• Už hodne dlhý čas uvažujem nad hodinkami, ktoré by som mohol používať vo všetkých situáciách bez toho, aby som sa obával prípadnej škody pri nejakom incidente. Som síce presvedčený, že SMPc, ktoré mám by zvládli všetko, čomu by som ich vystavil, ale chcem ich zatial uržiavať v 100% stave, teda hladám ničo výrazne lacnejšie ale stále dizajnové, funkčné a odolné.
    Chcel by som:
    - WR 200m+ plánujem s týmito hodinkami aj reálne ísť do vody
    - skôr by som v tomto prípade preferoval Quarz, ak mechanický, tak automat s možnosťou manuálneho náťahu a hackingom
    - zafírové sklíčko
    - šrovbovacia korunka
    - kovový / gumenný remeň, ideálne s mikroreguláciou
    - 38-42mm, idálne 40mm, ideálne 20mm lug widht

    Kandidáti:
    Certina DS Action Precidrive http://www.certina.com/collection/gent-quartz/ds-action#m=2

    Majú všetko čo chcem, je to kandidát č. 1 aj Quartz +/- 10 s za rok je super, sú aj velmi tenké, ťah má mikroreguláciu aj solídnu sponu. Jediný problém je, že čierna verzia sa príliš podobá na Seamaster, ktoré mám a modrá verzia sa mi až tak nepáči. Mohol by som ich kúpiť na gume pre väčšiu diferenciáciu, ale je to taká, z ktorej sa odrezáva, čo sa mi nepáči.

    Tissot Seastar 1000 Powermatic 80 http://www.tissotwatches.com/products/tisso…4071705702.html
    Páči sa mi originálny dizajn, je to machanický stroj, ale aspoň má 80h rezervu, gumený remeň mi vyhovuje, bohužial je to 19mm, ale až tak to nevadí. Dokonca majú HEV, ktorý by som síce nikdy nepoužil, ale pridáva to na hodnote.

    Chr. Ward C60 Trident Pro 38 mm http://www.christopherward.co.uk/watches/dive/c…-auto-sbbs.html
    Velmi pekné spracovanie, dobrý dizajn, nová spona s mikroreguláciou. Skôr by som zobral 38mm model, dal by sa aj 42mm, ale pre väčšie pohodlie by som bral skôr 38mm, je tam klasická sellita/ETA, po ktorej obzvlášť netúžim. Už sú ale celkom drahé 985€ je už celkom dosť

    Damasko DA36 http://www.toptime.sk/hodinky/damask…asko-da-36.html

    Skôr alternatíva, nie je to diver, sú síce takmer nezničitelné, ale iba 100m WR, čo by mi stačilo, ale keď si kupujem hodinky cielene do vody, asi chcem diver, v tej cene mi trochu vadí low grade strojku, ktorý tam dávajú, ale výhoda je day-date.

    Steinhart Ocean Two facelift mal som prvú verziu, bol som s nimi v podstate spokojný, boli asi nakoniec trochu velké na každý deň ale príležitostne by sa to dalo. Uvidím v januári, keď výde nová verzia.

    Zaujíma ma teda, čo by ste brali Vy, aké sú vaše tipy pre hodinky s takými parametrami, či som na niečo zabudol a podobne.
    Vopred ďakujm za všetky názory.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja len dam poznamku k Wardom, 38mm su dost male. Na mensie ruky bez problemov (cau Alexion :) ), ale na tvojej budu posobit trosku damsky. Urcite by som bral 42mm. Tie budu mat aj vyvazenejsi pomer velkost vs vyska.

    Pripadne daco nezvycajne, splnajuce +- vsetko co chces, ak prezijes solar. OCEANUS OCW-S100-1AJF

  • Ja zase nemám úplne velké ruky, cez zimu čosi cez 170, v lete okolo 175-180, myslím, že tých 38 by stačilo, halvne tie 42 mm sú v skutočnosti 43 mm a 38 mm sú skôr 39 mm. 43 mm Ocean Two čo som mal boli ešte celkom v pohode, ale asi by som preferoval 38 mm, ja mám malé hodinky rád a ešte majú aj 20mm šírku nožičiek, akurát potom vyzerá pomer šírky a výšky divne, ale tie C60 aj tak moc silný kandidát nie sú.

