale ked ich dám z novu na ruku bude vymalovane:)) ťa cena je samozrejme podstatne vyššia ako u L o tom niet pochýb.

  • tak ci onak, zober automaty.

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago