• Aby som v ničom nezaostával podelím sa o svoje kúsky aj ja.
    1. Seiko Planet Monster - jedná sa o modifikáciu modelu Seiko SKX007K, modifikovaný model má nový ciferník použitý z modelu Seiko Monster, ďalej sú to nové ručičky, vnútorný ring, luneta a na moju žiadosť bolo aplikované aj zafírové sklíčko s namodralým vnútorným antireflexom. Hodinky sú kupované od Harolda z Yobokies, ktorého práce určite niektorí z vás poznajú.
    2. Hamilton Jazzmaster Auto Chrono - ako ich ja nazývam "Chrono oblekovy" som si zaobstaral, aby som k obleku v škole nebral spomínané potápky od Seika. Ide o model s chronografom, vo nútri bije Eta 7750 Valjoux, vybavené sú zafírom, hmotnosť na kovovom remienku cca 200 g.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Pravdupovediac Seika sú pre mňa univerzálnejšie a možno ich mám o niečo radšej ako Hamiltony aj kvôli tomu, že to boli moje prvé lepšie a hlavne automatické hodinky, takže o niečo vyššie v mojom srdci sú seika :) A čo sa týka Hamilton, máš pravdu ten kovový náramok je bomba a tiež motýlová spona.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Ešte odpoviem na tú poslednú otázku: Tých dierok je tam celkom 4, a je to z dôvodu toho, že ciferník nie je určený pre model SKX007, ale je použitý z modelu Seiko Monster, kde tie dierky slúžili k uchyteniu vnútorného ringu - krúžok s dielikmi - viď obrázok. A na týchto modifikovaných Seiko PM nový kovový ring/krúžok nezasahuje do takej hĺbky ciferníka ako je to u spomínaného modelu Seiko Monster.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • ...nezobrazuje sa mi fotka. tie seika planet monster zhánam. chcel by som ich vidiet aj tu. mozes to sem dat nejako? dakujem

  • Príčina nezobrazovania fotiek bude asi taká, že som vymazal uploadované fotky zo servera na ich zmenšovanie na požadovanú veľkosť. Neuvedomil som si však to, že tým sa prestanú zobrazovať fotky aj na fórach. Na požiadanie pridávam teda Seiko PM ::d

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • ....už ich vidieť. Ďakujeme. Su super. No a či by si mi mohol dať viac info ohladne nákupu, objednávky, ceny atď ? Bol som cez casia no tu na fóre som sa dostal do stavu že potrebujem aspoň jeden model dychajuci hodinarskym duchom. Potrebujem automaty. Už som prešiel cez niekolko modelov no seiko planet monster má dostal. Nenašiel som nikde na nete možnosť kúpy. Doslo mi že ide asi nejaký model na zákazku resp limitovanu ediciu. Pozeral som najprv baby-monster potom skx779 neskor skx 007 až som trafil na nejakého "mutanta" vytvoreneho z dvoch modelov ktoré sa mi páčili. Ďakujem za info.........

  • Takže pomaly na ceste, samozrejme z toptime Steinhart Nav B-Uhr II s diamantovou korunkou :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Kedze nastali velke zmeny, teda uplne som prezbrojil som nuteny upravit aj toto vlakno :) Takze momentalne c.1 Breitling Chronograf, kaliber Venus z roku 1945. Zajtra by mali dorazit c.2 JLC, tak postnem potom aj tie + c.3 Rakety, c. 4 neidentifikovane rusaky - oboje po dedkovi.

    BREITLING

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Takže aktuálna (vintage) zostava ;)

    1. Breitling Chrono s kalibrom Venus 178 (rok 1945), 2. Jaeger LeCoultre Powermatic (myslím, že prvé hodinky s ukazovateľom rezervy chodu) s kalibrom JLC 481 (50. roky), 3. Raketa (po dedkovi), 4. Tiez nejake rusáky po dedkovi z čias olympiády v Rusku (1980)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Prave to zahadno bolo jednym z dovodov preco ma tie hodinky zaujali :) je fakt, ze maju nieco do seba.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Áno, stále pátram. Momentálne info: Hodinky boli kupené od pána Š. z Domžlíc (úplny západ ČR). Tento pán ich kúpil v roku 1998 od priateľa z vojny (pána K.), kde spolu slúžili (základňa Janovice). Pán K. by mal byť z okolia Krnova (ČR) a Breitlingy dostal ako dedičstvo po dedkovi. Tu sa zatial stopa končí, ale skúsim ešte niečo vypátrať.

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda