Čo nového v Hodinkove

  • Seiko SNZF15K1

    A máme tu jeden spontánny nákup. Hodinky ma upútali na prvý pohľad svojím dizajnom, dokonca mi na nich nevadí ani obligátna 5-ka. Po objednaní som začal váhať, či som predsa len nemal objednať čisto čiernu verziu, ale po otvorení krabičky boli moje starosti zažehnané. Modro červená kombinácia, ak sa to tak dá nazvať, pretože tá modrá je v reále skoro až čierna je perfektná. Fotí sa veľmi ťažko, takže tie fotky kde je modrá časť lunety najtmavšia sú najreálnejšie.


    Základné info:
    Priemer inak veľmi pekného oceľového puzdra kombinovaného z brúsených a leštených častí je 41,5mm, jeho výška je 13,2mm a váha hodiniek je 165g. Rozteč nožičiek je 22mm. Na sklíčko bol použitý ako býva u Seika zvykom Hardlex. Luneta je jednosmerne otočná a manipuluje sa s ňou veľmi príjemne. Nie je ani príliš voľná a ani nekladie priveľký odpor. Korunka nie je šróbovacia a je dosť titerná, vďaka čomu sa s ňou nemanipuluje práve najlepšie. Ak vezmeme v úvahu hodinky ako také bez príslušenstva, tak práve korunka je najslabším článkom inak veľmi podarených hodiniek. Vodotesnosť je 100m a okrem času na ciferníku nájdeme aj zobrazenie dátumu a dňa v týždni. Príjemne ma prekvapila lumi, ktorá je výrazná a dobre čitateľná aj po niekoľkých hodinách v noci. Ciferník je krásne spracovaný a nie je mu čo vytknúť. Hodinky na ruke sedia veľmi príjemne, takže chválim okrem spracovania aj ergonómiu púzdra. V hodinkách je použitý automatický kaliber z dielne Seiko 7s36. Nejedná sa o žiadny zázrak, nenájdeme tu napríklad ani hacking, ale svoju úlohu si splní.


    Samostatnou témou je oceľový ťah. Ten sa síce ako oceľový tváry, ale reálne je plechový. Nie je nepoužiteľný, ale určite by mohol byť lepší. Koncovky sú ešte relatívne OK, sedia dobre, presne lícujú puzdro a nožičky, nikde žiadna vôľa a ani nehrkajú. Samotné dieliky sú ešte tiež relatívne v norme, ale spona je čistá hrkálka. Funkčne je na tom dobre, vďaka odopínaniu pomocou tlačidiel po boku spony a poistke je bezpečná, ale pri každom prudšom pohybe hrkoce ako orchester kostlivcov. Zapínanie poistky tiež nie je najpresnejšie. Jednoznačne najväčšia slabina.


    Napriek poslabšiemu ťahu a titernej korunke sa jedná o veľmi podarené hodinky za pár eur. Sám som bol zvedavý aký pocit z nich budem popri Rolexoch mať a som prekvapený ako moc ma bavia. Tieto hodinky sú jasným dôkazom toho, že tento koníček nie je len o peniazoch a že aj z lacných hodiniek môže mať človek veľkú radosť.

  • Ja som mal zálusk na tieto bullheady :) predáva ich dajaký típek z Malajzie a keď som mu dal požiadavku mailom aj cez FB na shipping to Slovakia 3 x sa ma pýtal na adresu a odpoveď som dodnes nedostal :( vivat Slovakia unkrown destination :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    A stitch in time :D

  • "pepescom" wrote:

    Ja som mal zálusk na tieto bullheady :) predáva ich dajaký típek z Malajzie a keď som mu dal požiadavku mailom aj cez FB na shipping to Slovakia 3 x sa ma pýtal na adresu a odpoveď som dodnes nedostal :( vivat Slovakia unkrown destination :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Moooc pekné, u nich si každý nájde to svoje. Ak chce samozrejme.

  • "don2008" wrote:

    Dík, sám som prekvapený ako moc ma bavia, toto zistenie hodnotím veľmi pozitívne :)

    Joj suprové sú. Keď som mal na ruke posledné putovné, vedel som, že sa asi k niečomu podobnému vrátim a začal som pozerať. Padli mi do oka presne tieto a doteraz ich mám v určitom TOP rebríčku momentálne dostupných.
    Užívaj si ich a dopĺňaj fotky a dojmy :super:

  • "mapo" wrote:

    Joj suprové sú. Keď som mal na ruke posledné putovné, vedel som, že sa asi k niečomu podobnému vrátim a začal som pozerať. Padli mi do oka presne tieto a doteraz ich mám v určitom TOP rebríčku momentálne dostupných.
    Užívaj si ich a dopĺňaj fotky a dojmy :super:


    Keď sa ti ľúbia, tak smelo do nich, nebudeš sklamaný, na ruke vyzerajú naozaj dobre.

  • Tak tie Squale sú primárne dovolenkové hodinky a keďže tento rok mám naplánované dve letné dovolenky pri mori tak o ich využitie strach nemám. Problém je, že mám zálusk na niečo univerzálnejšie. Ak by som sa do toho ale pustil, tak nebudem mať dostatočný budget na narodeninové plány. No a teraz babo raď a to mal byť tento rok taký kľudnejší :D