Dnes ma potešilo...

  • … celoživotný bordelar … organizujem

  • Tvl🫨 Monkův sen🤣

    Dobrá robota👏👏👏

    este nie ... zatial je to len provizorium.... povatsinou konstrukcne naradie az ked to zacnem vsetko riadne pouzivat tak sa ukazu nedostatky a zacne sa premiestnovat a robyt trvale riesenie.... ulozil som zatial len asi 1/2 1F600..... a na fotkach je asi 1/5 z tej 1/2..... tolko z matiky na piatok... potom ma caka druha polovica... vsetko specialy ... tam sa budem potit kam s tym....

    ta kriva doska z ktorej visi aku naradie je dubova doska ktoru mal sused na studni 40 rokov bez akehokolvek osetrenia ( mal tam 3 ) ... vymenil ju za novu vodeodolnu preglejku... nechapal preco to robim....

  • to by som asi aj ja mal urobit, ale, ako dlho to v tomto stave vydrzi? 😄

    ... to uz sa nedalo..... stracal som prehlad... a ked som zistil ze mam dve rovnake sady japonskych dlat ( jedna sada 850usd) a. dva rovnake hobliky od Lie Nielsen ( kus 650e) tak mi ten poriadok pride ako lacnejsie riesenie

  • z mojej skusenosti, po zacati pouzivania, sa trvale riesenie velmi rychlo zacne podobat stavu pred upratovanim 1f923

    … tomu rozumiem aj teraz ešte mám “abstaky” tohto druhu ,, no neúcta k sebe samému že sa s tym drbkam mi nedá a po práci odkladam veci keďže už nieje výhovorka typu nieje kam -tuto to vyzerá dobre a zajtra to uuurcite nájdem …. keď mám pustené blues a brko v hube je mi jedno …. mal som dvoch dedov tak ako väčšina … u jedného sa dalo na ponku podávať niekolkochodove menu a u druhého som ten ponk pre hromadu naradia ani nevidel … obaja však robili skvelú robotu … takze to o poriadku-neporiadku asi nebude

  • Myslim si ze SK bude postupne na samom konci vsetkeho:(

    Myslim, ze v tomto pripade (EV) byt na konci je teraz vlastne vyhodou 1f923

    Kde boli dotacie a ine zvyhodnenia, tam sa auta predavali. Skoncila financna podpora a nikto to nechce, lebo je to jednoducho prilis drahe. A aj ekologicke je to len zanedbatelne lepsie ako moderne spalovaky.

    Nepamatam si tie cisla presne, ale nejak takto to bolo:

    EU robi menej ako 10% celosvetovych emisii (Cina cca 30%)

    z toho je osobna doprava je cca 12%


    Takze z celosvetovych emisii ma osobna doprava v EU podiel 0.1 x 0.12 = 0.012 teda 1.2%. Ked budeme velky optimisti a povieme, ze EV usetria polovicu emisii, tak riesime 0.6% celosvetovych emisii, kebyze sa hned vsetky spalovaky vymenili za EV. Takze nula cela nula prd.

    Celou elektrodopravou sa EU len stava ekonomickym vazalom Ciny, ktora kontroluje vacsinu celosvetovej produkcie baterii (okrem toho, ze nam sem pcha lacne, vladou dotovane, cinske elektromobily, ktorym europske automobilky nevedia cenovo konkurovat. Takze zavadzanim EV vlastne podporujeme Cinu, ktora je najvacsim celosvetovym producentom emisii, nicime si automobilovy priemysel a vlastne nepriamo zvysujeme celosvetove emisie (podporovanim Ciny). m-) 1F600

    Tak snad v tom Bruseli konecne pochopili FAKTY a zvitazil rozum nad Cinskym lobingom a fanatickymi ekoaktivistami.

  • Pekne zhrnuté.

    + môj dodatok:

    A jazdením autami so spaľovacím motorom zasa finančne podporujeme ázijské hordy, prípadne beduínov. Prví nám chú importovať výdobytky Zlatej Hordy (vševediaci absolutista gosudar, bojari sa majú dobre a nevoľníci za nich položia život, jediná útecha je vodka) a druhí stredoveké náboženstvo so všetkými pozitívami (ženy bubáci doma v kuchyni a chlapi udierajúci niekoľkokrát hlavou o zem, žiadna slivovica a pivo, ani klobásky z prasiatka).

  • nebojím sa len o budúcnosť slovenska :( ale keď sledujem, kto u nás bude kandidovať do europarlamentu, tak sa začínam báť o budúcnosť celej EU 1F600 - všetky tieto chlopotiny o elektrifikácii dopravy vymysleli im podobní 1f923

    A stitch in time :D

  • To nevadí keď sú hodinky bližšie k magnetu?

    Pri bežných vadí...ale tieto sú antimagnetické. Bežné certifikované antimagnetické hodinky vydržia do 4800 A/m. Tieto sú vylepšené do 16000 A/m. Inak kedysi podľa noriem každé certifikované potápačske museli zvládať aj magnetizmus do 16000 A/m, ako je to ale teraz aktuálne neviem presne.

    Ale pre istotu tie repráky sú magneticky tienené :)

  • neskaj v Šamoríne… niesom na svete sam