Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • To je zial z mojho pohladu nevyhoda viacerych hodiniek, ze nozicky su prilis dlhe, aj ked priemer by vcelku sedel.. No postupne zacinam zistovat, ze to nie je na skodu. Napriklad na moje "D"cka je dost problem kupit kozeny remen s hrubkou 4mm, pretoze barety su priliz blizko k puzdru hodiniek.. Este ze tu mame tolko sikovnych majstrov/vyrobcov, ktori si s tym vedia poradit


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • K téme ja mam zas rad dlhé nozicky ako sklenaříková :) ale ked su ohnute ako meistersinger tak je to este krajšie :)

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m


  • Koenigswarte


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Neskutocne sa mi paci ta keramicka luneta Don.. Na rolady si mozem nechat zajst chut pri tolkych investiciach co planujem pokryt tento rok, no rozmyslam, ci by sa nenasla nejaka "alternativa" bez lupy a nie az tak "rolex like".. Napada vas nieco?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • "Ivanhoe34" wrote:

    baterky... no mam z nich stale vacsiu radost :) cely vikend na ruke...


    dobre su ;)

    jedna otazocka - ako su na tom so zarovnaim sekundovky a sekundovych indexov? baterkove hodinky zvyknu mat s tymto problem..

  • Davosy som mal v merku argonautic gun, ale spracovanim puzdra ma zial nepresvedcili, najma medzi nozickami boli take "okusane" nahrubo opracovane.. :( a to bola cena viac nez dobra po vsetkych zlavach v obchode v DE


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • "jankoxxx" wrote:


    jedna otazocka - ako su na tom so zarovnaim sekundovky a sekundovych indexov? baterkove hodinky zvyknu mat s tymto problem..


    Ano. Vsetky quartz strojceky maju tzv backlash - samovolny pohyb minutovky a sekundovky tym ze hodinky kusok otocis...toto je sposobene samotnou konstrukciou strojceka (prevody, skokovity pohyb). Ocakaval som to a tolerujem to.
    Konkretne - moje maju volny pohyb minutovky odhadom cca 1/3 minutoveho indexu, co nikdy nevadi pri presnom odpocte minut. Sekundovka skace po tych indexoch az pozoruhodne presne. Nadmieru som s tym spokojny, a dizajn maju uplne dokonaly. Proste som sa nasiel v tom rozmere a pohodlnosti...
    Kazdopadne, respekt Seiko - ked toto dokazu ponuknut v hodinkach za 140euro (a to uz ratam aj colnicu)...

  • Tomuto velmi nerozumiem.. Oreco si vzal za 140€ eur quartz, ked za nizsiu cenu vies zohnat automaty? No offence, len ma to zaujima. Tiez mam quartzky od luminoxu na trieskanie a outdoor nosenie..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...