• Pani uz asi dva tyzdne mam obrovsku dilemu.Rozhodujem sa kupit si na jeziska :) prve poriadne automaty.Moja prva volba a moj celozivotny sen su hodinky Longines Master Collection Moon Phase.Su pouzivane cca dva roky ale v bezchybnom stave komplet s dokumentaciou,boxom a uctenkou.A hlavne su o 50% lacnejsie ako nove.Druha volba su hodinky znacky FORTIS B42-Marinemaster Automatic carbon,tiez pouzivane,ale dovolim si tvrdit,ze vyzeraju ako keby boli kupovane vcera.Taktiez komplet,box,uctenka a v auguste urobeni komplet servis.Viem,ze su to uplne odlisne typy :hehe: Bol som uz rozhodnuty na 100% pre Longiny,ale ked som videl tieto Fortisky :| Dakujem za vase rady :super:

  • Zalezi ci chces mat jedine hodinky, alebo len dokupujes. Ak jedine na denne nosenie, tak nie je o com, pokial chodis v obleku alebo aspon v koseliach, volil by som Longiny. Inac Fortisky. Longiny su nadherne, ale podla mna moc nobl na denne nosenie, ja by som volil univerzalne Fortisky ;)

  • Vsak to je ten problem,obleky nenosim vobec a kosele malokedy.Na tie hodinky ale uz mam spadnute asi styri roky,hlavne tu znacku som chcel vzdy vlastnit.Zas ale ako si spominal Fortisky su na denne nosenie,univerzalne.Sakra to je dilema:((Cenovo to je Longines 1200e a Fortis 1000e.Hmm

  • Myslím, že s tým Ti ťažko pomôžeme, sám sa musíš rozhodnúť, keďže Tvoja dilema je čiste subjektívna. Ja osobne by som išiel do Fortisiek, Loginesky sa budú zložitejšie nastavovať keď zastanú a to by ma nebavilo. Ale ak ich budeš nosiť denne, tak nezastanú :hehe: .

  • Toho nastavovania sa aj ja bojim,dost zlozite.Jedine ich nosit kazdy den.Ty vole ja ako kurier v Ba nosim najcastejsie teplaky a na ruke Longinesky:))

  • hodinara v BA nepoznam, vraj oproti dvom levom su sikovni, len co som tam bol dat menit tah, tak sklicko uplne pocapkane a na nozicke nova vlasocnica... tak neviem... :pascontent2:
    ak robis kuriera, t.j. predpokladam celkom fyzicka praca, manipulacia s tovarom atd., tak to by som sa aj bal tie Longiny nosit... skutocne by som radsej volil odolnejsie Fortisky. :cote:

  • Tu v Ba je fakt problem zohnat kvalitneho hodinara.To iste sa mi stalo v Auparku.Manualna ako sa vezme,jazdim si v svojom aute a dorucujem telefony pre S.Telecom.Chcel som aj Steiny ale priemer 44mm na moje tenke zapastie bude asi smiesne vyzerat:))

  • ahaa, tak o je iny kurier ako som si predstavoval :) tak potom v poho aj Longiny, smelo do nich, prinajhorsom v pohode predas ;)
    a nemas vyplnenu kolonku o zapasti, tak tazko radit s velkostou ;)
    a Stajny 44mm si mozes kedykolvek vyskusat, staci dat vediet ;) a ked sa ti pacia, tak by som odporucil obchodnikove archimedky co predava, su trosku mensie a hlavne nizsie (42/10mm), pre mensiu ruku idealne hodinky :super:

  • Ak nosis teplaky, ak sa ti nechce zakazdym si v pondelok privstat, ak sa bojis velkosti 44 a viac, ak chces hodinky aj do nepohody, ak si chcel stale byt vlastnikom znacky Longines,... kup si Longines Legend Diver :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda