• Pozdravujem všetkých,
    pred časom sa mi do rúk dostali tieto hodinky. Predpokladám, že je to poriadne starý model odnikiaľ z Ruska, (a možno tento kus už bude mať aj zo 40 rokov a viac). Dal som ich vyčistiť, vymenili na nich aj sklíčko a celkom sa mi to ako nejaké retro pozdáva. Plánujem ku tomu nejaký hnedý kožený remienok s prešívaním. Dvakrát hodnotné to asi nebude, ale celkom by ma zaujímala možno značka, alebo niečo bližšie. Po rusky neviem, takže neviem ani tú značku prečítať :D Tak ak by niekto vedel, čo to je, odkiaľ to je (alebo akú by to mohlo mať cenu ako starožitnosť :-D), celkom by som si rozšíril obzory. Ďakujem

  • Je to značka Kirovskie - Kirova alebo aj "Kirovskie Poljot 1MChZ", 50.-60. roky, montovali sa Poljot strojčeky - 15 (17) kameňové. Hodnota cca 50evríčiek :) pozri eBay, je ich tam za dva fúriky :mrgreen:

  • Hej. Taký vintage. Je zjavné, že už majú najlepšie časy za sebou, ale chcem ich nechať, najmä z dôvodu, že veľa skúseností s mechanickými hodinkami nemám. Vlastne, takmer žiadne. Treba ich každý deň naťahovať, ale ten tikajúci zvuk je oveľa krajší ako ten suchý pri quartz-kách :D

    Tissot PRS 200 Chronograph (T17.1.486.53)
    Tissot Classic Dream (T033.410.33.051.00)
    Casio ProTrek PRG 550-1A4ER

  • Ale veď hej... Akurát, že tieto tikajú tak... ...inak :mrgreen: Krajšie :mrgreen:

    Už pri registrácii na toto fórum som tušil, že to asi nemusí dobre dopadnúť... Už len mať väčší rozpočet na toto hobby :rouge:

    Tissot PRS 200 Chronograph (T17.1.486.53)
    Tissot Classic Dream (T033.410.33.051.00)
    Casio ProTrek PRG 550-1A4ER