TAG Heuer Carrera Automatic 39mm

  • asi som to zistil: The TAG Heuer Calibre 5 is actually a Sellita SW200 movement...

    hmmm........ :-|

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • nie som expert, ale nebude to barbarske povedat, ze TAG si trocha pripláca za "znacku" ?

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • stači ::d ..takze za 1600 sa asi poobzeram po niecom, prepacte za vyraz, hodnotnejsom :D

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • tá ich Sellita resp. 2824-2 je fakt inhouse?...ja som myslel, ze inhouse znamena nico iné, ze to obnasa vyskum, vyvoj, software, technologie vyroby, testy, ale nie "vytuningovany" uz existujuci strojcek....stojim si za tym, ze TAG sa troska zivy znackou a menami na ukor ponuky...staci mi kliknut na toptime.sk a za 1600 tam uvidim ine kalibre, hoci nie s takym nazvom na ciferniku..či?

    btw: pod tym niecim hodnotnejsim, to bolo myslene troska s nadhladom...my sme s mišiakom srandisti od prírody

    Steinhart Ocean Vintage Military

    Edited once, last by Vindo (January 15, 2013 at 10:59 AM).

  • "Vindo" wrote:

    tá ich Sellita resp. 2824-2 je fakt inhouse?...


    Samozrejme že nie je. Nechce sa mi hľadať, čo za "modifikácie" na ňom robili, ale veľa by som nečakal, zdobenie a možno nejaké neužitočné maličkosti. TH vie inak narvať do drahých hodiniek pekný sajrajt, 10 € plastová quartz ETA v hodinkách za 400 € je pre nich v pohode. A pritom vedia krásne kalibre.

  • konecne tu padlo dobre vysvetlenie o com hodnotnejsom som mal na mysli..

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • "Spen" wrote:

    zdobenie a možno nejaké neužitočné maličkosti.

    Ani to nie... Inak súhlasím so zvyškom. Ale nie sú sami, čo to robia. IWC sa tiež nes*****.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "misoo" wrote:

    no ved sami to vravia, ze okrem hodnoty hodiniek predavaju image, znacku, netaja sa tym a ich ceny nasvedcuju tomu, ze konaju spravne, t.j. ludia ich akceptuju a kupuju :perv:

    Áno, ale nazývať ETA 2824 in-house strojčekom je trocha drzé. Keby iba predávali image, značku atď, nevadilo by mi to... ale tá pretvárka so strojčekmi mi trocha lezie na nervy :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Veď je to "prirodzené", keď stačí gravírovaný rotor, aby mohla značka označovať strojček za "in-house". Longines sú v tom tiež dosť dobrí... Akože to nie je kritika z mojej strany, iba taký "pocit".

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • cretino, este stale ma chces presvedcit o tycho inhouse hodinkach, ze nic hodnotnejsie s takym strojcekom nenajdem? :mrgreen:

    urcite si zartoval, ale i tak, neda mi nerýpnuť :mrgreen:

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • moj post ostal akosi nepochopeny, ale ked sa to tu takto pekne rozbehlo, nechcel som zasahovat ;)

    ked si pisal, ze pri hodinkach v tej cene neznesies, aby v nich tikala ETA, pripadne Sellita tak som mal pocit, ze v nich v tej cene hladas inhouse(nieco hodnotnejsie). nikde som nepisal, ze TH tam v nich inhouse ma :] prave preto som teda navrhol hodnotnejsie hodinky v tej cene s inhousom - Seiko Ananta..

    ina vec k tym hodinkam, vyberom a tak.. podla mna to aj tak nie je v tejto cene o tom, aby si rozumne kupil - rozumne zmyslajuci clovek si predsa nekupi hodinky za 1600€. Je to o vnutornom dobrom pocite kazdeho jedinca. ked ti spravi radsot to, ze TH vidis na znamych osobnostiach, kedysi to bolo uzko spojene s Formulou 1, tak po tom clovek tak nejako podvedome tuzil a ked si ich kupil, tak si kupoval radost. Ci uz ide o TH, Breitling, Longines a kopec inych firiem, pri tychto peniazoch ti ponukaju stale navonanu ETU, Sellitu,.. takze bud si kupis "rozumne" hodinky v cene do 1000€ a budes mat nieco v dobrom pomere cena/vykon, alebo potom preskocis kategoriu 1000-4000€ a skocis rovno do vyssej triedy, kde nie je nudza o inhous kalibre a vyssiu hodinarinu - aspon tak to vidim ja :rouge:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Cretino, to sú veľmi múdre slová. Lepšie by som to nepovedal. Jano to už spomínal, ale jediná značka, ktorá v kategórii 1000-2000 eur ponúka naozajstný in-house, je Nomos. No je pravda, že design sa nemusí každému páčiť, že to nie je zrovna "sexi" značka, blabla atď. Každá značka má samozrejme svoje plusy i mínusy a, ako hovorí Cretino, žiadny hodinky za 1000 a viac eur nepredstavujú rozumnú kúpu.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.