junghans Olympic - vintage

  • ako som vo stvrtok napisal Pepescomovi vo vlakne "Co mate dnes na ruke" v reakcii na jeho fantasticke Omega Seamaster Cosmic, nerozumiem preco sa v sucasnosti znacky nenechaju inspirovat svojimi vlastnymi modelmi z tohto obdobia, tym mam na mysli prevazne 70-te roky. domnievam sa ze ludia kt. sa zaujimaju o hodinky by to dokazali nalezite ocenit. ciste podla mojho osobného nazoru je tento styl neobycajne originalny, "neotrelý" a cloveku sa urcite len tak lahko "neopozera". jednoducho sa nemoze stat ze taketo hodinky niekoho "onudia" alebo mu jedneho dna zacnu pripadat vsedne. Tvoje Junghansy Mišo su jednoducho nadherne! Pepescomove Omegy, TheBP (Lukášove) Certiny a Tvoje Junghansy su pre mna osobne na spici pokial ide o styl, nadcasovost a celkovy "vyraz" a dojem z hodiniek. ja teda chrona nemusim ale tieto su fakt, fakt prvotriedne. jednoznacne skvele.

  • Nie kazdy je taky nadseny ich dizajnom, zene sa napriklad nepacia a nahovarala ma, aby som ich predal.. :) Co som si tak vsimol, viacere znacky sa snazia "vratit ku korenom" = obslahnu vlastny dizajn, trosinku upravia (nafuknu rozmer na dnesny standard 42-44mm) a vydaju to ako pompeznu reediciu. Niekedy mam pocit, ze ide skor o lenivost prist s niecim novym a ako zarobit co najviac penazi za co najmenej roboty.
    Na vintage hodinkach je okrem dizajnu zaujimava aj cena, keby boli napr. tieto Junghansy dnesne, plnu cenu (tipujem nad 1000eur) by som za ne urcite nedal. Tym, ze su stare sa stavaju relativne dostupnymi aj pre chudobnejsi lud :)

  • to je fakt. kazdy ma iny vkus a nie kazdemu sa musi paci prave tento styl. suhlasim s Tebou ze niektore znacky maju snahu o nejaku reminiscenciu, reediciu, hommage na niektore svoje modely (ako povedzme Pan Europ, ktore myslim vôbec nie su zle). tiez som v uz spomínanom svojom prispevku uvadzal napr. Omegu. i ked prave "Moonwatch" a ich rozne novsie farebne variacie (Dark Side, Grey Side...) su potvrdenim Tvojho tvrdenia ze mnohokrát ide v prvom rade predovsetkym o marketingovy tah a sposob ako zarobit. na jednej strane je to podla mna urcita profanacia konkrétneho modelu (spravme nieco hlavne aby sa to dobre predavalo), na strane druhej vsak sposob ako moze firma zarobit a povedzme investovat do vyvoja. a za tie Tvoje Junghansy by som (za predpokladu ze by som mal "zbytocnych" 1000€) bez vycitiek tu sumu za nove zaplatil :) a propo - myslim ze by bola skoda ich predat. je to skutocne jedinecny kusok a maju svoju historiu.