Pokec o nicom s flaskou piva alebo stamperlikom v ruke :)

  • Lagavulin....šestnástka... sakra, už iba tie Omegy mi chýbajú...:rouge: Mimochodom, viete, že je to momentálne najlepšia škótska maltka ? Podľa všetkého ...áno.

  • Nuž, ostrovček Islay sa má čím pýšiť. Lagavulin, Laphroaig, Ardbeg....Mimochodom, keď kedysi dávno zomrel majiteľ pálenice Laphroaig a hrozil jej zánik, viedol ju niekoľko sezón hlavný šéf Lagavulinu. Tak pomohol konkurencii, aby značka nezdochla. Fantastický príklad lokálpatriotizmu v tom najlepšom zmysle slova. :)

  • Hannes,trosku upresnim

    Lagavulin oficialne zalozena1816 / na cierno palili uz v roku 1742 / Johnom Johnstonom a hned nastupil jeho syn Donald Johnston

    Laphroaig oficialne zalozena 1815 / licencia od roku 1826 / Donaldom a Alexandrom Johnstonom.Donald vlastnil obidve palenice.

    Donald sa utopil v nadobe kde sa varila whisky v roku 1847.

    Rodina Johnstonovcov spolu z pribuznymi Hunterovcami viedli palenicu este viac ako 100rokov.

    Nic to nemeni na skutocnosti ze obidve palenice produkuju spickovu whisky.

  • Tak som si včera pri vínku zauvažoval. Išiel už niekto z vás tu prítomných s kožou na trh? Píšeme tu o hodinkách a súvislostiach, aj o inom, niekedy o živote, sú tu aj vtipy. Často sa dívam na tento portál a mysľou mi kmitne, koľko je tu rôznych pováh, aké sú rozdiely vekové, máme rôzne vzdelanie, zamestnanie, bydlisko a niekedy aj manželky:langue:. Spája nás láska k hodinkám, vážime si čas, ktorý strávime na tomto božom svete. No ak sa vrátim k otázke na začiatku a odpoviem objektívne, tak na ten trh s kožou sme prišli všetci. Píšeme a ukazujeme, aké hodinky sa nám páčia, tým prezentujeme svoj vkus. Najviac sa to podľa mňa prejavuje v rubrike bazár, keď ponúkame niečo, čo sme už opozerali alebo sa nám z rôznych príčin nehodí. Rovnako aj v iných rubrikách, veľa vedia povedať recenzie, vlákna o zbierkach, o dennom nosení. Vážim si postrehy hlavne dlhoročných členov so skúsenosťami, ktoré sú potom užitočné pre všetkých a povzbudením pre ostatných, aby sa nebáli prezentovať svoje názory a postoje. Oceňujem prístup všetkých, čo sa snažia tento portál zlepšovať a prinášajú nápady, ktorých realizácia je nielen na estetický dojem, ale je aj užitočná. Mám teraz na mysli využitie youtube. Som rád, že som tu, som rád, že som vás všetkých stretol, aj keď iba virtuálne. Aj preto som si schuti pripil skvelým Devínom z neskorého zberu známeho vinárstva - nech nám to teda slúži a hlavne dlho vydrží!:)

  • No, mal som trocha splín a fantastické vínko. Tak som to zo seba vypotil.

  • Nazdravie Maťo.. Čo to piješ ? Take neznám.

    • Official Post

    Jedno orosené nikdy nie je na škodu :)