• Ja mám klasiku, Amfibije 420tky, so strojčekom 2416B. Pri plnom náťahu majú deklarovanú rezervu 31 hodín. To sa mi ešte nikdy dosiahnuť nepodarilo, max. 28. :mrgreen: Blbé ale je, že nech robím čo robím, zvyčajne mi medzi štvrtou a piatou nad ránom zastanú. Spoľahlivo.=O Okrem toho sú mi aj malé , 40 mm je málo, mne treba tak 42-45, ale viac už zasa nie. Dal som ich v piatok na lustráciu, uvidím, či sa to zlepší. Čo ale naisto padne, tak 200 m vodotesnosť. A možno nie. Ak bude chalanisko šikovný....:]

  • lebo je milion inych znaciek a dizajnov :happy1: ako by to vyzeralo, ak by kazdy mal to iste na ruke? :malin1::malin1:

    ty si este nemal Amfibie na ruke, vsak?

  • V tom máš Romane pravdu, ale jinak ty A žádnej zázrak nejsou, taky i ty ceny tomu napovídají. Ale na jejich fotky se vždy rád podívám. Ty svoje nenosim vůbec a nosit už ani nebudu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja mám klasiku, Amfibije 420tky, so strojčekom 2416B. Pri plnom náťahu majú deklarovanú rezervu 31 hodín. To sa mi ešte nikdy dosiahnuť nepodarilo, max. 28. :mrgreen: Blbé ale je, že nech robím čo robím, zvyčajne mi medzi štvrtou a piatou nad ránom zastanú. Spoľahlivo.=O Okrem toho sú mi aj malé , 40 mm je málo, mne treba tak 42-45, ale viac už zasa nie. Dal som ich v piatok na lustráciu, uvidím, či sa to zlepší. Čo ale naisto padne, tak 200 m vodotesnosť. A možno nie. Ak bude chalanisko šikovný....:]

    Medzi 4:00 a 5:00 hod. zastanú ?

    To môže byť aj dôsledok nejakého väčšieho otrasu s následným malinkým ohnutím ručičky, kedy v tejto polohe o seba vzájomne trú...

  • nojo... ked to tak citam... preco ste si nekupili overene a spolahlive seika? naco riskovat s nejakymi ruskymi kkcinkami? =O ved uz klasicne, spolahlive a paradne vypracovane 5ky sa daju kupit uz od nejakych 100€... ;)

    Moje 5ky sú menej presné ako Amfíbie, Hardlex sklo na päťkách doškriabané a vodotesnosť iba WR.

    Ale aj tak mám 5ky rád.

    Ak by som sa mal ale rozhodovať medzi Seiko 5 a nejakými Vostokmi, tak zvíťazia Vostoky.

    Amfíbie, alebo Komandirskie.

    Ruské hodinky sú hrubé, ale odolné a overené sú tiež riadne.

    A čo sa týka tradície a histórie, sú to legendy.

    Ešte môže vstúpiť do hry rusofóbno-rusofilný faktor, ale ten už nemá s objektívnym názorom na hodinárske umenie nič spoločné.

    Rusi za málo peňazí dajú maximum.

    Za tie isté peniaze dostaneš od ostatných stále iba low-end.

  • Mne dosť vadí strojček, čo sa nedá na automate ručne dotiahnuť. Mám z toho blbý pocit, aj preto som sa vyhýbam napr. Laco, používa Miyotu 821A a aj iným, s týmto strojčekom, rovnako Eskovým v Seikách. Radšej si priplatím. Iba ma občas štve, že v inak parádnych hodinkách je nasadený taký strojček. Nevravím, že to nemá svoju kvalitu, + nenáročná údržba a pár iných maličkostí. No ja nemôžem. Viem, že chalani majú takto vybavené hodinky a uraziť som nechcel, iba je to tak. Preto ani tie Amfibije nenosím a sú mi ešte aj malé...

  • Mne dosť vadí strojček, čo sa nedá na automate ručne dotiahnuť. Mám z toho blbý pocit, aj preto som sa vyhýbam napr. Laco, používa Miyotu 821A a aj iným, s týmto strojčekom, rovnako Eskovým v Seikách. Radšej si priplatím. Iba ma občas štve, že v inak parádnych hodinkách je nasadený taký strojček. Nevravím, že to nemá svoju kvalitu, + nenáročná údržba a pár iných maličkostí. No ja nemôžem. Viem, že chalani majú takto vybavené hodinky a uraziť som nechcel, iba je to tak. Preto ani tie Amfibije nenosím a sú mi ešte aj malé...

    Hmm... Tie tvoje majú ale aj ručný náťah - nie ?

    Aspoň ako pozerám, tak by mali mať...

    http://vostokinc.com/machinery/24/mehanizm_2414b/

    https://meranom.com/en/movements/v…b-movement.html

    https://meranom.com/en/amphibian-c…sic-420334.html

    Moje Amfíbie majú a Seiká 5 nie :(

    A hlavná vec - nie je to žiadna malomeštiacka snobáreň á la Invicta a pod. a pokiaľ ich nejakým zázrakom utopíš, tak nebudeš plakať až tak veľmi ako keby si utopil hodinky za polročný plat.

    Okrem toho ešte stále nie sú u nás príliš rozšírené a nemusíš sa za ne hanbiť ani keď ich dáš vedľa 5x drahších Vostok Europe.

  • Pravda, nemal... mam len info z fotiek a nazorov na forach :) Preto som nazoru, ze radsej 5ky ako tie... Ale ked testnem a budu sa mi pacit, rad priznam zmenu nazoru 8o

    tekze neznalost ta ako-tak osúravdlnuje :happy1:

  • V tom máš Romane pravdu, ale jinak ty A žádnej zázrak nejsou, taky i ty ceny tomu napovídají. Ale na jejich fotky se vždy rád podívám. Ty svoje nenosim vůbec a nosit už ani nebudu.

    tiez som k nim pristupoval s despektom. potom som kupil jedny a potom kupil druhe. za to su velmi dobre hodinky. pozor, nekupovat verziu s datumom:!::!::mdr3::mdr3:

  • Tivoli, nemajú náťah, iba rotor. Snobáreň sem-tam, k časomiere treba mať dôveru. Častokrát od toho dosť záleží. Inak sú celkom pekné, ciferník kopíruje ruské dôstojnécke farby. Čierna - nohavice, zlatá - výložky, príslušnosť k jednotke a gombíky, modrá sako, strieborná výložky a gombíky u nižších hodností, červená sekundovka tenké lampasy na gatiach a značenie na výložkách.:]

  • tiez som k nim pristupoval s despektom. potom som kupil jedny a potom kupil druhe. za to su velmi dobre hodinky. pozor, nekupovat verziu s datumom:!::!::mdr3::mdr3:

    Jenže bez data nejsou pro mne hodinky hodinkami, spíš bych řekl, že ne všechno je pro všechny, plno lidí taky štve, že seika je nejlip kupovat naživo, aby všechno pasovalo jak má, no to zas nevadí mně.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tieto mam ja a kedze su to quartz tak problemy s natahom , zasekovanim, ci vydrzou ma netrapia.

    Ale tiez aktualne pozeram jedne Seiko 5 automat, ktore sa mi pacia ..... :)

  • Kokos to su riadne kravy. Aky priemer maju?

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Kokos to su riadne kravy. Aky priemer maju?

    ze vraj : priemer: 48,70 mm ale tak oproti kolotocarskym invictam to vyzera seriozne neni to take velke

  • subjektivne to hodnotim, ze na tvojej ruke proste velke su, a je jedno ci maju 45, 48 alebo 50mm. Ak sa ti pacia a dobre sa ti nosia, tak je vsetko v poriadku a uzivaj :) hodinky by sa vsak mali zmestit pod manzetu kosele, inak je to dost etiketove faux pas, ale na to dnes uz (imho zial) moc ludi nehra..

    V dnesnej dobe kde je vsetko o velkosti ? :P

    Na normalnu velkost som si kupil ML "oblekovky" ....