• ... hmmm... toho si asi nepustil.... alebo ano? ten hore vyzera vacsi ... boli dvaja?

  • ... hmmm... toho si asi nepustil.... alebo ano?

    Musel sem, nemal míru ani jeden... A nejsem masar, aby sem ho za každú cenu musel mat v mrazaku...

  • Musel sem, nemal míru ani jeden... A nejsem masar, aby sem ho za každú cenu musel mat v mrazaku...

    ... privlac?

  • Ani som nevedel aky poklad mam doma ^^ To je este svadobny dar, uz 2r ho nechavam zriet v pivnici (po slovensky: uz 2r zapada prachom :D ). Ale uz sa blizi prilezitost ho vypit 8o

    Sme na tom podobne, mne tiež ešte ostal jeden, čo som dostal ako dar od chalanov k narodeniu dcérky pred vyše dvoma rokmi🙂

  • Ja skromne poviem ze uz som celkom dost rumov vyskusal a Plantation XO je v mojich favoritoch ;)

    To 5+5 ale su tusim ale 2 varianty...ale kazdopadne to mam na zozname

    O tých 2 variantach veru neviem🤷🏻

    Jedine čo je 3+5 a 5+5

    Čo si malo som aj ja vypil 🙂

    Teši ma koľko je nás tu rumových nadšencov 😀

    Môžme tu aj pridať Rumové vlákno 😀😀

  • dik za tip, od Riise som už niečo mal a vždy super👌

    Kirk & Sweeney je pre mňa niečo nové, snáď niekedy 🙂

    Kirk &.Sweeney je dominikánsky rum, ktorý nevyzrieva systémom solera, ale poctivých 23 rokov. To znamená, že neobsahuje mladšie ročníky rumu. Je aj 12 a 18 y, všetko priissima quality... ;)

  • Kirk &.Sweeney je dominikánsky rum, ktorý nevyzrieva systémom solera, ale poctivých 23 rokov. To znamená, že neobsahuje mladšie ročníky rumu. Je aj 12 a 18 y, všetko priissima quality... ;)

    dávam si ho do zoznamu na prvé miesto ☝🏻🙂

  • Kirk &.Sweeney je dominikánsky rum, ktorý nevyzrieva systémom solera, ale poctivých 23 rokov. To znamená, že neobsahuje mladšie ročníky rumu. Je aj 12 a 18 y, všetko priissima quality... ;)

    Hannes čo si robil ochutnávača rumu? :/

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Hannes čo si robil ochutnávača rumu? :/

    ... v pralinkarni

  • Ešte keď som bol relatívne zdravý a býval som v Bratislave, tak som sa rád zúčastňoval degustačných akcií na všetko možné. Od vína až po whisky. Chodil som aj na koštovku do malokarpatských vinohradov, ale to som musel vždy absolvovať autobusom :) Ak si ale niekto myslí, že na degustáciách sa ľudia opíjajú, je na veľkom omyle. Po ochutnávke nápoja sa obsah v ústach vypľuje, zaje kúskom chleba a vypláchnu sa ústa vodou. Až na úplný koniec si možno dať trocha do rypáka a to podľa toho, čo najviac chutilo a zaujalo. Zväčša išlo vždy o jeden jediný nápoj. U nás je taký malý diskont a tam sa občas dačo vyskytne. Nič veľké, naposledy sa ochutnávali výrobky španielskeho výrobcu 501. Bol tam rum, 5 a 10 ročné brandy. Najlepšie bolo to 10 ročné, najmenej chutil ten rum... ;)

  • Niekde ste tu spomínali bicykle Favorit. Jeden si prerábam tak pre potešenie, občasné jazdenie do práce, mesta... Už som ho dokončoval, keď sa mi podarilo zohnať retro sady kľúk s prevodníkmi Peugeot a radenia Sachs Huret, tak to asi ešte trochu potrvá...🙂

  • ... robis to pre seba?