• Nuž, v tomto si @rustin zrejme skúsenejší, ako ja. Bol to iba nápad. Mne sa podobným spôsobom pomohlo pri inej značke, ale nie tak renomovanej ako JLC. No zostane asi iba pri snahe. Každopádne je na tých hodinkách zopár záhad...

  • Ja nie som žiadny expert na JLC, ale keď vidím to celkové spracovanie mám vážne pochybnosti o ich pravosti.

    Najlepšie bude keď ich vezmeš k najbližšiemu hodinárovi nech ich otvorí. Urob potom foto strojčeka a hoď to sem.

    Sú na baterku alebo je to mechanika?

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Najlepšie bude keď ich vezmeš k najbližšiemu hodinárovi nech ich otvorí.

    to by som neodporúčal v žiadnom prípade..

    odnes ich do košíc k maskalovi alebo budapest/vieden, tam je autorizovany predajca/servis JLC

    pokiaľ je to origo, nech to neotvára hocikto..

    keď je to fake tak je to jedno, ale to ti tu na fóre nikto nepovie na 100%

    Paletteankerhemmung.gif

  • Veľmi pekne ďakujem za vaše rady a názory. Hodinky sú pravé, pozrel sa mi na ne odborník. Rok výroby som neodhadla ,len dedujkujem ,že je to z r.1964. Sú dosť zničené, ich majiteľ nevedel čo vlastní ,preto sa k nim tak aj správal. Aj ja som úplný laik , preto som sa obrátila na vás tu na fórume. Pomohli ste mi veľmi.

  • Neda mi to.

    Tu je link, ktory jednoznacne hovori, ze Reverso Duo (Duoface) sa zacali vyrabat az v roku 1994 ako som uz pisal vyssie.

    https://www.watchtime.com/wristwatch-ind…de-reverso-duo/

    Inak som preluskal kopec obrazkov JLC Reverso hodiniek z rokov minulych (okolo 1964) a nikde som nenatrafil na duoface skor ako v rokoch 90tych.

    Podla mna si musela teda razazit na skutocneho odbornika. Tvoja dedukcia nie je urcite spravna. Otazkou je, preco ti neodhadol vek dany odbornik.

    Ak mozes a nie je to tajne, urcite sem daj meno daneho odbornika. Urcite sa niekomu na fore v buducnosti zide.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • @rustin, keď je to tak, potom tie hodinky musel mať nejaký riadny pako, keď ich dokázal takto zrýpať...:mrgreen:

  • asi takhle, nemíním s tim ztrácet čas a palec hore Rustinovi, ale když se podívám na ty fotky tak je to šunt jako prase a přeju majitelce ať se pletu, což se sice budu divit, ale možný je všechno.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • hannes : dodrbal ich asi preto, ze vedel co vlastne ma

    Inak vyrovnavat dlh takymto sposobom je super. Tu mas zarucene prave hodinky a sme vyrovnany. Su to drahe hodinky - urcite neprerobis.

    Asi sa jednalo len o nejake susne - kde je jedno co vlastne dostanes.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ja by som si taky isty tym ze to moze aj nemoze byt sunt nebol. Uz viac nazorov na rozne hodinky bolo aj na ceskej strane ze dae hodinky su fejk a cuduj sa svete neboli. Jedinu spravnu odpoved ti da preverenie u JLC. Pokial viem tak ked zistia ze to je fejk sa neplati nic. A pokial sa potvrdi pravost budes mat doklad o tom. Uz to nie je iste ani s tymi hodinarmi. Viac krat sa mi stalo ze mi dokonca ani "renomovane" hodinarstva nevedeli relevantne potrvdit ci su original alebo nie