Prach v nových hodinkách

  • Dobrý večer, chcel by som sa s Vami poradiť o ďalšom postupe. Kúpil som si nové hodinky Seiko SGEG55P2 Sapphire na bežné nosenie. Sú krásne, všetko je v poriadku až na jednu "drobnosť". Na vnútornej strane sklíčka majú pár prachových častíc. Z pol metrovej diaľky nie je nič vidieť no keďže majú čierny ciferník tak z bližšieho pohľadu je jasne vidieť 2 drobné zŕnka prachu. Je mi jasné že to nie je žiadna funkčná vada a že to nie sú hodinky za 3000€, ale mám viacero hodiniek a prach nebol ani v tých za 50€.
    Máte niekto podobnú skúsenosť? Má zmysel podľa Vás posielať ich na reklamáciu?

  • kde si ich kupil?
    tiez som mal v Seikach nieco, vyzeralo to ako kovova struzlinka. najprv bola na jednom mieste, po cca mesiaci sa presunula inde a potom zmizla... neriesil som to... ale na dobrom pocite z hodiniek to nepridalo... pokial si ich kupil niekde tu, dal by som to reklamovat. a ak ti pri tom nieco ine poskodia, pripadne pribudnu ine zrnka prachu, treba reklamovat viac krat... tak sa na to priprav...

  • Ďakujem pekne, tiež sa mi nezdalo moc rozumné dávať ich rozoberať kvôli tomu ale doteraz som mal len lacné Casio do 100€ a práve to bola vec nad ktorou som sa viac krát zamýšľal, že aké technológie majú a v akom prostredí ich vyrábajú keď vo vnútri nie je ani náznak prachu. Teraz ma to dobehlo pri Seiko :super:
    Ak vravíte že to nie je nič nezvyčajné tak to riešiť určite nebudem, aj keď je pravda že by stačilo o 2 zrnka prachu menej a tešil by som sa z nich 2x toľko :D