    Tie Casio sú celkom pekné, ale od Casia mám už so solarom kalkulačku :) a už by som sa solaru radšej vyhol a uprednostil jednoduchšie riešenie bez neho, keď už dnes vydržia baterky aj 8 rokov.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja mam tiez cca 170 a 38mm by som asi nevedel nosit. Skusal som viacero "malych" hodiniek a nie je to ono (potvrdil nestranny pozorovatel :) ). Ale to je samozrejme vec preferencii a ako sadnu na ruke.

    8 rokov baterky neviem ci nebude len reklamny tah, napr. v Traseroch (nejaka lepsia Ronda) mala podla specifikacii odist baterka po viac ako 5 ci 6 rokoch, realne zakapala po 3. Spotreba quartzu bude minimalna, tipujem to skor na rychle starnutie samotnej baterky. So solarom dlhorocne skusenosti nemam, ale nebal by som sa ho..

  • To je aj otázka vkusu, kedysi boli 38mm velké hodinky, Seamaster mali 34mm, Daytona 37mm... na dnešné pomery sú skôr menšie, ale hlavne bez lunety by som osobne nemal problém, vela záleží aj na hrúbke a clkovom dojme, ale ako som písal, je nepravdepodobné, že by som zobral práve tie CW, takže by som sa tým zbytočne zaoberal.

    8 rokov je uvádzané u termokompenzovaných ETA HAQ ako je v UX alebo v Colt, to isté bude zrejme aj v tých DS Action, aj v DS-2 je udávaná výdrž 6 rokov a to sa tam tuším ráta s denným používaním stopiek.
    Ja so solárom mám dlhoročné negatívne skúsenosti a už to, že ich nemôžem mať neobmedzene dlho v skrinke je netagívum, sle sú to skúsenosti iba s jednymi hodinkami, keby bolo niečo čo by sĺňalo všetky požiadavky, tak by som asi prežil aj solar.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Neviem ako sa stavias k modom, ale zobrat nieco od Seika a vymenit hardlex za zafir..? SKX007 su chutne male hodinky, idealne na omlatenie. Jedine co potom moze utrpiet zranenia je luneta, ale tu vymenis v pripade potreby. Akurat nemaju hacking, ak na nom trvas, tak nejaka alternativa s 4R36? Pripadne Citizeny NY0040, ja som ich nezobral prave kvoli 20mm nozickam, co ty zase preferujes. Hodinarske orgie sa pri nich urcite nekonaju, ale stary znamy pomer cena/vykon je takmer neprekonatelny.

    Osobne by som odporucil zvazit aj Seiko tuna/Monster tuna/Baby tuna, len tie potrebuju istu davku sadomasochizmu :D

  • Na SKX sa mi nepáči jedna vec, a to je tvarovanie púzdra pri korunke, príde mi to nesymetrické, stroj je bez hackingu aj manuálneho náťahu, práve presný tiež nie je, zafír by som oželel, ale celkovo to nie je to čo hladám, hlavne ten movement nespĺňa požiadavky a zháňať do toho 6R15 sa mi nie úplne chce.

    Tie NY0040 - to dizajnovo veru nie je podla môjho gusta. Keď už

    Hydroconquest tiež zvažujem, ale len tieto, ktoré sa medzi časom už aj prestali vyrábať, a neviem kde by som ich zohnal a skôr by som ich tie bral ako quartz.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • SKX puzdro je podla mna velmi pekne, ale uplne rozumiem, ze nie kazdemu sadne. Stroj nie je ziadny zazrak, ak by bola jednoducha moznost vymeny za quartz modul, tak do toho urcite idem. Mne hlavne vadi zla spolupraca s winderom, inac mu nemam moc co vycitat. Pri dlhodobom noseni alebo roznym odkladanim sa da presnost vyladit na takmer 0, na ruke sa natiahne takmer okamzite a ide a ide a ide.. :)

    Novy HC model je pri porovnani so starsim vizualne aspon o 1 triedu nizsie. Urcite by som isiel do starsieho, ale tych je na otlkanie skoda. Su to skor lestenky ako tooly.

    Kacirska myslienka - g-shocky..? :)

  • O to práve ide, že by som sa musel starať o to, ako sú položené, či sú v naťahovači, kontorolovať, či je čas ako správny a podobne, ale tu by som práve chcel niečo bezúdržbové, o čo by sa netrebalo starať. Nie že by som nemal rád mechanické hodinky, to samozrejme nie, ale po nejakom čase s mechanickými hodinkami viem oceniť aj to, že hodinky stále idú, je na nich stále presný čas, netreba ich dávať do windera a podobné výhody quartzu, preto by som tu skôr chcel ten quartz.

    Staršie LCH mne osobne nesadli, číslice mi prídu moc velké, vadí mi, že ako indexy sú tam aj bodky aj čiarky, na lunete sú 5 minútové indexy moc výrazné... novšie sa mi dizajnovo páčia viac, aj keď tlačené číslice a hlinníková luneta nie je nič úžasné, preto by som asi skôr uprdnostnil tie DS Action Precidrive, majú aj lepší kompenzovaný HAQ stroj, keramickú lunetu, 3D indexy a sponu s mikroreguláciou.

    Proti G-shockom v podstate nič nemám, uznávam ich kvality, ale absolútne to nie je môj štýl. Jedine možno nejaké MR-G, ale to už skôr Sinn UX, nad ktorými som tiež rozmýšlal, ale príliš by to ovplyvnilo môj Rolex fond, z ktorého by som nerád bral.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Celkom pekné, tí tam tuším dali aspoň jeden prvok z každej generácie Omega Seamaster. Ešte sa mi z týchto mikroznačiek celkom páči Helson Shark Diver 40

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Je to "tribute" na dnes takmer nezohnatelne Omega SMP, takze sa celkom snazili. Jedny mam v kosiku (mam na ne dodatocnu zlavu 15%), ale nejak sa neviem odhodlat ku kupe. Asi to, ze nemaju kovovy remienok a moja zasoba 22mm remenov mi bude na 2 veci :\

    Helsony mi pridu take..surove. Chyba im trosku uhladenosti alebo ako to povedat, ale ako tooly v pohode.

  • Práve zo SMP tam toho moc nevidím, akôr mi to príde ako kombinácia pôvodných Seamaster 300 a Planet Ocean, sú tam aj nejaké prvky z 2254.50 nevyzerá to úplne zle, ale momentálne som celkovo homage negativ.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • O Helsonoch som pozrel asi 100 recenzií a všetky boli pozitívne, podľa mňa majú niečo do seba aj keď je pravda, že sú surové. Zaujímavé sú aj Obris Morgan Explorer , pomer cena kvalita je u oboch super. Ale keď prejdu našou colnicou tak tá cena už taká lákavá nie je, čo je veľká škoda....

  • Presne tak, výmenný kurz pri platbe kartou, poplatky za platbu mimo EU, DPH, Clo a z 569$ je razom 850€ a každé € do štátnej kasy vybrané colnicou ma navyše neskutočne bolí, takže USA a hong-kong asi nechám tak.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Poplatok je minimum z tej sumy, ale len DPH je 20%, čo je nejakých 110€, a clo teraz neviem kolko je, tuším 12%, čo je z 660€ nejakých 80€ a ešte je tam poplatok za zastupovanie pri colnom konaní, takže dokopy to bude minimálne 750€. Tých 850€ som asi trochu prestrelil.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • // tak pozerám, že clo na hodinky je asi iba 3%, takže až taká suma by to nebola, ale už aj to DPH je dosť.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches