Biele damske hodinky

    • Official Post

    je to k neuvereniu, ale zienka mi predvcerom povedala, ze by chcela hodinky, ze sa jej to vidi prakticke... moja agitacia teda bola uspesna !! ::d
    trosku som ju na tuto temu vyspovedal, a nejaku aku taku predstavu ma co by chcela. skusim to popisat v par bodoch :
    - biely kozeny remienok, moze byt pripadne aj hladka guma
    - puzdro, cifernik - kombinacia bielej a striebornej, nie zlate, ani cierne farby.
    - jednoduchy gulaty (nie hranaty) prehladny cifernik, najlepsie arabske cisla, ale mozu byt aj indexy (rimske nie)
    - datum je vyhodou, nie vsak podmienkou
    - nejaka ta ozdobna luneta, ale moze byt aj cista
    - rad by som mechanicke, no quartzkam sa nebranime, jej je to aj tak jedno
    - cena co najnizsia, vidim to tak 100 - 150 evri cca...

    nieco som uz pozeral, no nejako som nevedel najst nieco jednoduche. ukazal som jej jedny raimond weil noemia a tie sa jej pacili, az kym som jej nepovedal ze stoja cca tisicku :mrgreen:
    tak ak by ste vedeli poradit nejaky model, pripadne nejaku znacku co robi pekne babske hodinky, budem moc povdacny :)
    diiiiiky

    proste nieco taketo :
    :mrgreen:

  • patek philippe za 150 eur :D...ja to vidim na nejakú módni značku...nieže ma ukameňujete :D

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • Seiko má zaujímavé ženské hodinky... :super:

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • tie má svokra a dajú sa zohnať za 100 €

    A robia sa aj chroná ale sú o 80 € drahšie

    PS: Fossilom sa vyvaruj. Moja mam si pred 2 týždňami kúpila Fossili za 160 € a ja som jej ich potom chcel vyhodiť, sú to strašné ``šiti´´ :) nedal by som za ne ani 20 €

  • tieto biele JL su paradne, nevies o niecom podobnom len s väcsim priemerom? ta moja ma maniu, ze tam musia byt kamienky a ze to musi byt velke :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "fermuello" wrote:


    PS: Fossilom sa vyvaruj. Moja mam si pred 2 týždňami kúpila Fossili za 160 € a ja som jej ich potom chcel vyhodiť, sú to strašné ``šiti´´ :) nedal by som za ne ani 20 €

    8| tak to radsej sestre ani nehovorim....vies byt konkretnejsi v com su šity?...nech mam prehlad

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • "misoo" wrote:

    jj, nejaka modna znacka by nebola problem, len aby to nebol nejaky cinsky sunt co bude kazdy polrok u hodinara na oprave... :)


    Možno som plný predsudkov, ale mám za to, že v tejto cenovej kategórií (a pravdepodobne aj v omnoho vyššej) bude každá "módna značka" "čínsky šunt". Tu už len záleží na tom, ako veľmi sa to odrazí na kvalite, či tam strčia strojček za 50 centov, alebo sa plesknú po vrecku a hodia tam niečo za 10 €.
    Rozhodne by som sa pozeral po Seikach, Orientoch a tak, prípadne okolo 100 - 150 € môžu podľa mojich odhadov štartovať aj lacné švajčiarske quartzky s elektrickou Rondou (viď. Seculus a pod.).

    • Official Post
    "Vindo" wrote:

    popozeraj znacku Fossil, majú relativne veľký výber dámskych hodiniek...


    oooo pilotky dokonca :frime: :super:
    http://www.timestore.sk/Znacka/Fossil-…ght-Chronograph
    ale rozmer 46x14, to by bolo tak pre mna... :mrgreen: alebo cretino, daj tip svojej polovicke, mozno zajtra pobezis pre ne... ;)
    aj ked tipujem ze to bude rozmer s korunkou

  • trocha som hladal po internete, ale neviem preco tu boli hodinky Fossil oznacene ako šity...."je to americka firma, ktora odkupila zkrachovany svajciarsky Zodiac so vsetkymi patentami a licenciami, vlastni mimo ineho aj znacku emporio armani a i...do svojich hodiniek (Fossil) osadzuje strojceky Citizen a Miyota."

    na to ze su to modne hodinky, s cenou ktora im za to prislucha, stale neviem pochopit význam slova šit....podla mna take Jacques Lemans nie su o nic lepsie, ale to sa mozem mylit..

