Cakanie na hodinky alebo spovedna zavislakov

  • Je to Mitsubishi Lancer Evolution IX Ralliat z roku 2006, hodnota modelu je vyše 1 000 € :)

    a cim je take drahe? kvalitou vypracovania? mala limitka?

    inac mal by som otazku... kedysi sme mali presne taketo auto:

    Súvisiaci obrázok

    a chcel by som ten model, no uz sa nevyraba... nevies nahodou ci by sa dal niekde zohnat? ale 1000€ za to nedam ni bohovi! :D

  • a cim je take drahe? kvalitou vypracovania? mala limitka?

    inac mal by som otazku... kedysi sme mali presne taketo auto:

    Súvisiaci obrázok

    a chcel by som ten model, no uz sa nevyraba... nevies nahodou ci by sa dal niekde zohnat? ale 1000€ za to nedam ni bohovi! :D

    Samozrejme, že ti ho viem zohnať :) Ale musíš trošku počkať :) Neboj sa, až 1 000 € stáť nebude :) A čo sa týka toho Lanceru, spracovanie je úplne špičkové, je to výrobca AUTOart, a dnes už ich je veľmi málo, a cení sa vysoko, ja som za neho tých 1 000 € dal pred vyše 3 rokmi, a teraz už bude aj drahší :)

  • Ved hej, ale hodinky aspon ponosis, pozries cas, datum.. Co s autickom v krabici? :D

    Niektoré také autíčka stoja viac, ako hodinky :)

  • Ako ja tomu rozumiem, aj ze to moze byt relativne dobra investicia (rovnako ako raritne Lego a podobne zberatelske chujovinky). Ale inak nechapem na co je niekomu hracka zabalena v krabici. Hracka je od slova hrat sa - vybalit, pouzivat :D

  • Ako ja tomu rozumiem, aj ze to moze byt relativne dobra investicia (rovnako ako raritne Lego a podobne zberatelske chujovinky). Ale inak nechapem na co je niekomu hracka zabalena v krabici. Hracka je od slova hrat sa - vybalit, pouzivat :D

    Neviem, čo si mal na mysli pod pojmom hračka, ale modely áut majú k hračkám na míle ďaleko :)

  • Neviem, čo si mal na mysli pod pojmom hračka, ale modely áut majú k hračkám na míle ďaleko :)

    Model auticka bol pre mna vzdy hracka. Rozdielna uroven prevedenia (a cena), ale furt len hracka :) Ako ja to nikomu neberiem, kazdy nech si mina peniaze na co chce. Len tomu nerozumiem no :)

    Spickove modely by som naozaj k hracke neprirovnaval… skor k umeleckemu predmetu. Ja sice taketo veci nezbieram ale dostal som do daru modely letadiel v hodnote niekolko 100 EUR za kus a na hranie teda urcite nie su vhodne...

    Umelecky predmet je nieco jedinecne, do coho tvorca dal kus seba a v idealnom pripade nikto iny taky isty predmet mat nebude. Seriova vyroba modelov tam podla mna zdaleka nepatri, nech uz je prevedenie akekolvek. Keby islo o zakazkovu vyrobu jedineho kusu, tak to je ine.

    kukni do rolex vlakna na chronomagu a na tych diletantov s daytonami vo foliach.. nad tym sa neoplati pozastavovat..

    Tam som este nebol, musim omrknut :D Pri kupe hodiniek ako investicii tomu v podstate rozumiem. Len by som nerobil take smiesne foto vo foliach.. :)

  • Ono asi treba pozerat na to, ci hodinky kupujes ako investiciu = kupis, strcis do trezoru a raz za cas sa akoze pokochas (zamachrujes). Alebo ich kupujes na nosenie a bojis sa znicenia, to je neodlepovanie folii diagnoza. Najlepsie ked to niekto spravi na zadnom dekli. Dostat odtial tu zazratu spinu a lepidlo je chutovka.

