Hodinky na každodenní nošení

  • Ahoj. Jsem tu nový a byl bych moc rád, kdyby jste mi pomohli s výběrem mých prvních „lepších” hodinek. Hned na začátek předesílám, že o hodinkách mnoho nevím, ale snažil jsem se pročítat různá fóra apod., abych si udělal obrázek co vlastně chci. No a tím se dostávám k samotnému výběru. Jak už název tématu napovídá, chci hodinky na každodenní nošení se safírovým sklíčkem a vodotěsností 100m+. Nejsem si jistý páskem. Líbí se mi i kožený nebo kaučukový, ale mám strach, že při mé frekvenci používání moc nevydrží (četl jsem tady na fóru článek o páscích). Rád bych radu od někoho, kdo takový pásek/y má. Cenově bych se chtěl vejít do 5500 Kč. V odkazech níže jsou i dražší hodinky, protože s téhle stránky můžu nakupovat za cenu bez DPH :], odjinud bych si některé už nemohl dovolit. Pokud mi ovšem navrhnete nějaké hodinky odjinud a vlezu se do částky výše není problém nakoupit tam.

    tady je můj výběr:
    http://www.patro.cz/objects/1075175549.html
    http://www.patro.cz/objects/1075488054.html
    http://www.patro.cz/objects/1075772915.html
    http://www.patro.cz/objects/1075772922.html
    http://www.patro.cz/objects/1075772903.html

    Nejvíc se mi líbí hodinky Wenger Sea Force a TerraGraph, ale nevyznám se moc ve značkách (co stojí za koupi a co ne), tak jsem vybral i jedny hodinky Seiko a Citizen. U těch Sea Force a TerraGraph mám docela dilema, protože se mi líbí všechny tři varianty. Rozhodoval bych se podle pásku a s ním potřebuji poradit. Předem děkuji všem za rady.

    Edited once, last by misoo (April 20, 2014 at 10:14 AM).

  • Vitaj na Fore

    no mas tu rozne zn. ako

    Omega , Seiko , Tissot , Casio , Festina ,a podobne .urcite sa
    zmestia si i do tvojej cen, hlad ...
    o hodinkach je tu toho vela popisane a pofotene velmi vela staci naprikl. pozriet i sekciu

    Čo máte dnes na ruke (hodinky)? co nosia skalny ,

    a snad si viberies .. ci nechas poradit . ( to je uz na tebe )


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • V čo máte dnes na ruke (hodinky)? sem mockrát proklikával ::d , akorát ty co se mi líbí (např. Steinhart ocean 1) jsou zpravidla mimo můj rozpočet :/ a ten bohužel nějak nemám možnost navýšit - jsem ještě student ;). Co říkáte na hodinky z toho mého výběru?

  • vyber nie je uplne zly, skusil by som sa ale popozerat po nejakzch mechanikach - v tejto cenovej relacii by to pri novych hodinkach mohli byt Seiko alebo Orient, na zaciatocne zoznamenie sa s mechanikami su super.. tiez som mal prve mechanicke svoje Seiko a dostali ma na miesta, mozno nechcene, ale v sucte asi 50 krat drahsie ako vtedajsia suma :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Alexion: Které by si z těch tří bral?
    cretino: Díval jsem se i na mechaniky, ale nemohl jsem v té svojí cenové kategorii nic zajímavého objevit. Jestli o nějakých víš, tak mi sem prosím hoď odkaz/obrázek.

  • no z tych troch wengerov su vlastne dva rovnake modely, do tvojho limitu zapada tento Wenger Sea Force 01.0641.103, je sice bez tahu ale ja predpokladam ze v tejto cenovej hladine ten tah nebude extrakvalitny takze original remienok z gumy je z tohto pohladu asi lepsia moznost. dizajnovo sa mi pacia viac ako treti, cierny model s PVD upravou, ak mas hodinky na kazdodenne nosenie casom by si tu ciernu obsuchal.
    Takze to zrhniem svajciari s 200 m WR a lunetou do 200 € to je v celku lakava ponuka.
    urcite ale popozeraj aj seiko 5, je tam z coho vyberat.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Na modely Seiko jsem se díval, ale v mé cenové hladině jsem našel mechaniky jenom s minerálním sklíčkem nebo se Seiko hardlex a já bych chtěl raději safírové. Navíc u mě žádné dojmem nepřekonaly Wenger Sea Force, které to safírové mají.
    Dneska jsem se byl podívat v několika obchodech, abych si zkouknul ty Sea Force naživo a zalíbili se mi ještě jedny hodinky - Citizen BM7100-59E, ale cenou byly mimo mnou udávanou. No, ale když prodavačka viděla jak si je prohlížím, tak se se mnou dala do řeči a nabídla mi na ně slevu, takže by stály 6600 Kč a ať si to doma v klidu rozmyslím. No je to víc než jsem chtěl dát, ale s tou slevou mi nasadila brouka do hlavy. Navíc dneska jsem sehnal takovou mini brigádku a hádejte kam bych penízky z ní chtěl investovat ::d. Takže se rozhodnu mezi těmito dvěma Wenger Sea Force 01.0641.105 a Citizen BM7100-59E, ale nechci to uspěchat.
    Které byste si vybraly vy?

