Hladam univerzalno-elegantne hodinky...

  • K Primkám...já bych z nich naopak toho strašáka dělal, jestliže vyrábí modely i za sto a více tisíc, jejichž vnitřnosti jsou z Číny, čemuž má i odpovídat cena a jestliže si hrají na něco co nejsou, MPM Quality vs Prim, je to už dost důvodů proč je tady na hodinkovém fóru nereklamovat.
    K Roameru nebo jak se to jmenuje nemám vůbec nic, v životě jsem je neviděl a neznám je. Jen vím, že značka existuje.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • K Primkám...já bych z nich naopak toho strašáka dělal, jestliže vyrábí modely i za sto a více tisíc, jejichž vnitřnosti jsou z Číny, čemuž má i odpovídat cena a jestliže si hrají na něco co nejsou, MPM Quality vs Prim, je to už dost důvodů proč je tady na hodinkovém fóru nereklamovat.
    K Roameru nebo jak se to jmenuje nemám vůbec nic, v životě jsem je neviděl a neznám je. Jen vím, že značka existuje.

    Ak si je niekto vedomý, že je to čínska výroba, no napriek tomu sa pre ne rozhodne, nevidím v tom najmenší problém. Druhá vec je, že využitím obchodného mena a reklamou navodzujú u ľudí pocit, že ide o českú prácu, to uznám, že problém je.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • A myslíš, že je ta čína dobře prezentovaná označením czech made a hlášením se k české tradici? Tak kolik lidí bude vědět co opravdu kupuje. Spíš to budou vědět ti co nekupují. O cenách se bavit nebudeme :) to je strašně zavádějící téma. Ale celkově to pro mně zůstane oblbováním zákazníka.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Nemám dôvod sa ich zastávať, ale pokiaľ ide o prehnané ceny, môžu si s firmou Elton podať ruky, neviem, či sa dá určiť, kto v skutočnosti svoje ceny nadhodnocuje viac (ak sa bavíme o primkách za 50 eur a nie ich turbách a podobne). Tie hodinky, pokiaľ viem, sa montujú v Čechách a aj ich dizajn je navrhnutý v Česku, samozrejme, srdce a súčiastky majú čínske. Takže až taká 100% habaďúra to nie je a v dnešnej dobe, keď sa napríklad skoro všetky prestížne značky oblečenia šijú kdesi v Ázii, to nie je nejaké šokujúce. Som ten posledný, čo by sa chcel zastávať fejkárov, no mám dojem, že tu to nie je úplne čierno-biele. Inak označenie Czech made na ciferníku už nemajú. Ale uznám, že zákazníkov zavádzajú. Len som chcel povedať toľko, že pokiaľ zákazník vie, že sú čínske a chce si ich kúpiť, tak je to jeho vec. Ak niekoho oklamú, že ide o český výrobok, je to darebáctvo. Ja som si ich napríklad kúpil, lebo sa mi tie vreckové páčili a necítim potrebu sa za to hanbiť. Viem, aké sú to hodinky, ale mám tam priehľad, sú väčšie ako náramkové a dobre sa mi pozerá na prácu mechanického strojčeka. Okrem toho mám aj nejaké staré československé primky, to zas z nostalgie, a sa mi nepobijú.:)))

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Dovolil by som sa si par poznamok k tejto teme. Mam aj Prim CSSR a aj Prim ELTON. Prim MPM nemam, ale videl som ich z blizka. Niektore modely by som si nekupil, ale nad inymi by som celkom porozmyslal. Primky jedny a aj druhe tazia z nostalgie, lebo to boli nase hodinky. Tie hodinky boli rozsirene, lebo boli cenovo dostupne. Cenovej dostupnosti sa chytil Prim MPM. ELTON zase tvrdi, ze jedine prave Primky su od nich. Samozrejme cenovka je uplne niekde inde, podla mna neprimerane nadhodnotena. ELTON sa na SVK ani nesmie predavat.
    Vysledkom je to, ze ELTON podla mna stratil a stratil aj bezny zakaznik, lebo kupuje "Cinu", a nie "nase Primky".

  • ......... Tie hodinky, pokiaľ viem, sa montujú v Čechách a aj ich dizajn je navrhnutý v Česku, samozrejme, srdce a súčiastky majú čínske. Takže až taká 100% habaďúra to nie je.......

    na stránke majú uvedené, že sú kompletované v Čechách - možno to trocha pritiahnem za vlasy, ale to môže znamenať aj to, že v čechách nasadia remienok, prípadne ich dajú do krabičky :erk:
    každopádne, podľa všetkého značku Prim vlastnia /kúpili ju/, aj keď ešte asi prebiehajú nejaké súdne spory.
    som však zvedavý, akoby pochodil človek, ktorý by k ním prišiel opraviť alebo zrenovovať nejaké staré Prim-ky. mám obavy, žeby nepochodil. a preto odvolávanie sa na tradície stojí na vratkých nohách.

    P.S.: vlákno má názov Prim áno či nie - čiže druhé vlákno už netreba. jedine ak na tie Roamery :hello:

  • Pri citani tohto vlakna som si spomenul na dokumentarne video s jednej tradicnej americkej usa made febriky, ktora s atym hrdi uplne vsade. V tom videu bolo asi sto zamestnancov a vsetko aziati. Esch usa made. Od vtedy krajinu povodu moc neriesim. Ale primky by som nebral asi ani s ciny ani s ceska. Su lepsie alternatyvi

  • Ak to video aspoň troška kopíruje realitu, tak skladať by ich mali Česi. Ale človek v sekunde 0:26 je podľa mňa Číňan, toho neukážu celého, ale návrh a skladanie dokopy asi robia Česi. Hádam by nenatočili úplne podvodné video, aj keď človek nikdy nevie.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • MPM - nou koment :mrgreen:
    Roamer - nebál by som sa tejto značky, pár kúskov od nich by som si vedel predstaviť, ale skôr by som sa tu priklonil k ich Searock rade avšak vo vintage modeloch. Vznik datujú cca 1888, pôvodne vyrábali nejaké súčiastky do vreckových hodín myslím a neskôr začali robiť samotné hodinky. Searock rada je ich najvýznamnejšia. Viac info neviem narýchlo, v každom prípade by som keď tak išiel od nich do nejakého vintage modelu, tie sú fakt pekné.

  • Existuje na to videonávod, zapátrej, nejdřív ho nahřeješ a pak odloupneš, třeba pájkou. Tplik práce to Rolexu dalo, těmhle aby to zvětšovalo, chudák kyklop.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vonkajsia lupa ide dole lahko, ale musia byt splnene podmienky:
    1. zafirove sklo
    2. bez vonkajsieho antireflexu
    3. odvahu, zehlicku a ostry noz :)

    V pripade vintage hodiniek sa obavam, ze pojde o akryl alebo mineral a tam by som to urcite neodporucal. Ak ide o moderne hodinky so zafirom..po nabrani odvahy je to otazka na 5min :)