Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Zelená :)

    Super zelena a velmi vydarene foto.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Na raňajky český PRIMiňáčik ala Franck Muller.

    Nie je cesky Prim ako cesky Prim. Toto by cesi z eltonu vonku nepustili. Toto je ten cinsky-cesky Prim.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Nie je cesky Prim ako cesky Prim. Toto by cesi z eltonu vonku nepustili. Toto je ten cinsky-cesky Prim.

    máš pravdu, len ten pravý český PRIM má ten problém, že chce byť prestížnou značkou a má pre bežného občana nedostupné cenovky :nono:

    A stitch in time :D

  • Prim vs Prim je prostě průšvih, teď to někomu pořád vysvětluj. A kup si zlaťáky TGM od Primu nePrimu, hrůza a děs za balík peněz.

    nepodporujem Prim nePrim, ale majú aj mechaniky za normálny peniaz ( aj keď čechočínu ) :mrgreen:

    A stitch in time :D

  • máš pravdu, len ten pravý český PRIM má ten problém, že chce byť prestížnou značkou a má pre bežného občana nedostupné cenovky :nono:

    O tom sa ale nebavime. Kazdopadne mas pravdu aj ty. Ci su nedostupne to je tazko povedat - ceny su podobne ako lepsi SwissMade. Kazdopadne ponukaju viac - inhouse, velmi slusne spracovanie, osobity design, narodnu hrdost czech made.

    Po mesiaci Junkersy. Skoro idealny cas na foto.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • to je všetko fajn, aj ja by som si kúpil kľudne primky, ale nie za 2000 €, to sorry, toľko za český inhouse nedám, ani keby som mal :mrgreen:

    A stitch in time :D

  • to je všetko fajn, aj ja by som si kúpil kľudne primky, ale nie za 2000 €, to sorry, toľko za český inhouse nedám, ani keby som mal :mrgreen:

    No tak to prostě je. Já bych taky nedal 1000 a vic za slovenské hodinky, bez inhouse. Nic mě k nim nepoutá. A jiní mí kolegové třeba jo. A kdyby měly inhouse, jaká cena by asi byla?

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • No ani ja si ich nekupim - netuzim po nich. Ale myslim si, ze to je vsetko iba deformacia. Boli casy, ked to boli ludove hodinky a mal ich na ruke skoro kazdy. Stali cca. 300 korun. Doba sa vsak zmenila.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Jen ještě dodám, raději bych si koupil vaše hodinky než naše, protože jsem ukázka antinacionalismu v případě ČR. A mam pro to mnoho důvodů. Ale to sem nepatří.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • sice som v tej dobe prezil len prve 3 roky, takze mozno kecam, ale co mam vedomost, tak sice boli ludove (o kvalite by som pomlcal radsej), ale rozsirene boli hlavne pre to, ze tu nic ine okrem par ruskych, moc nebolo. ci?

    Nepopieram nic z uvedeneho. Ludia maju kratku pamat, nepamataju si, ze to boli fakt low cost hodinky (nieco obdobne ako HMT v indii a vacsina ruskych znaciek). Vyrabali sa masovo, pre masy ludi. Nebol to ziaden luxus. Preto mnohi maju zafixovane, ze primky by mali byt lacne. Problem je to, ze dnesna produkcia je uplne niekde inde ako ta pred rokom 89. Kvalita, spracovanie, prevedenie sa nedaju porovnavat, proste toto je uz iny produkt. Ci cena je zodpovedajuca tomu co dostanes ja na kazdom z nas. Je to rovnaka dilema ako v inom vlakne riesene Omegy PO.

    Na dnesny trh bohuzial uz nie je mozne umiestnovat masovo vyrabane hodinky - nie je o ne zaujem. Ludia maju mnoho inych sposobov ako sleduju cas. Elton sa vybral cestou budovania znacky ako manufaktury a k tomu prislucha aj urcita cenova hladina.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • no nie je to až tak pravda - dovážali sa hodinky z DDR, z Ruska, a boli dostať aj "švajce" a v TUZEXe japončíci. A samozrejme ľudia, ktorý sa dostali za hranice všedných dní doniesli, na čo mali peniaze. Ale samozrejme PRIMky boli masovky a myslím, že POLJOT už boli akože hoch. Moje LONGINES ladičky boli kúpene na Slovensku v klenotách - mám aj doklad

    A stitch in time :D

  • No k tomu sa nemozem relevantne vyjadrit, z dnesnej produkcie som nemal v rukach nic. K tomu nech sa vyjadria iny clenovia, ktori vlastnia Primky, alebo ich realne drzali v rukach. Ja som ich videl tak z pol metra na ruke jedneho servisaka z Prahy, ale z toho neviem realne povedat ako su na tom.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133