Mikrozraz Fortis/Longines

  • v ramci mojho hodinkoveho spekulovania som natrafil na Hydroconquesty a tak som poprosil Mysiaka ci by sme nedali obed, dali sme a hodinky som si vdaka nemu mohol dokonale omrknut, poskusat... este raz moc diky !!! :) taktiez dakujem panovi predavacovi z predajne v ktorej sme sa po obede stavili a poskusali rozne hodinky. medzi nimi aj legend divery ktore su fakt nadherne, len na nas posobili viac oblekovo ako univerzalne...

    aspon pre zaujimavost sem supnem par fotiek a svoje rychle dojmy z tychto longin
    + spravna (idealna) velkost pre mna 41mm
    + luneta ide celkom tuho, kliky su ostre a presne
    + longiny vyzeraju velmi kvalitne a tak z dialky a s velmi prizmurenymi ocami poviem ze sa trosku podobaju na rolexky (suby,gmt...)
    + zaujimavy cifernik s embosovanymi cislami a indexami
    + krasna modra farba (osobne by som asi vzal cierne, univerzalnost, viac sa mi pacia asi)
    - trosku moc lestenych ploch, co sa da poriesit prebrusenim lestenych dielikov tahu
    - tah by mohol byt o 1mm uzsi
    - biely datum, no neposobi to nejako rusivo kedze opticky "nahradza" c.3
    - spona longines hrka rovnako ako spona fortis, vsetko zle, vivat motyliky !!!

    - cena v danom obchode 780€ (cca 10%) z cennikovej dole
    - origo guma vratane spony stoji cca 100€

    fotky som upravil tak, aby farba a lesk hodiniek co najviac odzrkadlovali realitu...

  • Tebe lepšie nedať hodinky do ruky. Potom tu človek len číta, čo všetko je na nich zle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Fajn postrehy, určite to nejednému záujemcovi pomôže pri rozhodovaní. Kde ste boli na obede? Nie je to Eurovea?

  • Az na tu sponu (Fortis sa mi zda tiez ok) suhlasim asi so vsetkym, pekne si to zhrnul :) Najvacsie prekvapenie boli pre mna LLD, na fotkach take slusnejsie sportove potapky, ale na ruke posobili ako oblekovky. Inac su velmi pekne, skoda, ze nie su rovno na meshi.

    Len doplnim, ze stretko a prezeranie obchodu sa odohralo v Centrali.

  • inak, ten tah ti pride hrubsi asi kvoli tomu tenkemu fortisackemu nie? ja ked si dam hydrace na ruku tak mam konecne pocit ze mam nieco na ruke, tak som aj rad za tu hrubku :)
    stale mam ale chrobaka v hlave ci som si predsalen nemal kupit 39 mm verziu ked vam hrubsim zapastiam tieto 41 mm tak sedia :-/

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Ako, skor by som k nim prijal tah o sirke 20/18mm, boli by o kus pohodlnejsie. Takto to sice viac tvori akoby jeden celok s hodinkami, co nie je na skodu, no ja by som prijal uzsi.
    Vyska dielikov je akurat myslim.
    39ny maju aky tah? Nevies? Za vyskusanie by rozhodne stali ;)