Erhard Junghans - J830 movement

  • Čaute všetci,

    obzerám sa po hodinkách do saka i ku tričku.

    Zaujali ma hodinky JUNGHANS a to konkrétne:

    Erhard Junghans Tempus, či Erhard Junghans Creator.

    Obávam sa však vodotesnosti 30m.

    Vedeli by ste mi niečo povedať o ich srdci J830?

    Taktiež ma zaujali EPOS Emotion Ref. 3390 (2014 a 2015); UNION Noramis Date; Longines Saint-Imier Collection L2.763.4.52.3.

    Nejaký názor resp. odporúčanie iných?

  • Ahoj,
    J830 ...mechanika s automatickým nátahem, frekvence klasika 28.800, rezerva nátahu až 50 hodin, rotor ve zdobení ženevských pruhů, modřený šrouby, vychází snad ze Seika 9S51.

    Těch 30 metrů není nejvíc, ale jsou to více méně oblekovky, takže se s nima koupat nebudeš.

    Ty Unionky mají Big Date, jestli Ti datumky nevadí a nebo se Ti dokonce líbí, tak tahle je super,provedení Big Date má dva věnce, někdo říká, že je to první nabízená komplikace hodinek, někdo má za ni již vteřinovku :)
    Eposy ... to se nejvíc dozvíš přímo od http://esqueleto
    Longines, krásná jednoduchá klasika.

    Líběj se mi všechny, ale vybírat podle obrázků je těžký, chtělo by to zkoušku, jak sedí na ruce, to se odvíjí od obvodu tvého zápěstí, průměru a tvaru pouzdra a délky nožiček. Těžký porovnávat bez vyzkoušení. Ale pěkný kousky, osobně bych víc prozkoumal ty Unionky (z důvodu slabosti vůči téhle značce a místu, kde se nachází) a Longines (nesmrtelná klasika). Oboje mají slušný průměr pouzdra na mou ruku. Eposy, jestli jsem trefil modely, jsou taky moc pěkný.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1