• Kupil som automaty s ETA strojcekom. Vydrzia ist asi tyzden a potom zastanu. Nosim ich cely cas na ruke. Po zastani ich natocim rucne a idu zas asi tyzden. Je to na reklamaciu alebo malo hybem rukou?

  • Ahoj
    Skús napísať aká eta a aký model hodiniek
    Dik

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • s citem ručně natáhni naplno a změř rezervu nátahu odložených hodinek, když nebude odpovídat může se jednat o problém v ložisku rotoru, nebo ve spojce mezi ručním a aut. natahováním, nebo v péru. V tom případě servis, jestli bude odpovídat, může i tak docházet k zadrhávání rotoru při pohybu a tím k nedostatečnému natažení. Vyzkoušej tu rezervu, ať máš víc informací pro event. servis

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • To by odpovídalo, těžko přes elektronickej papír soudit, jestli se zastavují opravdu pravidelně šel bych je reklamovat - servisovat. Rotor nemusí chodit volně a proto se na automatickej nátah nenatahnou jak by měly. Normálně stačí automatum na plné dotažení řádově několik hodin na ruce. A myslim, že bys musel bejt lenochod aby se nenatahovaly. Dej jim ještě jednu šanci, pokus se vysledovat, jestli interval zastavení je + - stejný a následně se poraď o reklamaci.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Servisny manual Eta 2824-2 rezerva chodu 38 hodin.Ako bolo spominane vyssie,mozu byt vadne odlucovace natahu / su tam dva /ale nemusia.Ak to mas v zaruke,ries to cez predajcu ak postovne nebude vysoke.Vizualne tiez,tato Eta natahuje na obidve strany,pri natahu sa nesmie rotor roztocit spat a jadrove kolo sa pomaly / ale fakt pomaly /musi pohybovat a natahovat pruzinu /pero/.

  • Tak už viem, kde je chyba. Ráno mi hodinky yastali na rukách. Začal som hybať rukou a rozbehli sa. Myslel som si že pojdu pár minút a zastanú. Ale, keď som prišiel domov stale idú. Čiže sa asi zasekujú.

  • Pekný večer páni, tiež mám jednu otázku, asi sa ako-tak hodí do tohto vlákna. Mne hodinky, tiež ETA strojček, fungujú síce bezchybne, ale keď ich naťahujem cez korunku (a môžu byť aj takmer bez energie), okamžite mi tam niečo puká. Predtým mi to nerobilo a nerobí mi to ani na iných hodinkách. Na chode hodiniek však žiadny problém nebadám. Vďaka za odpoveď.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Pekný večer páni, tiež mám jednu otázku, asi sa ako-tak hodí do tohto vlákna. Mne hodinky, tiež ETA strojček, fungujú síce bezchybne, ale keď ich naťahujem cez korunku (a môžu byť aj takmer bez energie), okamžite mi tam niečo puká. Predtým mi to nerobilo a nerobí mi to ani na iných hodinkách. Na chode hodiniek však žiadny problém nebadám. Vďaka za odpoveď.


    Mne toto robili Steinhart apollon.. výmena korunky oficialne.. neofiko neviem čo spravili ale potom už ok

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Matej,v prvom rade skus ci korunka ide lahko / pri otacani korunkou smerom k sebe /v polohe natahu a ci neplava / ci sa korunka nehybe hore - dolu.Ak je to v poriadku,potom s najvacssou pravdepodobnostou je chyba v kombinacii natahovacie kolo - natahovaci pastorok - spojkovy pastorok.Pri chode hodin je toto zariadenie vyradene z cinnosti,preto na chod hodin nema vplyv.

  • Vďaka páni za odpovede, takže keď sú v záruke, vidím to na servis cez Peťa.:))

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim