• Ahojte,
    rozmyslam nad rozsirenim zbierky o chronograf, kedze jediny co mam su quartzove festiny. Najviac sa mi zatial pozdava styl pilotiek. Maly by to byt automaty v style pilotiek. Resp pacia sa mi aj nejake racingove hodinky, ale pilotky mi pridu viac univerzalne, kedze sa daju prinajhorsom nosit aj k obleku pri menej formalnych prilezitostiach. Myslim, ze mam celkom prehlad o tom co je na trhu, ale vlakno zakladam prave kvoli tomu ak mi nieco uniklo. Cenovy limit by som dal okolo 2500e s tym, ze samozrejme cim menej tym lepsie.

    A teraz poziadavky:
    Velkost aspon 42-45mm
    Puzdro by som preferoval brushed pred polished
    PVD uprave sa uplne nebranim, ale preferujem bez nej

    Inak nemam ziadne specificke poziadavky. Co sa tyka mojej osobnej preferencie, zatial to vyhravaju Fortis B-42 Flieger Chrono.
    Rozmyslal som aj nad Damaskom, problem je ze DC-56 su len 40mm a pri DC-66 ktore su 42mm mi pride design Fortisov srdcu blizsi.
    Za akekolvek navrhy budem vdacny.

  • Steinhart sa mi paci, mam len trochu problem s lestenou lunetou a lesklymi tlacidlami chronografu, ale inak su tie hodinky velmi pekne.

  • Ja nemôžem poradiť nič iné, len zobrať DC56/66, 40mm musí byť podla mňa dosť každému... ja nad nimi tiež uvažujem, ale skôr sa prikloním niečomu 3-ručičkovému od Damaska.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • "Neposkriabatelne" puzdro v kombinacii s hlinikovou lunetou a vonkajsim AR mi nedava spat odkedy sa objavili prve Damasko hodinky. A dodnes tomu nerozumiem.. Navyse ta specificka titanovoidna farba nie je pre kazdeho a 40mm s vysokym puzdrom tiez nie je idealne. Pri vacsom rozmere sa to "strati" a neposobi disproporcne (vid napr. Omega PO 42mm vs 45mm).

  • "Neposkriabatelne" puzdro v kombinacii s hlinikovou lunetou a vonkajsim AR mi nedava spat odkedy sa objavili prve Damasko hodinky. A dodnes tomu nerozumiem.. Navyse ta specificka titanovoidna farba nie je pre kazdeho a 40mm s vysokym puzdrom tiez nie je idealne. Pri vacsom rozmere sa to "strati" a neposobi disproporcne (vid napr. Omega PO 42mm vs 45mm).

    Luneta rozhodne nie je hlinníková, tá strieborná časť je z rovnakého materiálu ako púzdro, tá čierna časť so stupnicou má damest coating a je ešte 3x tvrdšia ako púzdro. Na požiadanie sa to dá objednať s AR iba vnútri, aj keď celkový dojem s obojstranným AR u mňa jednoznačne stojí za to riziko nejakého škrabanca. Hrubé tiež nie sú, majú iba 13,8 mm, tada iba o 1,5 mm viac ako non chrono verzie.

    Inač čo sa týka alternatív ma ešte napadá Raymond Weil Freelancer, aj keď neviem, či sa to dá považovať za letecký štýl a potom ešte Alpina.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nikde som nenasiel, z akeho materialu je vlozka lunety, je mi divne, ze sa tym nechvalia ak je to ich speci ocel. PVD/DLC je urcite odolne, ale nie neznicitelne a takmer vsetky nosene Damaska co som videl napr. v predaji ju mali aspon niekde poskriabanu. Urcite by im svedcala viac keramika, hlavne v danej cene a koncepcii.
    S rozmerom mas pravdu, 40mm/13.8 a 42mm(44mm luneta)/14mm je ok.

    Dalsie alternativy su napr. Sinn alebo Stowa s netradicnym chronografom.

  • Nikde som nenasiel, z akeho materialu je vlozka lunety, je mi divne, ze sa tym nechvalia ak je to ich speci ocel. PVD/DLC je urcite odolne, ale nie neznicitelne a takmer vsetky nosene Damaska co som videl napr. v predaji ju mali aspon niekde poskriabanu. Urcite by im svedcala viac keramika, hlavne v danej cene a koncepcii.
    S rozmerom mas pravdu, 40mm/13.8 a 42mm(44mm luneta)/14mm je ok.

    Dalsie alternativy su napr. Sinn alebo Stowa s netradicnym chronografom.

    http://www.damasko.de/en/models/thre…ting-bezel/da46
    Neviem, či sa tým chvália, ale tajomstvo to nie je, nie je to ani PVD, ani DLC http://www.damasko.de/en/damest-coating
    "Hardened rotating bezel insert, provided with Damest coating, scratch resistant, sealed luminous dot at 12 o’clock."

    Popravde sa mi príliš nezdá, že by si to niekde mohol vidieť poškrabané, tá tmavá časť má tvrdosť 2 500HV, (púzdro má 710 HV) to je prakticky nemožné poškrabať, je to podla mojich zistení najtvrdšia povrchová úprava v hodinárskom priemysle, ani Sinn nemá tak tvrdý náter.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak to mi nejde do hlavy, ako sa to mohlo stať, podla tohoto to vyzerá dosť nezničitelne

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Zopár som ich pozeral a zničené som zatial nevidel, možno tú povrchujú úpravu časom nejako vylepšujú.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Odřít se dá všechno, ať píšou co chtěj. Z pilotek mrkni na Alpinu, Fortisy a Damaska, jak píšou kolegové. Rozhodně bych se podíval na Tutima, ale nejsem si moc jist cenou.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vdaka za vsetky navrhy!
    Co sa tyka Damaska, na moj vkus je 40mm malo, samozrejme, kazdy ma iny vkus. Co sa tyka DC-66 s lunetou, ta poskrabatelnost by mi az tak nevadila, verim, ze luneta sa da vymenit. Teda ak to nie je ako s mojimi Alpina Extreme sailing, kde je safirova luneta, ktora je sice neposkrabatelna, zato sa mi podarilo urobit prasklinu asi po dvoch mesiacoch a luneta sa da vymenit len s komplet puzdrom za 500€...
    Orisy som pozeral, aj osobne, mam tam trochu problem s vrubkovanou lunetou, to iste plati aj pre Tutima.
    Alpina moze byt, skusim ich najst niekde osobne, na fotkach vyzeraju velmi fajn. Inak co sa Alpiny tyka, tak od nich sa mi as najviac paci big date model, zial je tam quartz, ale design uplne presne podla mojho gusta.
    Raymond Weil Freelancer som vcera pozeral a vyzeraju velmi dobre, skusim ich tento tyzden nazivo.
    Revue Thommen AIRSPEED skusim najst niekde nazivo, na fotkach vypadaju slusne, teda tie bez lunety, zalezi ako budu leskle nazivo.
    Tutima je zial asi mimo moj cenovy rozsah, aspon co som zbezne pozrel ceny, aj design mi pride trosku fadny. Podobne aj Sinn ma neoslovil, celkovo mam nejaky vnutorny problem s designom Sinn a Damasko, nie len co sa pilotiek tyka, asi som na ne este nedorastol.
    Hanhart opat designovo nie, od nich ma neoslovil hadam ziadny model co vyrabaju, ale opat kazdy ma iny vkus.
    A na davosu som uplne zabudol, tie na fotke vyzeraju super!


    Idem stravit dalsi vecer pozeranim hodiniek na internete. Odkedy som objavil tento svet sa objem mojho volneho casu podstatne znizil.