Fortis B42 marinemaster white

  • No vidim to tak, ze musim spravit lepsiu fotku, pri umelom svetle sa mi nepodarilo zachytit farby ani celkovy dojem. Dnes som uz spat na kove, vonku to na leto a bazen nevyzera :nono:

  • Ja viem, kov je super aj do vody, ale obcas to chce zmenu.. :D
    (A tak ticho poviem, ze tento Fortisacky kov ma sklamal, funguje ako depilator :( Kov na obycajnych Seiko hodinkach v hodnote 1/2 ceny iba Fortis remena mi to nerobi.)

  • plny suhlas, tah steinhart bol tiez ovela lepsi ! inac chlpy mi to netaha, iba vynimocne... skor ma stve ta hrkajuca spona, tu si mohli odpustit, minimalne dat na vyber aj jednoduchsiu motylkovu... sak kto potrebuje ten nadstavec na neopren ??!! :hurt4: som si to podlepil izolepou a takych 70% hrkania sa odstranilo :)
    a to obrusenie mi musis vysvetlit, to som nepochopil...

  • So sponou som spokojny, nemam pocit ze by hrkala. Aspon zatial som si nevsimol nic hlucnejsie oproti Steinhart tahom (ci na chrono nav. alebo ocean1).
    Na Fortis som obrusil spodne/bocne hrany dielikov tam kde sa dotykaju ruky. Original boli dost ostre a ked mi behali hodinky po ruke, tak to odieralo. Par minut so smirglom tento problem odstranilo :) Oholim ruku a bude aj po druhom probleme :hehe:

  • "mysiak" wrote:

    So sponou som spokojny, nemam pocit ze by hrkala. Aspon zatial som si nevsimol nic hlucnejsie oproti Steinhart tahom (ci na chrono nav. alebo ocean1).
    Na Fortis som obrusil spodne/bocne hrany dielikov tam kde sa dotykaju ruky. Original boli dost ostre a ked mi behali hodinky po ruke, tak to odieralo. Par minut so smirglom tento problem odstranilo :) Oholim ruku a bude aj po druhom probleme :hehe:


    To sú dosť drastické riešenia, nie je jednoduchšie ako sa holiť tam dať pekný kožený remeň, alebo gumu?

  • To by som vyzeral, keby som ruku naozaj oholil.. :D Kozeny remen je uz na ceste, skusam novu firmu aj farbu, tak som zvedavy. Podla vysledku objednam dalsie kusy :) Gumu na ruke neznesiem o moc dlhsie ako pocas pobytu v saune, takze tade cesta pre mna nevedie. To uz radsej pridem o par chlpov denne kvoli kovu :hehe:

  • pani,tak neviem ci tmave alebo biele,oboje su supracke ale brusit tah ,ktory by mal sediet max.pohodlne sa mi zda ako donovi dost chycene ;)
    mysiak,to nic proti tebe,len chcem vyjadrit,ze tomu trochu chyba dielensky kumst hodny pekneho kuska hodin...

  • Tak mal som asi len 3 moznosti, oplieskat to predajcovi o hlavu, ale hodinky sa mi pacia a pochybujem, ze sa da reklamovat/vratit iba tah. Hodit tah do sufliku a uz nan ani nepozriet. Alebo ho trosku upravit a spokojne (na 98%) nosit :)

    Inac s tym plne suhlasim, ze Fortis by mal zapracovat na ergonomii tahu, nerozumiem celkom preco to takto pustili do sveta..

  • TO by sa firme ako Fortis nemalo stavat......kazdopadne...nie su tohodinky za 100 eur....kde by som to tolerovat...
    Pripada mi to ako kedysi mi otec hovoril, ze topanky sa musia rozchodit a hlavne ked prsi.......rozchadzat topanky ?.......somarina, ........prisiel som
    na to ze sa daju kupit aj topanky, ktore pasuju hned od zaciatku a netreba ich rozchadzat......jasne, ze drobna uprava to spravila a pomahame si ako sa len da....lae predsa len....no kazdopadne su velmi krasne.....na tom modrobielom nato ich zeriem...

    Zasa som kôli hodinkam dnes do rána nespal......

  • Tie Nato Strapy im fakt sedia, najskaredsie su na tahu..... ;) ale nic proti nadsencom tahu......aj mna zacali Natostrapy lamat v poslednej dobe......zhanam nejaky kvalitny netovy obchod s Nato strapmi a dobrym vyberom.
    Neporadia skusenejsi Hodinkomaniaci ?

    Apropo: este by som privital moznost vymeny rucicky podla NatoStrapu :hehe:

    Zasa som kôli hodinkam dnes do rána nespal......

  • Este kozu som zabudol pridat do porovnania..

    NATO som nakupil cez ebay (osvedcilo sa mi heslo "nylon watch strap"), cena +-4usd za kus s postovnym, kvalita je porovnatelna s NATO co som kupoval davnejsie za cca 15usd. Dlhodobejsiu skusenost ale zatial nemam..

  • Koza sa aj mne najviac paci, ale su prilezitosti kedy je kov alebo textil vhodnejsi :) Najdolezitejsie je, ze ked budem potrebovat zmenu, staci 5 min a mam "nove" hodinky :hehe: