Ktoré z nich? Váš názor

  • Ahojte chalani, po krátkej dobe mám zase pokušenie spraviť si radosť pod stromček :D
    Zvažujem Omega seamaster (asi medium 36mm) alebo Breitling Women's Colt Oceane (33mm) v bielej farbe

    Neviem sa rozhodnúť ktoré ...Omega je klasika menej nápadné, Breitling viac svietia na ruke čo veľmi nechcem ale celkovo sa mi páčia a veľkosť je tiež ideálna.

    váš názor ...čo zobrať?

    Dakujem :]

  • Za mňa samozrejme Seamaster.
    Keď už Breitling, tak podla mňa radšej tieto Superocean II 36 mm: http://www.breitling.com/en/models/supe…perocean-ii-36/ robí sa biela aj čierna verzia.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Keďže mám väčšiu verziu, sú mi symaptickejšie, majú keramickú lunetu, lakovaný ciferník, viac upravený stroj, spracovanie je perfektné... Colt séria ma nejako neberie, nehovorím, že sú zlé, ale osobne by som sa pri SMPc na Colty ani nepozrel. Keď už tak, za mňa skôr tie Superocean II, ale ideálne keramické Seamaster, pokial by velkostne vyhovovali.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Keďže mám väčšiu verziu, sú mi symaptickejšie, majú keramickú lunetu, lakovaný ciferník, viac upravený stroj, spracovanie je perfektné... Colt séria ma nejako neberie, nehovorím, že sú zlé, ale osobne by som sa pri SMPc na Colty ani nepozrel. Keď už tak, za mňa skôr tie Superocean II, ale ideálne keramické Seamaster, pokial by velkostne vyhovovali.

    Dakujem za vysvetlenie ..aj známa hodinárka mi odporúča Seamaster. Ktoré su kermaické? Velkostne nechcem viac ako "medium" 36mm

  • Keramické (s keramickou lunetou) v 36,25 mm sú tieto čierne : http://www.omegawatches.com/watches/seamas…21230362001002/ a tieto modré: http://www.omegawatches.com/watches/seamas…21230362003001/

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ačkoliv mě značka Breitling více přitahuje jejich ,,chlapskými" modely, musím uznat (a rád, protože na hodinky pro dámy se vždy s potěšením podívám, v tomto případě zrovna včera), že zmíněný model v sobě dokázal zakomponovat nejen tu část té provokativní, výbušné stránky designu pánských modelů, ale také eleganci, krásu modelů dámských. Síla v jemnosti, krása v eleganci ... ale jestli je konkurence od značky Omega, její design dámských modelů je přece jen trochu více umírněnější, nebojím se napsat konzervativnější - míněno ale v tom nejlepším smyslu slova. Také je potřeba zvážit strojek, kterým jsou tyto modely osazeny. A protože už zase moc kecám :) ... já bych volil ... a je mi to v tomto případě opravdu líto ... značku Omega.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Subjektívne by som sa rozhodol pre Omegu. Pre mňa má oveľa nadčasovejší dizajn. Ak opomenieme subjektívne hodnotenie dizajnu tak v prípade výberu medzi automatickými kalibrami by som volil tak isto Omegu, nakoľko vlastný kaliber hodinkám pridá určitý ďalší stupeň výnimočnosti. Oproti Breitlingu kde v týchto modeloch používajú tuším Breitling cal. 17 čo je upravená ETA 2824. Keď sa vyberá medzi Quartzom tak tam je to asi jedno. Tuším dobre, že Colty 33mm sa robia len Quartz ?

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • A uz si ich mala obe na ruke? Technicky je to jedno, obe su super. Osobne sa troosicku priklanam viac k Omegam, no treba ich dat obe na ruku - idealne naraz v jednej predajni a vyber si ktore ta viac chytia na srdce ;)

  • Subjektívne by som sa rozhodol pre Omegu. Pre mňa má oveľa nadčasovejší dizajn. Ak opomenieme subjektívne hodnotenie dizajnu tak v prípade výberu medzi automatickými kalibrami by som volil tak isto Omegu, nakoľko vlastný kaliber hodinkám pridá určitý ďalší stupeň výnimočnosti. Oproti Breitlingu kde v týchto modeloch používajú tuším Breitling cal. 17 čo je upravená ETA 2824. Keď sa vyberá medzi Quartzom tak tam je to asi jedno. Tuším dobre, že Colty 33mm sa robia len Quartz ?

    Omega 2 500D čo v nich je tiež nie je celkom vlastný kaliber - je to vysoko upravená ETA 2892-A2, ale v D prevedení už má rovnaký 3-osý escapement ako má in-house 8 500. V tomto prípade, je dobré, že nich nie je kaliber 8 500, lebo to by boli o nejaké 2 mm hrubšie a to už by bolo moc. Ja som s 2 500D ale maximálne spokojný presnosť je +1/-1s za deň podľa úložnej pozície, na winderi zatial 0.0s, rezervu som nameral až skoro 54 hodín, ovládanie a pocit je super, takže k tomu nemám žiadne výhrady.

    V Breitlingoch je ETA-2824 s nejakými vymenenými časťami (pružinka, nejaké kolieska...), takže Omega je na tom o stupeň až dva lepšie, ale pre bežného užívatela úplne postačuje aj COSC certifikovaný 2824-2, ktorý je Breitlingoch.

    Colt 33 je ale Quartz, čo mi s AD cenou 2 760€ moc zmysel nedáva.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Chalani ďakujem, ...zatial som mala na ruke len Omega a tie boli super, perfektne sedeli ...Breitlingy nie tie som neplánovala kupovať (tento rok :D ) len sa mi podla foto zapáčili tak som chcela názor odborníkov.
    Ešte nie som uplne rozhonutá ale asi vezmem quartz, mám aj automaty Laco len pri mojom nosení cca 4 hod denne ked nevystihnem správny čas zastanú.
    Definitívne budú Omegy :D už len farbu rozhodnúť ...

  • Lenže 36mm Seamaster sa ako Quartz už nerobia. Q je iba 28 mm verzia.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Osobně si nemůžu pomoct, ale takový hodinky se přece kupují v mechanice :) ... ale jinak samo chápu proč ano, proč ne. Je to jen můj přístup.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1