• Takze pani, idem Vam aj ja predstavit svoje hodinky za posledne obdobie, cca 20 rokov. Som rad, ze som nasiel toto forum, lebo inak by som asi ostal stale pri svojich osvedcenych hodinkach. Ako by povedali moji rodicia, bol som kleptoman na hodinky ale par rokov som stagnoval.............az do teraz, asi chytam druhy dych :D
    V mladosti som mal kopec hodiniek, co si uz ani nepamatam, co si dobre pamatam je, ze ked som bol v Rusku v tabore / 5 tyzdnov /, mohli sme si zobrat max. 10 rublov / 300 SK /, mal som ale cca 15 rublov, na cierno :D a za 10 rublov som si kupil digitalky :D, takze kvazi som si insie nic nekupil , lebo som nemal akoze zaco a aby som nebol napadny..............

    Takze v roku cca 1994 som si kupil Casia ABX-52, boli, vlastne su to spolahlive hodinky, ktore idu do dnes a mali taku vychytavku, ze v displeji maju telefonny a faxovy zoznam, tusim na 50 cisiel


    Potom som sa dostal k tymto Vintage hodinkam Léon Levy & Frères à Bienne z roku 1910


    Potom v roku cca 2002-2003 som si kupil titanove Lumirky, ich cislo neviem, nemaju to nikde vyznacene a papiere od nich tiez neviem kde sa nachadzaju :D. Su to spolahlive quartzky, za posledne 2 tyzdne meskaju 1 sekundu. Prezili som mnou muky, proste robil som s nimi vsetko, mozne , nemozne. Sam sa divim, ze su v takom stave v akom su.


    A kedze som sa ,,nakazil,, / v dobrom zmysle / na tomto fore, tak ma chytil dalsi osial, ze potrebujem nove hodinky. Dal som na rady a hladal som iba Seiko, alebo Orient, aj ked povodny zamer boli Festiny, ale zmenil som nazor :D. Takze som sa dal do hladania. Obehal som vacsie mesta pobliz a hladal som. Dal som si limit do 200 €. Kedze hodinky cez net a bez vyskusania som nechcel kupovat, tak som hladal po obchodoch, lenze po Seikach sa akoby zlahla zem, kazdy by len objednal, ale zavazne, co som nechcel bez vyskusania. Orientov bolo tiez malo v predajniach a co boli tak sa mi nepacili.........az v jednej predajni sa mi pacili tri kusky od Orientu a to: Orient EM65008B / Mako, druhe boli Orient EM7C002B / moj favorit / a tretie boli Orient FM00001B. Vsetko automaty. Prve dvoje splnali aj financny limit, tretie boli dost nad limit. Maka sa mi zdali male, tak som mal jasnu volbu Orient EM7C002B. Ale chcel som vediet aj manzelkin nazor a tej sa pacili najviac Orient FM00001B a vlastne aj mne, len som nechcel ist nad limit, ale ako to uz byva ............... isiel som do nich, ved posudte



  • gratulujem, a dobre si spravil, ze si obetoval prasule a kupil to, k comu ta najviac tahalo. inak by si mal stale chrobaka v hlave... :)
    hodinky niesu moj sialok kafe, no rozhodne niesu zle ! hlavne ze si spokojny ty a to je naj !! uzi dlho a dobre ;) :super:

  • Dakujem. Povodne som chcel nejake pilotky, alebo potapky. Tak cas uvidi, urcite som neskoncil :D
    Este by som chcel dokupit kozenny remienok, aj ked tento ocelovy je pre mna pekny, kombinacia brusena a lestena ocel, ale treba obmienat :D

  • Ano presne je to tak ako pises. To som aj chcel aby som videl casovu rezervu, aspon je istota , ze ficia :D A druhe je datumovka. Take pre mna netradicne a pekne. Ani pre mna tieto hodinky neboli to co by si clovek povedal, ze mu padne do oka, ale cim viac som v obchode na ne pozeral, tak bolo rozhodnute. To logo po pravde sa ani mne moc nelubi a hned som zene hovoril, ze ho rucicky krasne zakryvaju :D

  • Dakujem. Planovane Festiny som zavrhol, modne znacky za pre mna astronomicke ceny som vobec nechcel , vlastne ani nad nimi som neuvazoval. Aj keby stali 100 € aj to by bolo moc, za armaniho, tommyho h.a dalsich. A kedze Orient je pod palcom Seika, tak som inu moznost ani nemal, kedze Seik bolo ako safranu, co nechapem, preco kvalita nie je prvorada, ale proste pre mladu generaciu su modne znacky in. Asi som uz stary :D