  • On je problém, že je ani v jednom obchodě je neprodávali oboje :( :hehe: . Ještě vím o dalších dvou obchodech, tak se tam zajdu podívat, jestli je náhodou nemají, protože takhle hypnotizuju jejich obrázky na monitoru a nemůžu se rozhodnout ::d .

  • Tak jsem si ještě jednou oboje okouknul v obchodech a nakonec jsem se rozhodl pro Citizen BM7100-59E. Děkuji všem za reakce.

  • Ahojte,

    po niekolkych rokoch bez hodiniek (stratenych v BA pri potycke :( ) Casio Edifice EF-552D (cervene :diable: ) som sa rozhodol kupit si nove hodinky. Niekolko dni som v kuse cital a vyberal mechanicke Seika.
    Nakoniec som zvolil SNZG17J1 v celo-tmavom prevedeni. Su krasne, ale stale som mrzuty, ze som nevzal SRP267J1.. Mozno nabuduce niekedy. :)
    Ale k veci:
    Tah (ten kovovy remen) mi 'vrzga' a dost mi to lezie na nervy.
    1) Da sa nejako "premazat"?

    Kedze som predchadzajuce hodinky stratil po pade na zem (na zapastie) a zrejme sa uvolnili "tie drziace tycky", ci ako sa tomu nadava, tak som zacal zvazovat NATO/ZULU remen.
    2) Je nejaky dovozca v CR/SR? Ak nie, odkial ich odporucate kupit? Oslovil ma aj cierny Maratac Elite Series Composite Straps presity bielou nitou.

    3) Rovnako by som ich rad nosil aj na bajk/plavanie (spolu s tym NATO/ZULU) - je to mozne? Alebo na plavanie (do 5m) nejake lacne G-Shock?
    Aku velku sportovu zataz vydrzia tieto Seika? To slovicko "Sport" je myslene dizajnovo alebo funkcne? :)

    Vdaka za odpovede a aj vase odpovede v inych vlaknach. Celkom mi pomohli pri vybere :)
    Diky M

  • 1) Všetko sa dá premazať :mrgreen: , len či to bude mať želaný efekt si na diaľku netrúfam tipnúť. Ak je nový, daj tomu čas, pravdepodobne sa to poddá, alebo si zvykneš. Ak chceš premazávať, volil by som nejaké nemastné mazivo, na mastné sa Ti bude lepiť špina.
    2) Osobne nakupujem na WBC, ale dosť je toho aj na ebay a pod. Ak nemáš špeciálne požiadavky, určite niečo nájdeš aj u lokálneho hodinára.
    3) Príležitostne plávanie by mali zvládnuť v pohode, ak plávaš pravidelne, asi by som si na to kúpil nejaké tie G-shocky (majú šrobovaciu korunku?). Rovnako je to zo športom, nie je šport, ako šport, bicyklovanie zvládnu, ak s nimi nebudeš ryť asfalt ;) .

  • Plavanie 1-2x do tyzdna. Ziadne potapanie.
    Ad "screw down crown" - v navode pre 7s36+7s26 pise, ze maju srubovaciu korunku, len netusim ako ju overit/pouzit. Podla mna tam ta pozicia nie je (v navode oznacena ako A).

  • Jednoducho, keď nastavuješ čas, buď korunku predtým odšrobuješ, alebo len vytiahneš. Keďže prvú alternatívu by si si všimol, druhá bude správna :) . Osobne si myslím, že by sa nemalo nič stať, 100 m vodeodolnosť by mala na plávanie stačiť, ja by som si však na také pravidelné pobyty vo vode kúpil iné hodinky :) .

  • Ok, tak pozeram po nejakych plavecko-bezecko-bajkovych hodinkach a vychazda mi za rozumny peniaz nejaky Timex Triathlon (100WR+) alebo G-Shock 5600.
    Co citam WUS, tak to je tiez take rozpacite co sa tyka Timexov..Ze maju slabe remienky, prestanu fungovat po vymene baterii a pod.

    Mohli by ste mi teda pomoct sa rozhodnut? Timexy ci nie? Sportove vyuzitie a zacinam plavat 3x tyzdenne (+obcasny beh a na horak)
    Skusit plavat so Seiko 5 + NATO strap (remienok)?
    Diky moc za rady!
    M

  • Nenasiel som tlacitko editovat.. :(
    Este by som rad doplnil, ze Timex Triathlony su omnoho krajsie ako G-Shocky.. ten ich dizajn a citatelnost je fakt des a hroza :D