Cakanie na hodinky alebo spovedna zavislakov

  • Chcem sa opýtať, skúšal z Vás niekto vyliečiť sa z tejto hodinkovej závislosti? Či je to ako vo filmoch o mafii - keď sa tam už raz dostaneš, von ťa už nepustia (bez truhly) :)

    Prípadne nejaká náplasť, lacnejšia ako nové hodinky, že či existuje ^^

  • neviem, ci som sa vyliecil, ale zatial som vytesnil hodinky typu RLX, Omega a pod. nemam na ne, setrit na ne nebudem. pokial som mal hodinky v servise, tak som fungoval na 2 Primkach po starom otcovi. kedysi by som si myslel, ze to neprezijem, ale stalo sa a som tu, zivy a zdravy :)

    inak watchesfan sa z toho dostal uplne v pohode a tomu presli ine hodinky rukami ;) teraz OWG :D

  • Slabším povahám poradím: Nechoďte na fóra. Silnějším: najděte si jiného koníčka a k němu hodinky, co se nejvíc hodí...a...nechoďte na fóra.

    Jinak na všechny povahy platí jedno: nemít prachy. To funguje vůbec nejlíp. A nechodit na fóra, jinak vám z toho hrábne.

    ;) :S :D

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Slabším povahám poradím: Nechoďte na fóra. Silnějším: najděte si jiného koníčka a k němu hodinky, co se nejvíc hodí...a...nechoďte na fóra.

    Jinak na všechny povahy platí jedno: nemít prachy. To funguje vůbec nejlíp. A nechodit na fóra, jinak vám z toho hrábne.

    ;) :S :D

    ja som si to nahradil modelmi veteranov ;) neboli hodinky, tak prisli 3 nove akvizicie ;)

  • Chcem sa opýtať, skúšal z Vás niekto vyliečiť sa z tejto hodinkovej závislosti? Či je to ako vo filmoch o mafii - keď sa tam už raz dostaneš, von ťa už nepustia (bez truhly) :)

    Prípadne nejaká náplasť, lacnejšia ako nové hodinky, že či existuje ^^

    Ako vravi watch, nechodit na fora a nemat prachy :)inak sa asi neda…mat ineho konicka je tiez fajn, ale aj ten ti zozerie prachy…

    Tiez si furt hovorim pri kupe novych ze su posledne :D ale jedneho dna sa mi to mozno podari ;)

  • Takže je to hlavne o sebadisciplíne :) + myslím, že aj o nastavení nejakých finančných limitov, napr. že keď si niečo nové chcem kúpiť, tak si niečo najprv predám zhruba v tej cene.

    Ja som si už vytvoril excel, kde mám zoznam všetkého čo mám, za čo som to kúpil a za čo predal a viem si odsledovať, že koľko v tom mám aktuálne peňazí, koľko som stratil a pod.

    A teda fórum ako toto brať s nadhľadom :)

    A vďaka zo postrehy.

  • ja by som povedal ze najlepsia bude kombinacia watchesfanovych rad. Teda najst si ineho konicka, takeho ktory ta bude stat vsetky prachy, a ktory bude mat tiez svoje forum, takze nebudes mat cas chodit na tie hodinkove. :D 8o

  • ...Ja som si už vytvoril excel, kde mám zoznam všetkého čo mám, za čo som to kúpil a za čo predal a viem si odsledovať, že koľko v tom mám aktuálne peňazí, koľko som stratil a pod. ...

    Tak z toho výsledku bych se už dávno zbláznil :D

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Takže je to hlavne o sebadisciplíne :) + myslím, že aj o nastavení nejakých finančných limitov, napr. že keď si niečo nové chcem kúpiť, tak si niečo najprv predám zhruba v tej cene.

    Ja som si už vytvoril excel, kde mám zoznam všetkého čo mám, za čo som to kúpil a za čo predal a viem si odsledovať, že koľko v tom mám aktuálne peňazí, koľko som stratil a pod.

    A teda fórum ako toto brať s nadhľadom :)

    A vďaka zo postrehy.

    Mne dosť pomáha robota a to nie len tá za PC, ale aj fyzická okolo domu. Často idem do vnútra už za tmy taký unavený, že na hodinky ani nepomyslím ^^

    P.S. taký excel mám aj ja 8)

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Chcem sa opýtať, skúšal z Vás niekto vyliečiť sa z tejto hodinkovej závislosti? Či je to ako vo filmoch o mafii - keď sa tam už raz dostaneš, von ťa už nepustia (bez truhly) :)

    Prípadne nejaká náplasť, lacnejšia ako nové hodinky, že či existuje ^^

    Ja mám doma spoľahlivého lekára. Stačí spomenúť "nové hodinky" a okamžite sa dozviem, aké a koľko nových šiat, topánok, kožúšok, prádielko a kozmetiky potrebuje moja žena. Je to spravidla dvakrát drahšie ako tie hodinky a tým ma úplne odrovná. A liek? Nájdi si obrázok hodiniek, po ktorých tak strašne túžiš a denne sa naň pozeraj tak 3-4 hodiny. Keď ťa to po dvoch mesiacoch neprejde, tak ti nie je pomoci... ;)

  • s tym obrazkom to funguje. jeden clen na vedlajsom fore dal podobnu radu. nedaj na prvu dojem, daj si obrazok ako pozadie kompu, ked ho nezmenis po kratkom case, tak je sanca, ze tie hodinky nejaky cas u teba pobodnu. ja tiez tak robim, pravidelne menim obrazok pozadia :D :D :D