Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • mudrlanti z EU komisie, čo vymysleli túto nedomyslenú kravinu zisťujú, čo vlastne vyviedli <X ale v podstate je to fajn, revolúcie rýchlejšie posunú ľudstvo k riešeniu, ako pomalé umieranie 8|

    V tom máš pravdu, len za akú cenu :(

  • cela Tesla je nadhodnoteny srot. je x-milion lepsich alternativ a aj elektrovehikov, ako henten fialovy hnus... Musk si ide na vlne hipsterstva a on je asi taky vizionar ako som na armenska baletka ...

  • mudrlanti z EU komisie, čo vymysleli túto nedomyslenú kravinu zisťujú, čo vlastne vyviedli <X ale v podstate je to fajn, revolúcie rýchlejšie posunú ľudstvo k riešeniu, ako pomalé umieranie 8|

    kde je ten kolega, ze baterie sa daju zrecyklovat a nanovo pouzit? :/ :/

  • Toto je už staršia info a vie o tom väčšina ľudí čo sa okolo toho hýbu. Čiže to musia vedieť aj tí myslitelia v EÚ. A nič sa nedeje. Psy štekajú a karavána ide ďalej... Je to smutné, ale je to tak. Tým čo majú radi autá a šoférovanie, nič iné nezostane, len sa o tie svoje autá starať a udržovať ich pri živote čo najdlhšie. Pretože ja napríklad po aute na baterky netúžim.

    Všeobecne veci na baterky ma nejako neoslovujú. Momentálne bojujem napr. s "cigaretami" na baterky a nie je nad klasiku :!: ^^

  • vsetko je na baterku - auto, cigareta, kolobezka, bicykel a aj ten ony uz je :D :D

    ked vidim tych kvazi borcov na elektrobajkoch, ze aki su oni drtici, ze to vysli, tak mi z toho vtipno. ale OK, oni su spokojni a to je dolezite. menej uz su spokojni chalani z HZS a zachraniek, ktori ich musia davat do kopy, pretoze 1/2 z nich sedela naposledy na skladacke pred 30 rokmi a vydrbe si pri prvom mensom zjazde :D :D :D

    aj ked som videl videa, kde chalani na e-bikoch fakt makali a davali si do tela, ale to je zlomok uzivatelov.

    kazdopadne, aby som nebol len negativisticky, tak je lepsie byt v prirode na vylete, ako sediet doma pri TV.

  • Roman úplne s tebú súhlasím... Len dojdeš do prírody a nájdeš tam toto... Voda plná plastu 🤦

  • to mi ani nehovor. takto si mi vazime prirodu.

    v nedelu som pisal nasej uzasnej zupanke, nech sa pozrie, ako vyzeraju parkoviska a okolie ciest v Strecne, smerom na Oravu. to je na blitie. toto ukazujeme turistom. dal som to ako podnet na reportaz aj do RTVS a Markizy. som zvedavy na reakciu.

  • to mi ani nehovor. takto si mi vazime prirodu.

    v nedelu som pisal nasej uzasnej zupanke, nech sa pozrie, ako vyzeraju parkoviska a okolie ciest v Strecne, smerom na Oravu. to je na blitie. toto ukazujeme turistom. dal som to ako podnet na reportaz aj do RTVS a Markizy. som zvedavy na reakciu

    myslíš, že županka ten bordel urobila? Nepamätám si ako chlapec, žeby v tejto republike bol taký bordel ako teraz. A žijeme tu tí istí ľudia <X

    A stitch in time :D

  • problemom nie je ano tak bordel. problemom je to, ze sa cistota neudrzuje. jedine, co dokazu je to, ze vymenia vracia v tych drziakoch a aj to menia nie tak casto, ako by sa malo, takze su plne a vietor ten bordel rozfukava, snivat o niecom takom, ako ze by pohrabali a pozametali okolie, tak to je nemyslytelne. pokial viem, je to x-vselijakych organizacii a firiem, ktore to maju na starosti. o armade uradnikov pomlcim, ti okrem lestenia stoliciek zadkami toho moc nevykonali.

  • problemom nie je ano tak bordel. problemom je to, ze sa cistota neudrzuje. jedine, co dokazu je to, ze vymenia vracia v tych drziakoch a aj to menia nie tak casto, ako by sa malo, takze su plne a vietor ten bordel rozfukava, snivat o niecom takom, ako ze by pohrabali a pozametali okolie, tak to je nemyslytelne. pokial viem, je to x-vselijakych organizacii a firiem, ktore to maju na starosti. o armade uradnikov pomlcim, ti okrem lestenia stoliciek zadkami toho moc nevykonali.

    Roman, všetko je v ľuďoch. Zabudli sme na výchovu , slušnosť a základné atribúty správania. Zásadou sa stalo - doma zlato, vonku blato. Normálny človek nejde vyniesť kartóny a papier ( to už nehovorím o komunálnom odpade ) keď sú plné kontajnery. Ale normálnych je stále menej a menej a tak platí zásada, že však miesto je aj vedľa kontajnera a potom to tak vyzerá. Však si platím, tak majú byť vyvezené. A to platí aj popri cestách a na parkoviskách + samozrejme čierne skládky <X A takto to vyzerá u nás ||

    A stitch in time :D

  • ja samozrejme suhlasim s tvojimi prispevkami, ale to neobhajuje necinnost statu a miest. hlavne, ze chceme byt eko-bio-multi-mega-super a ideme/musime triedit uplne vsetko (nie som proti triedeniu odpadu). ludia musia zbierat aj psie h****, ale stat a mesto nemusi nic.

  • Dnes ma nasral pánko, ktorý stál za mnou - bol som na vedľajšej a odbáčal na hlavnú doľava. Hoci by som zablokoval odbáčajúcich z hlavnej do môjho smeru ak by som sa postavil tak, aby on mohol vedľa mňa odbočiť doprava, aj tak som v spätnom videl ako rozhadzuje rukami a rozdrapuje sa. Čo ma však vytočilo bol fakt, že namiesto posunkovej reči mal ťuknúť na tu páčku pod volantom a zapnúť tu posratú smerovku. Už som na to alergický, tretina vodičov ignoruje smerovky a druha má na hlave nonstop prilepený mobil. Pred necelým rokom mi do kufra napárala panička a ešte to skúšala ako ospravedlnenie: že vraj “ja som telefonovala”. Mal som chuť jej ten telefón vytrhnúť z papŕč a ebnúť o zem…

  • jej vyhovorku si mal nahrat a dat policajtom. panicka by si si uz tak skoro nezasoferovala.

    ja mam blbu Daciu za 15 tisic, ale mam sparovany tlf. a nic neriesim, do 3 sekund mozem volat, lenze to by tie sliepky museli vediet, ako sa to robi.

    blinkre? skoda reci, to zerie baterku a dviha spotrebu.

  • ja samozrejme suhlasim s tvojimi prispevkami, ale to neobhajuje necinnost statu a miest. hlavne, ze chceme byt eko-bio-multi-mega-super a ideme/musime triedit uplne vsetko (nie som proti triedeniu odpadu). ludia musia zbierat aj psie h****, ale stat a mesto nemusi nic.

    Roman, ale však štát a mesto sme my :rolleyes:

    A stitch in time :D

  • Dnes ma nasral pánko, ktorý stál za mnou - bol som na vedľajšej a odbáčal na hlavnú doľava. Hoci by som zablokoval odbáčajúcich z hlavnej do môjho smeru ak by som sa postavil tak, aby on mohol vedľa mňa odbočiť doprava, aj tak som v spätnom videl ako rozhadzuje rukami a rozdrapuje sa. Čo ma však vytočilo bol fakt, že namiesto posunkovej reči mal ťuknúť na tu páčku pod volantom a zapnúť tu posratú smerovku. Už som na to alergický, tretina vodičov ignoruje smerovky a druha má na hlave nonstop prilepený mobil. Pred necelým rokom mi do kufra napárala panička a ešte to skúšala ako ospravedlnenie: že vraj “ja som telefonovala”. Mal som chuť jej ten telefón vytrhnúť z papŕč a ebnúť o zem…

    mal si :P

    A stitch in time :D

  • Roman, ale však štát a mesto sme my :rolleyes:

    No... My nie sme štát. Teda aspoň ja to tak cítim, že ja teda štát nie som a ani mesto. Štát/mesto je aparát, ktorý nemám možnosť nejako ovplyvniť. Prispievam síce na ich činnosť(dane), ale IBA kvôli tomu, že ak by som to nerobil, tak ma zavrú.

  • No... My nie sme štát. Teda aspoň ja to tak cítim, že ja teda štát nie som a ani mesto. Štát/mesto je aparát, ktorý nemám možnosť nejako ovplyvniť. Prispievam síce na ich činnosť(dane), ale IBA kvôli tomu, že ak by som to nerobil, tak ma zavrú.

    ovplyvnit to mozes cez svojich poslancov ...