Nove hodinky pre Janka :)

  • Fermuello, máš dosť dobré nápady... Tieto Omegy sú naozaj krásne. Tie číslice kurzívou sú prvotriedne.

    Jediný háčik z môjho pohľadu : nemá čistý chrono-kaliber. Je to, zdá sa mi, ETA 2894 /teda kaliber pre hodinovú, minútovú a sekundovú ručičku/ s pridaným chrono-modulom. V praxi je menej spoľahlivý a s opravou sú problémy - hodinár často zmení celý kaliber, lebo sa strojček nedá opraviť (alebo sa s tým nechce s***).

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Fermuello, máš dosť dobré nápady... Tieto Omegy sú naozaj krásne. Tie číslice kurzívou sú prvotriedne.

    Jediný háčik z môjho pohľadu : nemá čistý chrono-kaliber. Je to, zdá sa mi, ETA 2894 /teda kaliber pre hodinovú, minútovú a sekundovú ručičku/ s pridaným chrono-modulom. V praxi je menej spoľahlivý a s opravou sú problémy - hodinár často zmení celý kaliber, lebo sa strojček nedá opraviť (alebo sa s tým nechce s***).


    ano, tieto omegy by som uz davno mal nebyt problemovemu kalibru. hlavne tu kde zijem ja je dobry hodinar nrdostatkovy tovar a potrebujem hodinky ktore si vystacia s pretesnenim a premazanim :)

    inac tiez sa mi paci fermuellova studnica napadov :)

  • "fermuello" wrote:

    Johny dáke autavie kolovali na chronomagu za 23 tisíc ( to je v limite, nie ? ) .... ešte ťa trošku podráždim dákou fotkou ( ale asi cez limit )


    hej, ale boli to tie klasicke autavie a tie su dost velke. to by nebolo pre mna.

    tieto brajtle su mnam. kde ty na to chodis, este som taketo ani nevidel.

  • ??

    A si mi nepovedal, čo si myslíš o Speedmasterkách :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • pekny vintage kusok vivien, vies o tom trochu viac?

    speedmastery som na ruke uz raz mal pri navsteve jedneho hodinkoveo shopu, a prisli mi trochu velke. inac su naozaj lakave a mju vsetko co by som chcel - manualny natah, zaujimavu historiu, haselt..
    su este reduced verzie, no tie maju problematicky kaliber a nemaju manualny natah.

    ja viem ze tu vyzeram dost priebercivo, ale cenim si kazdy typ :mrgreen:

  • "jankoxxx" wrote:

    pekny vintage kusok vivien, vies o tom trochu viac?

    50. roky. Priemer 37mm. Valjoux 22, zaujímavý strojček, manuálny náťah, rezerva chodu okolo 40 hodín.

    Aj tieto sú tiež celkom zaujímavé :

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Tieto sa hodia k tebe... :)

    Ten Landeron 13, mňamka :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • A tieto Bundeswehr 1550 SG? Keby som mal prašule, tak by som si ich hneď kúpil. Valjoux 230 s manuálnym náťahom...

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    A tieto Bundeswehr 1550 SG? Keby som mal prašule, tak by som si ich hneď kúpil. Valjoux 230 s manuálnym náťahom...


    pekne ale tieto uz maju 43mm, nie?

  • "jankoxxx" wrote:

    pekne ale tieto uz maju 43mm, nie?

    Správne. Ale je pravda, že ja beriem do úvahy skôr "výšku" puzdra (aj s nožičkami), nie priemer ako taký.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Správne. Ale je pravda, že ja beriem do úvahy skôr "výšku" puzdra (aj s nožičkami), nie priemer ako taký.


    jasne, to beriem, ale 43mm je uz predsa dost. uz co sa tyka komfortu kompromisy robit nechcem.

  • "fermuello" wrote:

    Najlepšie bude keď kúpiš Autavia, pretože s následným predajom by si potom nemal mať problém ....
    edit: fotka ako keby bola tvoja :)


    pomoooooooc, tieto hujer su prave na predaj 8| poslal som majitelovi ponuku na vymenu za guinandy. drzt palce!!