• Rád by som sa opýtal do pléna, či má s týmto strojčekom niekto nejaké skúsenosti. Väčšinou som sa stretol s Etou, vedel by ich niekto porovnať? Jediné čo som si našiel na webe o tomto strojčeku je, že je z Číny.

  • Kópia švajčiarskeho Unitasu. Skúsenosť nemám, ani neplánujem získať, v každom prípade kto ma skúsenosti s čínskymi dodávateľmi vie, že kvalita je kolísavá a rovnaký výrobok v rovnakej fabrike dokážu urobiť vo veľmi slušnej kvalite aj v katastrofálnej. Číňan Ti urobí čo len chceš, presne podľa Tvojich požiadaviek a tam kde sú Tvoje požiadavky nekonkrétne (alebo nie sú, lebo predpokladáš, že je to samozrejmosť) si to Číňania zjednodušia (menej kvalitný materiál, horšie opracovanie, nepresnosti a pod.). Veľa preto záleží od výstupnej kontroly.
    Traduje sa príbeh, jednej slovenskej firme, ktorá si dávala v Číne robiť reklamné tričká (hold, kríza, treba šetriť kde sa dá). Nechcelo sa im veľmi babrať so špecifikáciami tovaru, tak poslali jedno tričko čo im zvýšilo zo starej várky ako vzorku (tričko bolo prepálené od cigarety, tak ho nemali komu dať). Číňania bez problémov urobili tričká rovnaného strihu, z rovnakého materiálu, rovnako kvalitné a dokonca nezabudli ani na taký detail ako je dierka na každom jednom tričku (na predlohe bola od cigarety). Tých deravých tričiek bolo niekoľko tisíc kusov :mrgreen: .

  • tiež som si tak hovoril, že od číňana nebude nič kvalitné... len si ma vtom utvrdil :)

  • Ked mas moznost vyberu, tak radsej sa cine vyhybaj..

    Dobra sranda s tymi trickami, to muselo byt na porazenie :)

    Odoslané z GT-I9300 cez Tapatalk 2

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Nemám teraz čas to rozvinúť, ale Seagull je náhodou dobrá značka. Ich 1963 napríklad je hitom na zahraničných fórach. Mal som ich v ruke - pravda iba 10 minút - a nepôsobia vôbec lacno ani nekvalitne. Práve naopak.

    Treba však rozlíšiť Seagull ako značku hodiniek a Seagull ako značku strojčekov. Používajú rôzne ocele a do svojich hodiniek dávajú kvalitnejšiu.

    Je to asi jediná čínska značka, ktorej možno "veriť".

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • ja som sa práve pýtal hlavne na strojček, lebo som si ho všimol na jednej českej stránke ako možnosť výberu a potom tam boli Unitasy v rôznych obmenách... Dejinytrávy, čo vravíš na ich strojčeky?

  • Pokiaľ viem, 3600ka odvádza dobrú prácu. Kvalita ocele nemá veľký vplyv na spoľahlivosť. Za veľmi nízku cenu máš rovnaký strojček ako Unitas 6497. Aký je tvoj cieľ? Ak sa chceš učiť ako pracovať na strojčeku, tak je to najlepší možný výber...

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • na tej českej stránke ponúkali možnosť si vybrať do hodiniek strojček, na výber bol Seagull a potom Unitasy od základného po Unitas 6498-1 Swan neck. Pýtal som sa hlavne na kvalitu strojčeka, ak by sa osadil do hodiniek. Ale asi keby som sa mal rozhodovať, tak by som tam dal asi ten Unitas Swan neck :)

  • Ten swan neck je iba na okrasu. Ani Omega ani Rolex (napríklad) ho nepoužívajú v ich najnovších kalibroch. Nie je potrebný ani užitočný. Čo sa týka rozdielov medzi Unitasom a Seagullom, nevyznám sa dostatočne, aby som ti mohol poradiť. Osobne by som zobral asi Unitas, ale neviem ani prečo. Asi kvôli predsudkom... Bolo však dokázané, že Seagull vyrába už 3 roky kvalitné strojčeky, ktoré sa dajú prirovnať k švajčiarskym.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • len taka poznamka, ked som bol v Turecku a kukal fejky, skusil som nastavovat rucicky korunkou, tak to slo pocitovo tak akoby bol v strojceku piesok. slo to lahucko aj rucicky reagovali presne, no taky divny pocit som z toho mal. ale netusim ci bol vnutri seagul, ale na pohlad to bolo uplne ako moj unitas v stajnoch...

  • Ja som mal Seagul 3600 v hodinkách čo som mal na zákazku robené pilotky 47mm testoval som nosenie atď a nemôžem nič povedať krásne sa naťahovali ľahúčko aj presnosť bola dobrá za mesiac sledovania sa to pohybovalo od -10 do + 10 sek.Podľa mňa je to celkom kvalitný strojček za slušnú cenu cca 1700Kč sa to pohybovalo :)