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • edit: nechapte to tak, ze obhajujem nejaku modnu znacku, vacsina tu ani nevlastní nic modne (okrem mna, ale ja iba zacinam). :D

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • Mne už pár hodiniek prešlo pomedzi prsty a ked vravím že pre mna sú to šity plechové tak je to len moj subjektívny názor. Dnes som zase pozeral tie JL a za 100 € to je paráda len ten remeň moc neznesie. Čo sa týka fossilov tak neviem o tej značke nič a ani ma to nezaujíma, mal som jedny hodinky v ruke a dúfam že už nebudem mať žiadne :) ( to spracovanie fossilov mi prišlo ako dáke čínske hodinky za 10 € )

  • ok..akceptujem tvoj nazor...ja som to skor myslel po technickej (strojcekovej) stranke...spracovanie je uz na kazdom ako prijme...ale tak zeny to asi inak vnimaju...ony nepotrebuju pol kilove hodiny na ruke ofalcovane titanom keby sa nahodou rozhodli burat steny v byte

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • po zhliadnuti Jankovho profilu na FB, jednoznacne doporucujem biele Damasko na "konskom zadku" :hehe:
    Uz teraz sa neviem dockat tych svojich DA36 na mojom novom tmavom custom remeni. Potom pridu na rad DA37 pre velitelku.. Ale kedze ju prilis dobre moznam, najskor to na skusku skonci u Laco Navy Miyota Luminous.... A potom sa uvidi...

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • "misoo" wrote:

    spen: seika chcem pozriet este dokladnejsie, tie su aj mne sympaticke. orienty dik za tip, kukneme. tie lacnejsie svajc-quartzky by mohli byt, daj pls par znaciek ktore take modely maju a ceknem ich. :super:


    Tak z hlavy ma napadá Candino, Wenger, Len-nox, Grovana, Zodiac, Festina ... . Avšak tieto značky sledujem len okrajovo, čo som zachytil tak Festinu kúpili španieli a teraz niekde v "Taiwano - Číne" do nich montujú japonské Myioty, tu čítam, že aj Zodiac je na tom podobne, čiže kvalitu by trebalo naživo posúdiť. Grovana robí hodinky pre kde koho, vrátane Guntera, za pomerne priaznivé ceny, len na Slovensku bude asi ťažko zohnateľná. JL ako píše fermuello pôsobia dosť seriózne za tie peniaze, nosí ich kolega, aj keď trošku drahšie.

  • "misoo" wrote:

    spen: seika chcem pozriet este dokladnejsie, tie su aj mne sympaticke. orienty dik za tip, kukneme. tie lacnejsie svajc-quartzky by mohli byt, daj pls par znaciek ktore take modely maju a ceknem ich. :super:

    hehe, keby si hladal pilotky od seika, aj ked nie biele, vies kde ma najdes :hehe: Mozno sa necham prehovorit, kedze uz mam v merku dalsi prirastok ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • o Orientoch som cital, ze maju vysoku toleranciu +- , ze tam to je o stasti ci ti budu meskat za den pol minuty, alebo par sekundiciek...neviem co je na tom pravdy...

    a ked sme uz zacali kecat o tych modnych znackach, tak spomeniem, ze moje Police mam 4 roky, a u hodinara boli iba raz, po 4 rokoch...na vymene baterie.

    edit: ale uz netrpezlivo cakam na Steinharty...esqueleto, jak su na tom tie moje buduce potapky? :D...sorry za OT

    Steinhart Ocean Vintage Military