Deep Blue Daynight Scuba T 100

  • Deep Blue Daynight Scuba T 100

    Model představený na letošním Baselworldu je k dispozici ve dvojím provedení se zelenými, nebo s modrými tritiovými mikrotrubičkami. Pouzdro z nerezavějící oceli má rozměry 45/15 mm, takže se jedná spíše o toolové potápěčské hodinky, než o hodinky určené ke každodennímu používání, kterému ale vzhledem k jejich konstrukci nebrání nic jiného než velikost. V hodinkách tiká mechanický strojek s automatickým nátahem Citizen 9015 a jejich číselník chrání safírové sklíčko. Jsou vodotěsné do 300 m, mají šroubovací dýnko i korunku, plný tah u nožiček 22 mm široký a eztenzní potápěčskou sponu.


    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Deep Blue a ich trítiové trubičky, hej, parádna diskoguľka na také to nočné chrumkanie. Sú podľa mňa veľmi pekné, parádne doplnia ich už tak veľkú kolekciu, z ktorej je niekedy problém vybrať ten výherný kus. Veľkosť je u potápiek fajn, dokonca super, že išli na priemer 45mm, pri ich ostatných modeloch, ktoré sú dokonca aj 49mm. Ak pôjdu s cenou tak ako vždy, okolo 500€ tak ide naozaj o Tool Diver.

  • Chtěl bych vidět pořádný srovnávací test jejich strojku se základní Etou, co je třeba v Davosách. Tritium až tolik dobrých značek nenabízí a vážně by mě zajímalo, jestli je nějaký jiný než estetický důvod k rozhodnutí se třeba právě pro Argonautic, když pominu fakt, že mají zcela zbytečný heliový ventil. Strojek je to, co by mělo rozhodnout, opravdu vyšší swiss kvalita, nebo cenová nabubřelost ,,kolébky" hodinářství.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Základnou Etou je 2824 k tejto Miyote, už aj tu na fóre je mnoho informácií o tom. Ja by som sa toho absolútne nebál. Aj google ponúka mnoho porovnaní, dokonca niektorí hodnotia 9015 lepšie ako Etu: rezerva, presnosť. U Ety však cca 30 rokov overený strojček, a predsa len SWISS. Je to subjektívny názor, ja osobne nie som na strojčeky tak zaťažený, takže by som to ani neriešil.
    Čo sa týka trítia, spracovania, strojčeka, WR a pod. pri celkovej produkcii Deep Blue, je fajn, že sa "vždy" zmestia do prijateľnej ceny. Určite by som si z tejto značky dokázal vybrať.

  • Ano, 2824 jsem přesně myslel, v její základní formě, tedy bez upgrade, jako je použití dražšího rhodia, ale i jiných materiálů, jako je třeba glucydur na setrvačky, ale to už je nejvyšší verze strojku a podle údajů i více než dvojnásobně drahá. Zdobení mě u potápek nezajímá :) Davosa má strojek v základu (nebo se pletu?) a jeho srovnání by mě zajímalo. Ale opravdový srovnání, nejen přesnost, ale i nárazy a podobně. Takové testy není lehké najít, jestli o nějakém víš, sem s ním :) , rád si ho přečtu :super:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1