Putovné hodinky - Laco Used look

  • Mne to sedí, teším sa.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • tiez bez pripomienok :ghee:

    Davosa L.E. RAF 1945-2015, Steinhart Nav.B-Uhr II 44mm, Steinhart Ocean One Blue Premium, Casio Oceanus OC-500D-2A, Casio G-shock GW9200-1, Vostok Europe AN-225 Mriyja, Vostok Europe GAZ-14 Limousine, Vostok Europe GAZ-14 Dualtime, Tissot T-touch II Titanium, ZENO Pilot Basic 1946, Vostok Europe TU-144 dualtime, Vostok 2609, Vostok 17 Jewel 2409 Brown Dial Two Tone Case, Parnis St2505 Power Reserve ...

  • Takže pútnici putujú, práve sú u mňa. :] Viac napíšem neskôr, keď sa troška zoznámime, ale zatiaľ jednoznačne „moje“ najchlapskejšie hodinky. Super nápad, tieto putovné.

  • Takže nosím ich už pár dní, a tak sa patrí pridať nejaké dojmy. Ide skôr o môj laický pohľad, zasvätené analýzy prenechám skúsenejším hodinkárom. Po nasadení pocit, že mám na ruke naozaj kus poctivého plechu. Veľkosť 42 v tomto prípade sedí aj na moju štíhlejšiu ruku, takže univerzál asi pre každého. Po pár hodinách som ich už na ruke takmer nevnímal.

    Priehľadné zadné veko - strojček Myiota - páčia sa mi na strojčeku tzv ženevské pruhy.

    Sekundovka - naozaj vidno rozdiel oproti ETA, ako písali chalani, jej pohyb je akoby prechodom medzi ETA automatom a quartzom. Do večera som si na to úplne zvykol a už to vôbec nevnímam. Faktom je, ako ma upozornil Mišo, že pokiaľ ide o tikot (priložené pri uchu), tak tieto hodinky majú ten typický rytmus, ako si predstavujeme klasický tikot hodín.

    Korunka - veľmi sa mi páči aj vizuálne (niečo medzi úplnou klasikou a elegantnou cibuľou), aj pohyb s korunkou je úplne bez problémov. Ide ľahko, zvuk príjemný. Už som zažil, že korunka na mechanikách robila problémy, raz išla ľahko, raz ťažko, tu ide perfektne. Taktiež rotor lieta krásne a nekýve sa do strán.

    Lumi: Pre mňa veľké potešenie a plus, pre mnohých asi štandard, viditeľnosť v tme výborná.

    Púzdro - Vyzerá ako ošúchaná oceľ, dodáva hodinkám drsný ráz, výborne vyzerajú svetlejšie hrany, navodzuje to dojem ošúchanosti. Takže hoci ide o model v štýle retro, podľa mňa nič pre priaznivcov klasických nablýskaných oblekoviek.

    Presnosť: Testoval som ju iba laicky, teda porovnal čas s jednou internetovou stránkou s atómovo presným časom a to isté urobil o 24 hodín. Vychádzalo mi, že sú v pluse cca 6-7 sekúnd za deň, čo je ok.

    Pre mňa závažný nedostatok je chýbajúci hacking. Ak mám dať za hodinky 400 e, tak by to bola jedna z podmienok pri kúpe.

    Záver: Ak by niekto uvažoval nad týmto modelom, pokojne by som ich odporúčal, ak mu neprekáža chýbajúci hacking. Ich vzhľad veľmi nehodnotím, každý ich vidíme a je to vec osobného vkusu.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • ono keď mechanické hodinky robia pár sekúnd nepresnosti za 24 hodín, tak hacking v podstate stráca význam- keď bude odchýlka cca 1 minúta, prestavíš minutovú ručičku a máš to vyriešené.

  • ono keď mechanické hodinky robia pár sekúnd nepresnosti za 24 hodín, tak hacking v podstate stráca význam- keď bude odchýlka cca 1 minúta, prestavíš minutovú ručičku a máš to vyriešené.


    Tak je to asi individuálne. Ja mám veľmi rád, keď si ich na sekundu presne nastavím. Baví ma to, tá chvíľa, keď ich v danú sekundu odštartujem a pozerám sa, ako potom presne idú. No uznávam, že nejaký racionálny význam to mať nemusí, ale bez hackingu sú to hodinky, ktoré si jednoducho nemôžeš nastaviť na sekundu presne.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Ked mas jedny hodinky, tak sa da vycihat moment, kedy idu +-1minutu a vtedy ich prestavis. Ale pri x kusoch to moc realne nie je :) Mal som iba jedny bez hackingu a popravde by som uz take nebral..

  • [/quote]
    no ale to potom musíš nastavovať každý deň, nie?[/quote]

    Nie. Mňa baví ten moment nastavenia a dajme tomu tých pár hodín potom, keď idú úplne presne. Ale nepotrebujem ten pocit k životu denne.:)) Niekedy si ich nastavím tak raz za týždeň, niekedy častejšie. Teda nemám potrebu, aby išli stále presne, ale občas sa tým poteším.:)

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • konci sa mi cas vyhradeny pre tieto used looky, takze by som sem aj nieco prispel ohladom mojich pocitov s nimi. Kym utrasiem myslienky a dostanem krabicku od misa, prosim dalsieho v poradi aby ma kontaktoval. Myslim ze si to ty mapo tak posli ss s adresou. Hodinky sa pokusim odoslat zajtra, tak aby stihli prist do piatku.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Neviem či som to ja, ale som tento týždeň max vyťažený, tak ak má niekto poblízku záujem nech sa ozve, ja to musím posunúť teraz.

  • ako mne je to jedno. kto sa prvy prihlasi tomu ich poslem, ale idealne by bolo osobne prevzatie. Ja sa chystam v sobotu na damasko, davosa zraz takze prinajhorsom skoncia tam ;)

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Ja idem v piatok do BA ale veľmi natesno a narýchlo, jediné čo viem, že sa budem nachádzať na: Krematorium Lamač (cca 11:00 - 12:00), reštaurácia Csarda v Petržalke (do cca 14:00) a v OD Ikea (potom), a potom smer Žilina, prevzatie by sa dalo aj niekde na týchto miestach ak by si bol ochotný niekde dobehnúť.

  • Zatiaľ veľmi príjemný pocit :amen: , aj na jednu chýbajúcu dierku som si zvykol, vôbec mi to nevadí. Aspoň sa mi nepotí ruka a pekne sa to vetrá :mrgreen:
    Už spomenutá úprava púzdra na staršie pôsobiacu ošúchanú oceľ mi vyhovuje, hodinky vyzerajú s touto "patinou" naozaj pekne.
    Rotor je viac počuť, sekundovka má 6 polôh (ako písal Mathyk).
    Veľkosť pre mňa úplne v pohode, výška tak isto. Možno by som prijal remeň 22mm, vyzerali by ešte chlapskejšie.
    Osobne som si strašne zvykol na dátum na hodinkách, hlavne v práci, na stretnutiach, plánovaní a tak mi tu trochu chýba. Na druhej strane, ciferník takto pôsobí čistejšie.

    Keď budú u teba Mapo, tak sa ozvy spravíme stretko a skočíme na pivo :)

    ZLO, dávam na vedomie, mám ich, chcel si dať pifko :mrgreen:

  • Nerád Vám to tu kazím, ale chcel by som vedeť ako sa stať tým overeným členom (tak nejak sa to uvádza v pravidlách sa mi zdá), respektíve čo preto treba spraviť ? :)