    Pokial boli v domacnosti male deti, tak sa tomu ovladacu v sacku az tak necudujem :D Uz som tak dosiel o jedno dialkove a tablet, dnesna elektronika nezvladne ani trochu vody alebo cikanice.. :D

  • Model auticka bol pre mna vzdy hracka. Rozdielna uroven prevedenia (a cena), ale furt len hracka :) Ako ja to nikomu neberiem, kazdy nech si mina peniaze na co chce. Len tomu nerozumiem no :)

    Umelecky predmet je nieco jedinecne, do coho tvorca dal kus seba a v idealnom pripade nikto iny taky isty predmet mat nebude. Seriova vyroba modelov tam podla mna zdaleka nepatri, nech uz je prevedenie akekolvek. Keby islo o zakazkovu vyrobu jedineho kusu, tak to je ine.

    Tam som este nebol, musim omrknut :D Pri kupe hodiniek ako investicii tomu v podstate rozumiem. Len by som nerobil take smiesne foto vo foliach.. :)

    Modely áut, ktoré pochádzajú od najlepších výrobcov, sú takmer na nerozoznanie od reálneho auta, a existujú fotky, kde by si mal dosť veľký problém rozoznať o čo v skujtočnosti ide, či je to model auta, alebo skutočné auto, a niektorí ľudia sú vo vytváraní takýchto fotiek fakt machri, a už toto ti musí byť signálom, že to nie je hračka, ale model auta, s ktorým sa nehrá :)

  • (Quote from mysiak)

    Modely áut, ktoré pochádzajú od najlepších výrobcov, sú takmer na nerozoznanie od reálneho auta, a existujú fotky, kde by si mal dosť veľký problém rozoznať o čo v skujtočnosti ide, či je to model auta, alebo skutočné auto, a niektorí ľudia sú vo vytváraní takýchto fotiek fakt machri, a už toto ti musí byť signálom, že to nie je hračka, ale model auta, s ktorým sa nehrá

    Ak odignorujeme investicny aspekt, co mas z toho modelu, resp. stovky takych modelov v krabiciach? Asi ich nefotis. Nehras sa s nimi. Tipujem, ze na zachovanie hodnoty ani nevytahujes z original krabice. Aku radost a uzitok potom mozu priniest? Nemusim rozumiet vsetkemu, ale celkom ma to zaujima ?

  • Ak odignorujeme investicny aspekt, co mas z toho modelu, resp. stovky takych modelov v krabiciach? Asi ich nefotis. Nehras sa s nimi. Tipujem, ze na zachovanie hodnoty ani nevytahujes z original krabice. Aku radost a uzitok potom mozu priniest? Nemusim rozumiet vsetkemu, ale celkom ma to zaujima ?

    Ja som na tie autá fanatik, neexistuje na toto žiadne racionálne vysvetlenie, modely, ktoré ja mám, sú väčšinou uskladnené v škatuľkách od výrobcov, ale to je kvôli tomu, že celá zbierka je, ako som už spomínal, rozložená na štyri lokality, a len jedna malá časť je vystavená, ale z času na čas sa to prestrieda, a vytasím aj tie extrémne vzácne a drahé kusy zo škatúľ, aby som rozvíril záujem o tieto autá, aj keď ich nepredám :) Druhý aspekt je ten, že ja som všeobecne na autá fanatik, ale keďže mám choré oči, a nikdy sa nedostanem k reálnemu autu, mám aspoň takúto čiastočnú náhradu :(

  • To že tomu sběratelstvi chlapi nerozumíte je normální. Řekni někomu, co nenosí hodinky o svojí vášni. Mně se líběj modely čehokoli, ale ty co si postavim sam. Jen tak hromadit by mě to taky nebavilo.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • A keby niektorí vedeli, aké peniaze sme do toho vrazili :D

  • ...je to tak, co uz so zalubou alebo zberatelskou vasnou...kazde ma svoje specifika, odporcov, privrzencov... drviva vacsina populacie povazuje aj hodinky vylucne za vec ukazujucu cas a nechape naco su nam, ktori v nich mame zalubu, dvoje ci troje...a priznajme si ze sa na nich pozerame tak trochu s despektom, lebo tomu zkratka nerozumeju:mrgreen:

  • Nechápu ty co nenosej hodinky, dyť nevědí kolik je hodin. Tahat mobil, vyptávat se, trapný, no ne kurňa hoši. Takhle mrknu na zápěstí a ...taky nevim kolik je, protože si jenom prohlídnu hodinky :love: :mdr3:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • No mňa niektorí ľudia majú kvôli modelom áut za debila :( Ale nasrať na to :D